A duhet te dorehiqet qeveria Rama?


#342

Bushati dhe Shkullaku kane marre para nga Basha per portalin e tyre vite me pare…Lubonja shkoji tek Oligarku Mafiozi italian, i Agon Channel,bashke me Bejtjen, Krasten e Sonila Mecon… ndersa keta u bene keshilltaret e Lulthimit duke e impresionuar me diturite e tyre si te marresh pushtetin.
Hanin darka pune ne nje nga restorantet me prestigjioze te Tiranes dhe u bene analiste gjoja te pavarur qe kishin si mision hedhjen ne publik si mbi palet politikat e Lulthimit. Lubonja mbahej qe i binte te gjitheve por po i mbyll ditet si Berishist per turp.
E ja ku shkoji puna qe nje injorant si Bushati, i deshtuar ne cdo gje ne jete te behet, nipcja i Hysniut, puppet master i opozites shqiptare. Ia thashe Albes dje ket fakt dhe sot Mero po mbronte Bushatin ne editorial pikerisht per kete pune…e po mundohej ti paraqiste mesimet e Bushatit si rastesore kur ato kane vazhduar te ndikojne politikberjen e Lulthimit per nja 4-5 vjet.
Po ca mendoni ju se Mjeket, mesuesit e policet jane e keqja me e madhe e Shqiprise? po ka me horra e gjobevenes e kriminel se njerezit e mediave ne Shqypni? Apo sjane shumica te pashkolle apo te deshtuar ne fushat e tyre. Sdi te besh gje ne jete? Behu gazetar…


#343

Mor po fundja, as Bushati as dreqi nuk kane shpikur «ujin e nxehte » : qe ne 2001, Berisha ka refuzuar per muaj te tere te hynte ne parlament (kontestonte zgjedhjet : kujto Dushkun e Nanos) dhe me kujtohet qe betohej cdo dy dite se nuk do vinte më kemben ne parlament. Diten e trete e dridhte.
Por eshe ajo qe thote shpesh Alba : shyqyr bie telefoni nga pertej oqeanit dhe u bien dhe ketyre puplat. Vete ajo baxhella e presidentit e pranonte sonte


#344

:pray:

Keta u bene rracë. E papare (e habitshme) por e vertete! Kemi filluar te qelbim edhe Kosoven (te cilen e njoh mire). Ka fillu dhe atje ! :scream:


#345

Flasin per deputete te perfshire ne droge…sa Bosa Mediash jane marre me tregtine e drogave te renda?


#346

Se harrova: keta jane, se s’ka mundesi ndryshe. Po shikoja vidéon qe solle te shtepise se Metes (sonte per herë te pare ja numeroi dhe Rama nevojtoren per macen: me beri pershtypje! E kerkoi Haleja, se i permendi kollaren ne miting)
Insupportable ! Me te ardh per te vjelle! Le Sonila Meco duke u puth me te zonjen e shtepise. Une them se keta nuk e realizojne në mendjen e tyre mizerabilitetin qe pershfaqin se s’ka mundesi
Nuk u kam besy syve…


#347

#348

Amerika eshte si shpirt, sic thote edhe Fiqo


#349

gjynaf nga zoti te flasesh keq per nje vajze te re si Rudina Hajdari por t’i perulesh me respekt eshte … nuk di c’te them

mua me mjafton ta degjoj si flet e cfare thote dhe ia kuptoj edukimin.
per fat te keq, me shume se Universitetin e Kolumbias kjo ka bere Universitetin e Mamase se vet.

ps. Individe qe hyjne e dalin neper shkolla ivy league ka nga te gjitha llojet dhe menyrat per te depertuar ne kontigjentin e shkollave te tilla jane te ndryshme, ato gjenden, nuk eshte e pamundur, sidomos ditet e sotshme: mjafton motivacioni i cili per disa eshte pikerisht mbajtja e emrit te shkolles ne diplome.


#350

Shkeraba dhe Balla paskan marre udhezimet nga e njejta kupole


#351#352

ah mer Stalker ç’me bone, me bone me lexu edhe nje here tjeter nje tekst komunist. kisha dhene fjalen qe nuk do lexoja me komunistet.

