Tema Përgjigjet Aktiviteti
Eurovizion 2019 292 Maj 21, 2019
Rrëfimi rrëqethës i Lekë Frrokut: Vuaj makthet e kohës së burgut, takimi pas 30 vitesh me policin mizor 222 Maj 18, 2019
Notre Damme - reportazhe dy dite pas tragjedise 78 Maj 16, 2019
A duhet te dorehiqet qeveria Rama? 457 Mars 26, 2019
A do te zhvillonte dot zgjedhje parlamentare sot Shqiperia? 96 Prill 17, 2019
Kush ishte Jusuf Vrioni! 28 Prill 20, 2019
Tirana ka oksigjen, literalisht 21 Prill 12, 2019
Festivali i 57 i Këngës në RTSH 321 Janar 26, 2019
Sondazhet si nje prej atributeve kryesore të demokracise 115 Mars 28, 2019
Shqiptaret e bashkuar kane per te fituar 9 Mars 26, 2019
Stabiliteti perpara demokracise 75 Mars 2, 2019
Post-mortem: filmi i parë dhe i fundit i një 29 vjeçari («An elephant sitting 3 Mars 13, 2019
Partitë postkomuniste dhe fati i Shqipërisë 3 Mars 20, 2019
Gezuar 8 Marsin 9 Mars 11, 2019
Gjysma tjetër e vëllezërve Farrelly (“Green Book” – film amerikan me regji të Peter Farrelly) 53 Shkurt 26, 2019
Kur fantastikja flirton me realizmin (Asako I & II – film japonez me regji te 16 Mars 3, 2019
"Ushtria" 50 Cent 8 Mars 8, 2019
Muzeu virtual - Kampi i Tepelenës 24 Mars 12, 2019
Kapitullon qeveria ‘Rama 2’ 169 Janar 2, 2019
Gezuar 7 marsin 11 Mars 9, 2019
Pamje me dron 12 Mars 3, 2019
Blue Panorama dhe rreziqet e monopolit 10 Mars 6, 2019
Best movies for 2018 67 Janar 5, 2019
Studentet e Dhjetorit 247 Dhjetor 21, 2018
Sanremo 2019 - edicioni 69 16 Shkurt 28, 2019
Te shtrine Edvin Kristaqi, te shtrine! 80 Janar 22, 2019
“Glass” ose : fundi i Shyamalan 1.0 ? 39 Shkurt 10, 2019
Asistencializmi, nje detyre e shtetit! 32 Janar 23, 2019
Pagjumësia sipas shamanit tailandez të imazheve (“Blue” – metrazh i shkurtër nga Apichatpong Weerasethakul) 87 Tetor 31, 2018
Gëzuar 2019! 60 Janar 7, 2019