A e ka Basha (apo jo) mbështetjen e Uashingtonit?


#41

Mesoni pak politike se keni ngel mbrapa tek Ura e Beshirit, ne 1992 ! Iku koha e Haxhi Qamilit qe pushteti rrezohet, me rremuja , te vrasje e me prerje, pemesh, shkatrime shkollash, prerjen e shtyllave te tensionit, vjedhjen e arkave te kursimit ! Jemi ne shekullin e 21 !Me grev urie, me bojkot !


#43

Me Rame pa Rame Shqupi nuk kap me shume se 500 000 vota. Kur ta gjeni pse PD merrte 1.1 milion vota ne fillim te 90 dhe 500 000-600 000 me te vjedhme ne post 2000 atehere do e merrni ate preshin e Pjetrit e duhet ti gjeni vend.
Nejse ju se kapni akoma se edhe shaban qosja me dal ne qershor kunder Shqupit ne zgjedhje fito. Cer ti bosh e fajin se ka Shaban Qosja.


#44

Po po si kapi shqupi i kap Likja, prap ne do jemi ne qeveri,


#45

Po si kapi as Likja ku do gjeni vrime me u fut? Nejse hajde gezuar Liken kryeminister.
Eshte kohe per Hapsane e jo kush do zgjidhet Vezir.


#46

Ne shqiperi e kosove zakonisht vota eshte kunder. Shqiptaret rralle ose hiç kane patur rastin ose opcionin per te votuar pro.
Ne 92 vote kunder komunizmit, s’ka rendesi kush eshte alternativa. Ne 97 vote kunder berishes, s’ka rendesi qe fitojne bandat. Ne 2005 kunder nanos.

Rama ne zgjedhje problemin mund ta kete me shqiptaret barkthate e xhepgrisur.


#47

Prape gabohesh i dashur deshtag. Sipas beses qe Pd -ja i dha nderkombetreve, ata vendosen qe ligjet per vetingun te kalohen jo me shumice te thjeshte, por vetem me konsesusin midis shumices dhe pakices. Pra 50% njera dhe 50% tjetra. Ne ate kohe, pra vjet ne fund vere, Edi i paralajmeroi nderkombetaret duke ju thene se " beni kujdes nga besa e bythqirave". Por nderkombetaret besuan tek besa e PD. Prandaj tani nuk i shohin dot me sy .


#48

Gazeta Tema po na meson si te rrezojme Ramen​:grinning::grinning::grinning:


#49

Nano ne 2005 nuk u votua kunder por shiti zgjedhjet tek Berisha per pak Parajse Vjeneze. Me Ramen Shqiptaret jane indiferent, ja dine huqet prej vitesh dhe e kan pranuar si eksentrik. Urrejtja eshte e gjalle tek ndejekesit e Cunit te Sheqeres sepse skan mundesi me kap ose vjedh me vota. Sbesoj se Rama do i lejoj te vjedhin sic e kan zakon ose me mire te vazhdojne avazin e vjedhjes se votave qe e shpiken te paret ne perfeksion.
Ti thua qe Shqupi do marr me shume se 600 000 vota? Partia e tyre ka humbur deget neper rrethe dhe rri vetem ne Tirane./


#50

Rama eshte rrezuar çeshtje ditesh.
e beri punen vizita e Z. Basha ne Washington, sigurisht qe nuk kish nevoje te paguante $ 80 mije per ndonje foto siç bente Ay me leket e taxapaguesve shqptr.


#51

Pirdh o zeqo pirdh, se lirohesh!


#52

Votuat per ilir meten, more shok. Me 2011 u vrate shkaku i ilir metes. Me 2013 u futet ne shtraf me te.
Eshte vote e paster kunder. Vote e urrejtjes 99%, e dashurise 1%.
Te kishit nder, moral, tru e parim, ramen e pushkatonit ne momentin qe u puth me meten.


#53

Po nuk e njef Shqiperine ti more mik. Ilir Floriri eshte Socialisti tipik kurse Rama as majtas e as djathtas…Ilir Meta po te konkuroje me Ramen per kryesi Socialiste ka shume gjasa te fitoje. Vota per Liken eshte 300 000 zemra …miremengjes interes…e jo urrejtje. Ndersa ziheni Rama-Meta …ndoshta nga Shtatori duhet te pranojme se PeDi nuk eshte me Parti e jo partia popullore Shqiptare e 90s. Ska me Parti Demokratike por nje grupim qe mbijeton per hir te nevojes qe duhet opozite.


#54

Cka ndodhi me tonelatat e kelbazes qe ju socialistet hodhet gjithe ate kohe kunder ilir hajdutit?


#55

Kaptinmodhin sta kam lavderu ndonjehere more Mik, e me shume se une ne ket blog pak ja kan permend hajnine e poshtersine. Problemi eshte qe e keqja me e madhe e Shqiperise eshte Berishizmi e jo thjesht Hajnia. Po e kuptove ket e kupto se PeDi do zhduket nga politika Shqiptare. Likja paterice e Salih Qenefit ka qene se bashke kan vjedh e plackit por do i modhi zot dhe ambasadori Lu e zonja Vllahutin e terezit gjonat por ti mos u hidhno.


#56

Njehere paterice e qenefit, gjithmone paterice e qenefit. :slight_smile:
Likja edhe ne mandatin 2013-2017 eshte paterice qenefi.


#57

#58

Klasa politike Shqiptare ka shume mekate keto 26 vjet, zgjidhja nuk eshte me qajt per horrat e vetequajtur baballare te kombit …por si me i nxjerr ne pension, kte duan Shqiptaret por nuk dine se si.


#59

ktu keni nje video te propozuar nga Bleta per emacipimin e grave ne proteste kunder Trumpit:


#60

100 vene n’parlament marrin ksaj radhe ,tha Batoni. Dhe i dalin llogarite atijt gjithmone. :grinning:


#61

Batoni me dokumente ka dale bashkepunetor i shefit te udb-se.
Nga kosova keshilltar per rajonin rama e ka shkelzen maliqin (te gani bobit qe ju e kishit shume per qejf dikur :stuck_out_tongue: ). Ky shkelzen maliqi eshte i biri i kryeudbashit ne kohen e jugosllavise.
Magnet per bashkpuntore te serboçetnikeve ky çuni jot.