A duhet te dorehiqet qeveria Rama?

nese kjo eshte oppozita shqiptare, lol…

Sa per idiotdhikun tim, une skam votuar asnjhere ne shqiperi,

Pikerisht pra, kjo te ben idiot. Per ate foton nuk kembengul as nje si lefti, qe ka vite qe ushqehet nga taksat e shqiperise duke ndenjur kot, vjen e kembengul ti me idiotesi 10000 karat.

Harroje berishen, se nuk mund te lesh te vush nje shtet te tere, per nje derr si berisha.

Nuk kam si e harroj Beirshen kur ne parlament flet vetm berisha, ne miitngje flet vetem berisha, ne protesta flet vetem berisha, dhe organizatoret e dhunes shkonin e vinin veshin vetem te goja e berishes, dhe deputetet ne parlament dalin gna salla vetem kur e urdheron berisha.

Te terhiqet Rama te vij Basha apo Monika thua ti?!!! Lol. Doni ta coni ne 0 prape Shqypnine me c’lexoj.

Me c’po shoh, Mona ka filluar te mendoje per jeten ne burg? Futem une me burg tha po vetem te vijne 400,000 shqiptaret qe kane ikur.

Te kem ta shof ate shurren me ftyre si doreze boksi ne burg, kthehem une i pari, me zvarritje dhe me kenge rreshtore… but fat chance of that happening…

image

Elisa Spiropali, ish Drejtore e Përgjithshme e Doganave, aktualisht deputete dhe ministre për Marrëdhëniet me Publikun. Kësaj here deputetja e PS-së është kapur si nëshkruese e fondeve publike në favor të shoqërisë së vëllait.

Sipas dokumenteve të publikuara nga Departamenti anti-Korrupsion në Partinë Demokratike, Dogana Fier dhe Dogana Vlorë kanë kryer pagesa në favor të kësaj shoqërisë “Solomon” për objekte si pjesë këmbimi, pajisje zyre, orendi zyre dhe…nuk mund të mungonte as trau. Kush më mirë se vëllai i kryedoganieres mund të vendoste traun në doganat nën varësinë e saj?!

Kështu, nga Dogana Fier ka përfituar vlerën 12 milionë lekë dhe nga Dogana Vlorë, vlerën 5,8 milionë lekë.

Shoqëria e krijuar në kohën kur Edi Rama erdhi në pushtet, nën urdhrat e “Zonjës 5 milion Euro”, nuk humbet minutin për të filluar procesin e zhvatjes nga të katra anët e duke kontribuar, gjithashtu, në rritjen e vlerës së zërit “luks qeveritar”.

Opozita prezanton popullin, fatkeqësisht ate popull me ata njerez kemi. Mos mendo se kongresmenet e ps i ke me mire.
Tani theshte se kemi sali mallkimin ne shpine, ed ramen ta bejme mbret?

Mos ha,rro ti kerkosh babit falje qe ke dal idiot

o vari k ,nqs ju dhimbset opozita, largojeni ate qënin e serbisë, shkrijeni partinë e karaxhixhit, nard karagjozët, vangjel dulet dhe formoni një forcë nacionaliste. vetëm kështu e rrëzoni edi ramën. kot lodheni duke u përpjekur ti bindni njerëzit se sa i keq është rama. sepse problemi nuk është rama po saliu! po e kuptuat këtë dhe po patët bythë të distancoheni nga kërma, edi rama bie për një vit!

1 Like

Ti po ben thirrje per nxjerrjen jashte ligji te PS e thrmeluar nga serbet .

Tani qe Pedi u themelua nga dhendri i Shkijes ne shtepi te prokurorit te nderuar Pashko e dime te gjithe. Po ene nipi i hysniut, Andi eshte keshilltari i ngushte e i ndritur i yllit ne ngjitje Lulthim.

Sala eshte jashqitje e komunismit qe akoma nuk eshte dekompozuar.

Ed palloshi te kishte koqe e kishte fut ne burg, se ka 6 vjet ne pushtet, por normalisht bloja a majte se prek bolene djathte.

