3 Mars 1997: Kur shteti digjte gazetën më të madhe në vend

Une kam qene 8 vjec e gjysem kur eshte djegur “Koha” por prape ju sillni si argument, thashethemet e njerezve qe kane zhvilluar skizofreni kunder Sales, qe po te kishte shtet te rregullt, do denohej rende vetem per keto deshmi, qe sido qe ta kthesh perben veper penale te rende.

Interesante keto deshmite e Izetit, qe kane disa vite qe po bejne buje. Ndoshta do ishte mire qe te mblidheshin e te dilnin si liber me vehte.

Ueee komandanti… paska pas emra te tjere si shoku tarras njehere e dikur, me datelindje te tjera…

1 Like

Nejse, shoket fahri ballinjte, qim pekte etj etj do ta gjejne ndonje arsye te shendoshe pse shoku sekretar ka nderruar emer dhe datelindje. Ashtu siç gjeten arsye se pse djaloshi guximtar dhe largpames u be komunist ne '68!

Po qe i beri mire Demokracise ajo djegie.

vlonjato; liderit historik jep vetem keshilla o burre, meru me origjinalin ; tani shqiptaret kane vertete nje lider qe po suprizon jo vetëm opozitën, por edhe mbare shqiptaret kudo ne bote
Kongresmeni Engel: Lideri i ri, Lulzim Basha po sjell një frymë të re dhe shprese në politikën shqiptare .

Opozita ka te drejte te kerkoje qeveri teknike,qeveri inxhinierike,qeveri hidrualike…

  • Edvin Kristaqi

E di si po flet tani o Kapo? Njesoj sikur "ca " te thonin ( mgjthse e tha shoku sekretar) ne fillim te demokracise: Lideri historik ( aka komandant Tarrasi) eshte vetem per keshilla por ju o popull shikoni shokun Ramiz se ai eshte i ri dhe origjinal!
:wink:

Ai dogji gjithe Shqiperine dhe jo me nje gazete. Thuaj shyqyr qe nuk i vrau sic ben xhihadistet e ISISI-it me gazetaret e revistes satirike “charlie Hedbo”.

1 Like

Dhe krimineli pergjegjes per djegjen e atij vendi vazhdon ha moot akoma ne parlament sot. Gjeja me e mire qe mund te beje atehere ishte te largoheshe nga ai vend i Berishostanit. Me sa duket disa ketu kane akoma mall per te jetuar mes zhulit, plumbave dhe shurres qe pushtoi Tiranen.