8 me 2 z.Rama !


#69

varet çfar quhet evolim ne kohen ngambrapa (dihet qe çdo kohe mbahet si me e evoluar nga kohet e tjera).

Sa per dituri, funksioni i teatrit helen ka qene i ndryshem nga i sotmi qe ka humbur domethenien e ritualit religjioz. Teatri helen “luhej” ne kohe te festave te Donisit dhe per hir te Dionisit, dhe spetakli i natyres dhe peisazhit rrethues ishin pjese e “pjeses” teatrale, jo se athinasve nuk ju jepte pare qeveriu per te vene tjegulla mbi theatro.


#70

nevoja per nje godine te re te teatrit kombetar se ajo e vjetra ishte amortizuar eshte shtruar qe ne kohe te ramiz alise .gjithmone pergjigja do ta shohim se kuptohet buxheti shteti ka halle kismet nga viti tjater , pastaj tranzicioni djegia e vendit kjo ajo 30 vjet kane kaluar e hala me ate karakatine te kohes se italise.shqiperi hesapi . in all fairness presidenti mejdani u perpoq te mblidhte fonde duke u bere thirrje shqipove te kontribonin .kur eshte puna per te future doren ne xhep e te ndihmojne shqipot nuk degjojne nga ai vesh por perkrahjen morale qe eshte shume e rendesishme se ajo materiale e japin pa kufi :slight_smile:Bujar asqeriu qenka plakur mavria.time spares no man :frowning:


#71

Nga se vuajnë aktorët, mos duhet tua shpërndajë qeveria rolet? Mos duhet të ringremë kinostudion Shqiopëria e re?..

:joy: :joy: :+1:


#72

une po te isha qeveritar korriko, do ta ngreja kinostudion, thjesht per te realizuar ca filma mbi dhimbjen, genocidin, qe populli yne ka provuar mbi kurriz nga fqinjet e tij,


#73

Me obligacionet e CO2 do e ngrije o Pjer apo do shisje ato vererat e vjeteruara?


#74

Patrioto ka artist qe thon te diefsha mu ne 96% te Teatrit e artisteve…Ndyresire Komuniste ,plot te pa-afte


#75

Ketij shokut patrioto i ka hyp vetja ne qejf. Mesa e kam pare me eshte dukur artist i talentuar por…por… duhet te dali nga konforti i te berit teater me batuta te improvizuara. Te lozi te pakten gjysmen e roleve te atyre artisteve te komunizmes dhe pastaj me eksperiencen e fituar te filloj te jap mendje. Mund ti shkruaj observimet e tij ne nje liber me titull Vegimet e Qorrit dhe ti bej reklam ketu te ppujti. Kshu thom un.


#76

Nje veshtrim ndryshe i nje artisti anti-komunisti them une, e nja dy pika te ketij tipit edhe mund ti konsiderojme. Po kush e gjeti te drejten qe ta gjeme ne te dy?


#77

Po lexoja lajmet nga memedheu dhe mesova qe bambola e shqupit kish dale ne tivi pa asnji kompleks. Kish vene nja dy feta te holla buke mbi tavoline dhe duke dhene intervju duke e ngrene turpin me buke. Keta jane politikane, e hajne nderin si te ishin fara luledielli, jo si ata te tjeret qe per nje fjale japin doreheqje.


#78

E kupton cfare niveli pleherizimi e maskaralliku kane Mediat e Pavarura Shqiptare dhe a je i ndergjegjeshem per mungesen totale te profesionalizmit dhe integritetit Mediatik ne Shqypni te gazetareve gangstera qe merren me rehabilitime e ekzekutime?
Si nuk doli njoni mer me e pyet a e ke ci Salianjin apo te ka Ci? Gazetare te neveritshem.


#79

Po te shikoje sonte ne mbremje tek Fejzo gomari se si pellisnin gazetaret me te ftuarin kryetarin e bashkise. Cfare injorance dhe kapajdalleku njekohesisht. Eshte turp kombetar te kesh te tille gazetare.


#80

Nuk jane gazetare por gangstere…jane banda ne bordero te politikaneve te opozites e maxhorances…vilat i blejne me gjoba per te mbyllur skandalet e politikaneve dhe publikojne vetem skandalet e atyre qe nuk paguajne. Gazetare Plehra e nje Medie te shitur me keq se gocat e semaforit


#81

Jennifer Anniston eshte single again hudhu, mos harxho kohe me Melanine se futesh ne bela me secret service :grinning:


#82

Jenniferi teper plake per mue, po lek ka …po smi hedh qurret. I ke pa pjeshkat ne Shqypnie…cere janiferri


#83

Uli standardet njecike .boj sevap :grinning:


#84

Na sqaro pak a ishte e thekur apo jo buka, cfare lloj buke ishte: gruri, misri, thekre, whole grain, glutten-free? Ju lutem mos na mbani ne erresire! Dhe sa eurocent mendon se eshte?


#85

Jo jo buka ishte baguette française per ate muhabet. Ohuuu osht e rafinume zonja. Ishte pak e thekur se e ka qejf krokante por shije shije kjo dynja.


#86

S’marrim ere fare nga jeta ne nga fshati.


#87

Epo s’do jemi te gjithe qytetare 2400 vjeçare :wink:


#88

Po kryetari s’te beri noj n’cik pershtypje?