Une them ed rama qe ka humb kontaktin me realitetin, dhe eshte ne drejtimine gabuar ne cdo gje qe ben, duhet ndalur. Nuk po them ta marre pd as l$i, por te krijojne nje qeveri teknike 2 a 3 vjet, te ndryshojne sistemin e zgjedhjeve, te vene standartin e mos shitjes se votes, e me pas fitofte e keqja me e vogel

per mua ai vend behet vetem me reviolucion, ku rama, meta, nano e meta me nuse, varen ne litar para stenderbeut, ndryshe sbehet ai vend.

Por une spo flas per te bere ate vend, thjeshte per te mos e cuar ne gremine.

http://www.panorama.com.al/perse-rama-duhet-te-ike-tani/

RREZIKU ANGLO-AMERIKAN PER SHQIPERINE :v:



1 Like

Po ene keta pellazget qe mbahen per patriote te medhenj por hidhen ne mbrojtje te hafijeve pleq te ps qe vrane burgosen syrgjynosen gjithe klasen nacionaliste qe beri shqiperine ne 1920 jane se c’jane.

1 Like

Kush ka si shiqon vete. Humbi Tosi i Nanve mblodhi leckat e pa pune e vet me gjene e vjedhur. Plaku i Fizve, humbet zgjedhjet dhe jo vetem mcifet prapa perdes per te hyp prap ne pushtet po fut ene dhandrin ene gocen e merr cunin e Faros se Ramizit e ZP per lider karizmatik. Vetem per opozite nuk mund te flitet ne ate vend se njerezise i vjen per te vjelle.

1 Like

albëzeza, komunizmi shqiptar erdhi nga shkodra dhe korça!| nqs këta ishin serbë, ti e di!
mua dhe shumë shqiptarëve ,partia e burrit të sllobodankës, na rrezulton më shumë staliniste, dhe filoserbe sesa ps-ja !
unë nuk them të dalë jashtë ligjit pd-çka, por të shkrihet nga vetë antarët e saj, si shenjë distancimi nga kolera!
pd-ja sot mbështetet vetëm nga njerëz të paqytetëruar,antishqiptarë, njerëz me të meta mendore, me komplekse të ndryshme. jevgj,pakica të ndryshme,ilia tolër,thuthuqë,llapushë,kokcepë,çalamanë,njerëz që kanë vite pa bërë seks me gra,

Ndërkombëtarët, janë të interesuar që në këtë vend të ruhet stabiliteti, edhe sikur të bëhet fjalë për ruajtjen e stabilitetit në një regjimi kleptokratik, siç është ky i sotmi. Ndryshe nuk ka si shpjegohet, që ambasadori i nderuar, Luigi Soreca, të jetë shumë i shqetësuar për avancimin e reformës ne drejtësi, një reformë që po rezulton një fasadë ku drejtësia po kapet cdo ditë e më shumë nga një individ i vetëm, se sa për mungesën e legjitimitetit të një qeverie të dalë nga votat e blera.
Opozita shqiptare, do të vijojë të gjendet përballë një presioni të madh të përfaqësuesve ndërkombëtarë, për të braktisur nismën për djegien e mandateve. Nuk dihet nëse ajo do të jetë e aftë të rezistojë, por nëse e bën, ka një shans për të rrëzuar jo vetëm Edi Ramën, por edhe mitin e ndërkombëtarëve, i cili është lartësuar aq shumë në anët tona, sa të na bëjë të besojmë versione shumë të deformuara të realitetit, duke injoruar çdo ditë atë që shohim e dëgjojmë me sytë dhe veshët tanë.

:v:Miti i nderkombetareve versus atdhedashurise se Shqupistave e Leshelistave: :pray:

Tepër vonë! Vendimi është marrë! Sidomos Luli është burrë e po e dha fjalën nuk tërhiqet…:v:

1 Like

Shqiperi hesapi .pa dyshim qe ka per tu bere nje dite por kur te vije ajo dite shkaba do jete bere 250 vjec .lum kush te rroje tha :blush:

ja dha fjalen rames, e rendroi si burrereshat deri tani

me 16 doli ne proteste, se me 14 nuk mori dhurate nga ramushi