Tema Përgjigjet Aktiviteti
Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet 516 Shkurt 2, 2018
Tirana ka oksigjen, literalisht 21 Prill 12, 2019
Stabiliteti perpara demokracise 75 Mars 2, 2019
Studentet e Dhjetorit 247 Dhjetor 21, 2018
Gjysma tjetër e vëllezërve Farrelly (“Green Book” – film amerikan me regji të Peter Farrelly) 53 Shkurt 26, 2019
Best movies for 2018 67 Janar 5, 2019
Pagjumësia sipas shamanit tailandez të imazheve (“Blue” – metrazh i shkurtër nga Apichatpong Weerasethakul) 87 Tetor 31, 2018
Është dita e Presidentit Trump 875 Mars 22, 2017
Post-mortem: filmi i parë dhe i fundit i një 29 vjeçari («An elephant sitting 3 Mars 13, 2019
Shqiptaret e bashkuar kane per te fituar 9 Mars 26, 2019
Kur fantastikja flirton me realizmin (Asako I & II – film japonez me regji te 16 Mars 3, 2019
Te shtrine Edvin Kristaqi, te shtrine! 80 Janar 22, 2019
Gezuar 8 Marsin 9 Mars 11, 2019
Numri 45 710 Nëntor 15, 2016
Partitë postkomuniste dhe fati i Shqipërisë 3 Mars 20, 2019
Pamje me dron 12 Mars 3, 2019
Muzeu virtual - Kampi i Tepelenës 24 Mars 12, 2019
Asistencializmi, nje detyre e shtetit! 32 Janar 23, 2019
Gezuar 7 marsin 11 Mars 9, 2019
Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave 30 Qershor 7, 2019
"Ushtria" 50 Cent 8 Mars 8, 2019
“Glass” ose : fundi i Shyamalan 1.0? 39 Shkurt 10, 2019
Sanremo 2019 - edicioni 69 16 Shkurt 28, 2019
Gati për 'Botërorin'? 241 Korrik 23, 2018
Idiotët e rrezikshëm: Si dështuan elitat e mediave liberale me klasën punëtore amerikane 497 Nëntor 9, 2016
Blue Panorama dhe rreziqet e monopolit 10 Mars 6, 2019
Astiri perseri 106 Dhjetor 3, 2018
Zbulohet skandali, kompania që fitoi tenderin e Unazës së Re, falsifikoi letrën e Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së 25 Dhjetor 13, 2018
Gëzuar 2019! 60 Janar 7, 2019
Pas zgjedhjeve në USA 701 Dhjetor 15, 2016