Kte librin e Trockit nuk e njifsha, eshte hera e pare qe e ndigjoj. Do e lexoj se qeka edhe i shkurter, por nuk besoj se eshte nga 10 librat me te mire ne bote, edhe sepse une nuk kam kete adhurim qe keni ju per politiken, bile here here kam te kunderten (sidomos kur lexoj komentet). Sidoqofte te shof, mbas leximit eshte per te fol tamom.

Kujdes per dallimin midis Trockit dhe Stalinit: vertet qe Trockij ishte avangard dhe Stalini ishte katunar fare, por mos kujto se katunarizmi nuk ka vlere. Te jesht katunar mer jau eshte po aq vlere se sa te jesh qytetar mer jahu. Bile nganjehere me teper. Ne kete rast, te kishte qene per Trockin Revolucioni i Tetorit kishte per te marre fund ne 1924. Stalini ka merita te padiskutueshme si katunar me jau.


#353

Jeni grupim terrorist o gje. I njejti qe ka bere 1997 ka 4 vjet qe ben thirrje te armatoset populli vetem sepse ai nuk eshte ne pushtet.#354

Lerini keto traplliqet me oli%are pash zotin. Sikur po flet per ndonje vend utopic ne nje planet XY e jo per Shqiperine e vogel, te planetit Toke. Oli%aret akoma po hane nga ambari i komunizmit. Ky migrimi hipoterik kercenues i oli%areve eshte ne rastin me te mire nje mendim i pashtjelluar e ne rastin me te keq nje idjotsi gjenetike. Oli%aret nuk kane sjelle asgje inovative ne vend, treg etj. Ne te kundert, me ane te korrupsionit akoma vazhdojne ti marrin frymen Shqiperise.
Rast i rradhes ai i dhenies me koncesion analizave te gjakut. 75 milion euro rrumbullak. Per te tilla maskaralleqe Rama do nxjere ne pension sa me shpejt.


#355

Aq eshte maksimumi qe mund te marre duke tundur fort flamurin e fantazmes se komunizmit. Ty psh te tremb e te terheq si magnet njekohesisht.


#356

Kete fanfaren per femije politikanesh e gjykatesish te korruptuar nuk e kuptoj. Shancet jane qe ti kene pas kushtet ne jete qe te kene kap minimumin e standartit per tu kualifikuar per pranim ne universitete te mira.

Femijet nuk mbartin pergjigjsite e krimeve te prinderve por femijet e politikaneve shqiptare, ne shumice jane aty ku jane si pasoje e krimeve te prinderve. Kjo ne fjale eshte e bija e politikanit kriminel trafikant dhe e gjyqtares se korruptuar.


#357

Mezi pres nje force te re si Vetvendosja qe ti zhduke shume nga keto partite politike hajduet e te dala mode. Po pastaj cdo bej Monika dhe Meta Floriri. Eshte pak e veshtire te shkosh te dhjesesh ne banjon e burgut kur ne Lalez ke 11 te tilla. Por kur blen shpi ne blloke 3 kate, vile ne Lalez 500m e con femijet te shkollohen ne Londer kuptohet lehte qe leket si ke berr duke i rene kamzes po me korrupsion. Po te mblidhet laku dhe ty mi rruspie.


#358

Por dhe e anasjellta pra, skualifikimi automatik «sepse eshte femi politikani », nuk qendron. Per me teper qe, per nje universitet si ai i Columbias (klasifikuar si nje nga 10 me te miret në planet - me kete nuk dua te bej ndonje glorifikim), sikur ndryshon cik puna.


#359

Ti pret qe votuesit e berishes ilir metes tom doshit taulant balles… te behen votues te Vetevendosjes?!

Nuk votohet Vetevendosje ne albanistan te shoqerise fisnore mentalitet mesjete. Sic nuk pihet shampanje ne hale.


#360

E ke shume gabim qe e paragjykon elektoratin shqiptar. Ka gati 30% te personava qe as nuk shkojne ne votime se nuk e gjejne veten nga kjo politike shterpe dhe politikane qe kane 30 vite qe ricklohen. Ta dish mire qe nje force e re do ta shkund mire sistemin.


#361

Zero ndryshon. Nese ke 300k shkon cdokush e mbarin shkollen.

Molla nen molle bie, se ke degju shprehjen mut muti?