A duhet te dorehiqet qeveria Rama?

po gjithe kohen ne te zeze nuk shtyhet jeta o gjemb. Qe te shpetojme nga rrumpalla Saliste behet e gjitha. Per te bo pak cinikun, shqupi, sala me sakte e ka kuptu qe sa me gjate te rrije pa pushter aq me teper mbeshtetje popullore humb dhe po loz all in me djegien e mandateve duke shfrytezu dhe ata pak qe genjehen me te punuarit ne te zeze.

punen ne te bardhe s’ta lejon pikerisht berisha (konkretisht shih ngjarjet e dites), eshte interesi i berishes qe gjerat te mbeten gjithnje ne te zeze

Ndoshta nuk u kuptua qe e kisha me sarkazem budallallekun (sipas meje).

1 Like

mona oligarkja qe do luftoje oligarket dhe mbroje te varfrit me vile ne gjirin e Lazit me 11 wc dhe wc personale per macen. Kur ha shume qit dhe shume :wink:Per Ca ti hyje ne pune rroga e deputetit Mones, normalisht nuk e ka te veshtire ra djege.

Pertej gallates, ka nje problem serioz me PD qe duhet pranuar: i ka shume të ulta kuotat elektorale. PS-ja, kur ish në opozite, edhe kur ‘humbte’ legjislativet, shkelqente tek lokalet: bashkite e qyteteve më të medha në vend janë prej dekadash të PS! Dua të them: unë e kuptoj mirë (politikisht, dmth elektoralisht) hallin e PD (se më perjashtim të Shkodres, po të besh neser zgjedhje lokale, zor se PD merr tjeter Bashki), por mua me duket se ata humbin kohe kot: me Sali në parlament, … si zor të ngrene kuotat elektorale.
Ok, e di qe në 2017 ai ishte nga trecereku i listes, por për mendimin tim, ishte e tepert qe ai të figuronte qofte edhe në 2017. Ja, Jozin nuk e ke më në pd (në mendimin tim, aq më mirë për ate parti). Por të mbash akoma Salën qe as vize nuk merr më dot tek ambasada USA?
:scream:

1 Like

PD merr 40% te votave pa bere fushate fare.

te gjithe keto lloqe kavaje pa fund per oligarke, marksiste, saliste, ramiste etj jane hingellima per shkak te palloshit te marlonit ne pune e siper.

E ke fjalen për lokalet?

Jo vetem per Marlonin por edhe per vajzat e perdhunuar e per punen ne te zeze:

Stalker e ka fajin se nuk analizon filmat vertet t’mdhej, veprat e artit klasike, por merret me modernizma ngambrapa.

Si perfundim strategjia eshte “prit te shikojme si do dale protesta e radhes dhe pastaj vendosim c’do bejme neser”.

jo strategja eshte:

futja pordhes gri sallate, sa te kaloje edhe kjo nate!

Ne 1997 mori 35% te votave megjithese ne gjysmen e vendit rrezikoje jeten po te ishe me PD.

Eshte e pamundur te besh vleresime te sakta me te dhena nga Shqiperia, sidomos te perdoresh nje periudhe para 20 vjetesh per te vleresuar gjendjen e tanishme. Ne 1997 nje pjese e mire e atyre qe votojne kishin ikur nga Shqiperia para zgjedhjeve ose nuk shkuan te votojne se prisnin trazira.

Në 2017 Pd mori 230 mije vota më pak se në 2013.
Historikisht pastaj eshte pune tjeter : PD nuk ka patur kurre shumice 50%+ 1 në Shqiperi, më perjashtim sigurisht të 1992 (po ato zgjedhje “nuk llogariten” - si të thuash (në sensin: ishin zgjidhje për të ndryshuar sistem, dhe jo vetem parti)

Nuk dua te dal jashte teme por po shoh nje film mbi Trotsky ne Netflix dhe ai llafoset si ty:revolucioni eshte si nje grua qe pret ta ashtusim ne per te pjelle boten e re .:blush:interessante jane debatet e tij me Freud .

Ca u be ? A ra Rama shoke? Ishin mprehur mire jo per gje! Fatkeqesia kombetare po i jep te shtyren e fundit vetes dhe asaj qe perfaqeson ! Mund te duket e habitshme por keto kohe jane historike, te gjitha keto qe po ndodhin jane nje hap i madh drejt fundit te tranzicionit shqiptar ! Me ne fund u vertetua se injoranca e budallalleku i shprehur ne dhune nuk shperblehet ne politike ! Ju garantoj se opozita e sotme ka humbur shume pike keto kohe, e pa imagjinueshme me pare! Njerzit nuk i shkojne me pas dhunes ne Shqiperi ! Vetem jetimet e Saliut nuk e kane kuptuar akoma ! Ishin pergatitur mire, me media te huaja e te vendit qe mezi po prisnin te plaste gjylja e madhe,te bindur te gjthe se shqiptaret jane kope mesjetare qe nuk njeh njerzillek…por ajo qe pane me shume zhgenjim ishte nje zorre uji qe kishte presionin e urines se mengjesit e qe mjaftoi per te zbythur 10 te semure mendor ! Kjo more shoke shpjegon edhe protesten paqesore sot tek parlamenti ! Nuk u vjen njeri te sakrifikoj te ardhmen e tij e te femijeve per politiken ! Kjo eshte ! Pak nga pak shoke…pas dhunes do i vi radha edhe fjalorit rrugaceror te mos pranohet…do kohe por jemi ne rruge te mbare ! Ja ashtu…dore per dore drejt te ardhmes kapitaliste !!

sigurisht qe dakord por une mendoj nuk duhet te kete nje opozite me perberje PDne. PDja dhe gangsterizmi i saj duhen jashte parlamentit dhe politikes nje ore e me pare.

Trocki eshte i vetmi avagardist midis krereve te revolucionit, dhe shkrimet e tij jane te vetmet qe kane vlere te lexohen akoma, shkrimet e Leninit dhe Stalinit perj kohesh kane dale skarto. Lenini dhe Stalini jane katunare fare para Trockit.

Te jesh jasht teme je me teper ne teme se te jesh brenda temes - i Modhi :smiley:

Jo jo, opozita nuk zgjidhet. As Sala nuk ka dash Ramen (kocke e forte) si opozitar (ka dash, psh, po ja fus kot, Majkon).
Opozita eshte ajo qe eshte dhe kaq eshte e gjitha.