A duhet te dorehiqet qeveria Rama?


#262

Dite feste sot per ter Shqiperine. Berisha, Basha e Kryemadhi jashte cdo institucioni. Kemben zvarre inshaallah.


#263

T’kish pas noi KERPYDH tek Parlamenti e kishte rrezuar turma Kryeministrin e Shqiptareve pa nji pa dy, por i gjati u tregu hilacak e nuku u vuni ne dispozicion KERPYDHEN. Pedeistat dhe Leshelistat kane moral estetik dhe e quajne ene hyrjen e Kryeministrise KUPLARA. Po perseri i gjati me kopillik nuk u vuni nje pecekllas me drita bordelli protestuesve dhe si pasoj e gdhiu 21 janarin perseri KM.
Hec se me mire do bohet. Nga protesta ne proteste po pakesohen njerzit. Tani veq oborrin e Shqupit mund te mbushin militantet.


#264


#265

ate meritoni :grin:. Ke nja 60 kanale lajmesh, politike ne shqiperi. Rumania ne rajon, 10 fishi i popullsise mund te kete 5 gjithsej. Keto kanale ftojne gazetare qe kritikojne qeverine me gjithfare gazetaresh nga mengjesi ne darke. Po shifja dhe rtsh lajme sot, po komentonin gazetare te afert me Pd.
Te thuash qe Rama eshte Enver i dyte, sic e ben retoriken Basha do te thote te kesh problem me perceptimin e realitetit.


#266

yyyy, në rtsh (gjithsesi, tv me i mire shqiptar per mua) ben kerdine Lutfi Dervishi, gazetar haptazi me PD !


#267

E meritojme. Plotesisht.


#268

per momenti nuk e sjell dot artikullin ku lexova une por ishte shprehur ish-antari i KQZ a dicka e tille


#269

Ku bente vaki ne kohen e Sales te sillej rtsh ne kete menyre, pale qe Rtsh ne atekohe ka qene ne koma.


#270

e kam parasysh

nejse,
sot paska gallatë

Kryemadhi :
Pas takimit me kreun e PD, Lulzim Basha, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, ka dhënë një deklaratë për mediat.

Ajo është pyetur nëse ka deputetë të tjerë, përveç Lefter Kokës, që mund të shkojnë drejt mazhorancës, pra që janë kundër djegies së mandateve.

Grupi teknik po punon, por këtu nuk është çështje deputeti, por çështje fryme. Kush deputet do të përfundojë në kazan të plehrave si ata deputetët e Ukrainës, le ta provojë. LSI-në , shqiptarët nuk e mbajnë peng, as inceneratorët, as tenderat, as Vettingu dhe asgjë tjetër” ka thënë Kryemadhi, duke lënë që të kuptohet se është në panik , se deputetë të tjerë, sidomos ata që janë në listë, mund të ndjekin shembullin e Kokës dhe të bëhen pjesë e Kuvendit.

:smile: (ajo “nuk eshte çeshtje deputeti”, s’ka te paguar !! :smiley: )


#271

Edvini eshte me i keq se Enveri sepse Edvini ka bo kontrate me oligarket dhe kapitalistet e jo me popullin sic do bojne te djathtet tane te radikalizuar.
Pale Kerpydhi…Perversitet qe asfikson frymen e lire demokratike dhe aspiratat europianiste. I ka vizituar njeri kta analistet tip Lubonja e Bushati nga trute e kokes…se Edvinit i ka dal nomi per Psikik por aty shumica e gazetareve me duken te loqezuar.
Po kur akuzuan edhe Presidentin Trump per Soroiste…ymer …ymer


#272

Sala, idhulli i Fiqos me shoq e ka pranu ene vetë qe ka pas luhatjet e tij autoritare


#273

kom fryke se jon bo pishmon. Si tha thuthuqi ne miting: sot nuk djeg mandatin tim, por djeg mandatin e Rames
:smiley:


#274

Ça ti bojme tashi… u bo, gjylja e madhe plasi
Zgjedhje te parakohshme nga halli moo


#275

Kane filluar festimet ne Shqypni. Nuk do shofin mo ne Parlament surratin e Mones, elokuencen e palloqes dhe traplliqet e Salih qenefit. Per rrjedhoje sdo degjojne as shakate e statuset e te gjatit. Do bijne njerezit rehat ne hallet e tyre e do jetojne ne paqe e qetesi. Por ku paskemi qon me perpara mer?
E moret vesh oferten politike te Arlind Qorrit: fton gjithe Demokratet ne Partine e tij Komuniste por me perpara duhet te dorezojne ne burg te korruptuarit e tyre. Me pas arlindi do perpiqet te mobilizoje shitesat ambulante e te papunet sepse studentet organizohen vete. Nuk paska qene e thene qe ta varroste Pedin e djathte nje Rilindas por nje Komunist si Arlindi.


#276

edhe kjo tjetra jo keq :smile:

Kush deputet do të përfundojë në kazan të plehrave si ata deputetët e Ukrainës, le ta provojë.

rrofte demokracia e pluralizmi ne shwiperi me partite familjare te saliut e metes


#277

Aspak ide e keqe. Shqupi aanjehere nuk rrudhet teresisht por te pakten dalja e shqupit nga skena institucionale i hap rruge organizimit te nje opozite reale e te vertete ne rrafshin ideologjik si dhe shkund establishmentin e vjeter, shton besimin e indiferenteve te politika. Si pa dashje me budallikun e vet karakterizues Luli na boni favor.
Danke herr Luli…
Ndonje politikan si Dick Chenney do shifte mundesira te arta ne keto situata.


#278

populli gjithnje vegel e pa busull sa me te majten sa me te djathen
sa me pak popull aq me mire per te pergjithshmen


#279

Per ty opozita e vertet eshte e vetem e majta. Por afrimiteti i Pedit me Marksistet e me keq perfshirja me arlind qorrin eshte tragji-komike. Shqiperia eshte vend i varfer dhe oer shume vjet partite marksiste duhet te deklarohen te jashteligjshme.


#280

me moshen njeriu fillon filozofon me shume :man_shrugging: :joy:


#281

Nuk ka levizje marksiste ne shqiperi, por dhe sikur te kishte nuk ka ndonje gje te keqe. Idete e marksiste kane sherbyer qe puntoret ne evrope e gjetke te fitojne te drejta civile, ato qe gezojme dhe ne sot. Per me tepwr marksi eshte babai i ekonomise politike.
Mesa e kam ndjekur Arlindi Marksin vetem e ka studiu si profesor qe eshte dhe nuk kerkon ndonje aplikim ne menyre te gabuar sic u be be shek e 20.
Idete politike re Arlindit sot kane qene social demokrate ne evropin e para 40 viteve. Eshte bota qe ka rreshkit tepwr djathtas nderkohe, jo arlindi.
Nderkohe qe eshte dhe paradoksale qe shtresat me te varfra te popullsise te vijojne te perfaqsohen nga shqupi i djathte i uljes se taksave per te pasurit. Do duhet ti kthehemi normalitetit, tashme te percudnuar.