Tema Përgjigjet Aktiviteti
Pamje me dron 12 Mars 3, 2019
Pagjumësia sipas shamanit tailandez të imazheve (“Blue” – metrazh i shkurtër nga Apichatpong Weerasethakul) 87 Tetor 31, 2018
"Ushtria" 50 Cent 8 Mars 8, 2019
Muzeu virtual - Kampi i Tepelenës 24 Mars 12, 2019
Gezuar 7 marsin 11 Mars 9, 2019
Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet 516 Shkurt 2, 2018
Te shtrine Edvin Kristaqi, te shtrine! 80 Janar 22, 2019
Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave 30 Qershor 7, 2019
Blue Panorama dhe rreziqet e monopolit 10 Mars 6, 2019
Asistencializmi, nje detyre e shtetit! 32 Janar 23, 2019
Sanremo 2019 - edicioni 69 16 Shkurt 28, 2019
“Glass” ose : fundi i Shyamalan 1.0? 39 Shkurt 10, 2019
Është dita e Presidentit Trump 875 Mars 22, 2017
Gëzuar 2019! 60 Janar 7, 2019
Astiri perseri 106 Dhjetor 3, 2018
Numri 45 710 Nëntor 15, 2016
Zbulohet skandali, kompania që fitoi tenderin e Unazës së Re, falsifikoi letrën e Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së 25 Dhjetor 13, 2018
Gati për 'Botërorin'? 241 Korrik 23, 2018
Memento mori ose: kur atë që nuk e bën dot teatri e bën kinemaja (“Grass” – film 13 Dhjetor 28, 2018
Gëzuar 28 Nëntorin 48 Dhjetor 1, 2018
Kinemaja që ndërtoi Lars-i (“The house that Jack built” – film danez me regji të Lars Von Trier) 21 Nëntor 14, 2018
Duke pritur torten 34 Dhjetor 1, 2018
Armanda Hysa: Prejardhja pellazge e shqiptarëve për shembull nuk është mit, por rrenë e pastër 109 Janar 6, 2019
Afektet e demokracisë 3 Janar 12, 2019
Idiotët e rrezikshëm: Si dështuan elitat e mediave liberale me klasën punëtore amerikane 497 Nëntor 9, 2016
Leximi – efektet anësore 5 Shkurt 1, 2019
Evropës në krizë i nevojiten etër të rinj (Kompleksi i Telemakut, Pjesa e Dytë) 9 Dhjetor 29, 2018
Pas zgjedhjeve në USA 701 Dhjetor 15, 2016
Urbanistika Shqiptare e trasheguar nga komunizmi, nje histori e bukur 54 Tetor 25, 2018
Dru me pre! 28 Dhjetor 14, 2018