40 koeficenti !


#162

Kupat…


#163

Keto jane fallco, domethene nuk eshte kupa origjinale Pjeter. Kupat origjinale jane vjedhur 2 here nga muzete dhe FIFA nuk ua jep me kupen origjinale fituesit. Jane me bronx dhe te lara me ar ose argjend ne rastin e kupes Zhyls :smile: Rime.


#164

Kupat qe ka taljani per vete. Keto ka Italia ,keto na solli dhe ne per t’i pa. Neve na u tha qe ishin origjinale .Ate qe kupa i dorzohet fituesit te radhes e di,po me sa di,ai qe e fiton tre here,fiton te drejten per ta mbajt. Kurse per vitet 34,38 besoj qe s’kane qene pjese e ketij rregulli dhe Italia duhet te kete ato origjinale.


#165

Ka kohe edhe per sportista Lebo.
Tashi per tashi po nxjerrim nobelista fizicista ekonomista se ashu do elektorati.

Ça u bo me ate shokun e ngushte te Hajries, the real life grabber me? :smile:


#166

Ai qe fiton 3 here e mban, por nuk mban origjinalen pra, FIFA i jep nje kupe qe eshte prej bronzi, por e lare ne ar. Origjinalen qe eshte 2 kg flori e mban FIFA. Kur fitoi Brazili per here te trete mori kupe te vertete prej ari, por u vodh nga muzeu dhe mendohet qe e shkrine. Gjermania, ka replikim te origjinalit.

Kur fituan italianet ne 2006 e sollen kupen ne Boston te lagjia italiane. Mbush sheshi mizori, kam dhe nje foto. Me beri pershtypje qe sikur s’kishte shume siguri, nja 2 tipa ne fuoristrade e sollen dhe aty e mora vesh qe ishte replikim.


#167

Ca u bo … do leje lesht gjyqeve me demshperblime per pjeshkat qe po e sulmojne si Amazona nga te kater anet.
Si tha Tillersoni per Trupin …eshte MORON…fare…po zihen kush e ka IQ…me te ulet Presidenti apo Sekretari i Shtetit…shume keq Fiqo, kur ta thashe nuk me besove.


#168

#169

Koeficentin e IQ per Moron e kishte me gjitheperfshires My President apo My Secretary of State ?


#170

Nuk kuptoj nga koeficientet.


#171

MENSA kishte ofruar te administronte IQ testet e te dyve, po s’ka marre pergjigje pas per oferten.


#172

Keta te UEFA kastile e kane bere qe vune ne nje vazo Shqiperi, Serbi dhe Greqi per Ligen e Kombeve? Mire ne nje lige se ate nivel kemi, po edhe ne nje vazo? Prandaj u kthye Xhaka ne Kombetare :smile:


#173

Italia nuk u kualifikua, por po perflitet qe edhe Spanja mund te skualifikohet nga ai muhabeti i korrupsionit te Villarit. Kush e perfaqeson grupin G po iken keto te dyja?i