Kulturë


Bebi Kristidhi mbush 80 vjeç ( 2 3 ) (58)
Ndahet nga jeta aktori Gastone Moschin (10)
Ekuilibri shqiptar midis jetës dhe punës tërheq të huajt ( 2 ) (23)
Requiem per Poetin ! (3)
Kush e dinte? (15)
Jarmusch forever ! ( 2 ) (27)
Skënderbeu "jo-shqiptar" ( 2 3 4 5 6 ) (100)
Amerika është si shpirt ("Get out" - film amerikan me regji të Jordan Peele) ( 2 ) (21)
Vdes George Romero, babai i të gjallëve-të-vdekur ( 2 ) (28)
Një rrëfim për errësirën dhe dritën (2)
Shqiptari është kriminel (14)
Tregim (pjesa e 2 ) ; Shqiperia e 2017 ( 2 3 4 5 6 7 ) (137)
Gëzuar ditëlindjen Peizazhe ( 2 ) (33)
Video: 1000 GESTALTEN / G 20 Hamburg Summit (10)
Thesari i shqiptarit në Puerto Rico ( 2 3 4 5 ) (91)
Shqiperia e 2017 ( 2 ) (31)
Kuba do ndihmojë popullin të bëjë dashuri ( 2 3 ) (53)
Foto e ditës: Kamioni - Pishinë ( 2 3 ) (43)
Një Liaz për të përkujtuar 2 Korrikun ( 2 ) (39)
Libra për këtë verë (3)
Në botën e Lindës (9)
Monumentet e paçmueshme të shkatërruara në Lindjen e Mesme (3)
Pushteti shkakton të meta mendore ( 2 ) (26)
Foto e natës: Fête de la Musique (9)
Daniel Day-Lewis tërhiqet nga kinemaja (3)
Zbulo fëmijën tënd (7)
Muzikë: Vitmar Basha - E imja dhe e jotja (6)
Kurzfilmfestival Hamburg-2017 zu ende (1)
Paper ‘n’ Sound - 6 Qershor 2017 (1)
Paper n Sound- Emisioni 17! (1)