Tema Përgjigjet Aktiviteti
Përtej privatizimit 35 Tetor 14, 2018
Pas zgjedhjeve në USA 701 Dhjetor 15, 2016
Zbardhen përgjimet e drogës, Moisi Habilaj: 30 mijë euro duhet t'ia dërgoj Saimirit 232 Tetor 19, 2017
Ikën Llalla, betohet Marku dhe ndodhi të tjera në kuvend 208 Janar 16, 2018
Gezuar festat 132 Janar 2, 2018
Sea, sex & sun (“Mektoub, my love: Canto Uno” – film francez me regji te 61 Qershor 30, 2018
«Valë e Re» franceze apo maverick-ë të vetmuar ? (3 filma te rinj francezë të 2018-s) 25 Gusht 10, 2018
Në Korçë për lotarinë amerikane 5 Nëntor 1, 2018
Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisë Rama 266 Shtator 13, 2017
550 vjetori i vdekjes së Skënderbeut 178 Janar 26, 2018
No comment 47 Gusht 4, 2018
Djali i pusaxhiut (“Dardha e egër” – film turk me regji të Nuri Bilge Ceylan) 14 Nëntor 29, 2018
Vrasja e paralajmëruar; dhuna ndaj gjyqtares u injorua me mbyllje hetimesh dhe amnisti 194 Shtator 7, 2017
Tirana, nga diktatura komuniste tek ajo e dollarit 22 Shtator 25, 2018
Faulkner-i, mandarina dhe maçoku (“Burning” – film koreano-jugor me regji te Lee Chang-dong) 25 Tetor 6, 2018
Protesta në JFK kundër urdhrit anti-mysliman të Trump 398 Shkurt 9, 2017
Together (“Happy Hour” – film japonez me regji të Ryusuke Hamaguchi) 47 Qershor 14, 2018
Sa do të na kushtojë "Pallati i Vlorës"? 75 Janar 26, 2018
Ja,urno! 112 Nëntor 13, 2017
Zgjedhjet amerikane 2016 495 Nëntor 10, 2016
Dita e vendimit për Bashën 282 Maj 27, 2017
Spahiu: Pretendimet e historiografëve ballkanikë se shqiptaret u "islamizuan" me dhunë është një rrenë e kulluar 82 Shtator 27, 2018
Dhunë dhe vdekje në Charlottesville 290 Gusht 29, 2017
Thesari i shqiptarit në Puerto Rico 91 Korrik 8, 2017
Masaker ne Gaza 111 Qershor 11, 2018
Ilir Meta bëhet President 251 Maj 18, 2017
Më jep nje ide, të të jap nje iPhone(Unsane – film amerikan me regji te Steven Soderbergh) 10 Gusht 14, 2018
PS voton kundër arrestimit të Saimir Tahirit 161 Tetor 30, 2017
Përse po braktiset Shqipëria ?! 303 Dhjetor 22, 2016
Si ishim. 1945 - 1990 157 Nëntor 16, 2017