A e ka Basha (apo jo) mbështetjen e Uashingtonit?


#103

Behet fjale qe Trump do appoint nje sekretar(minister) qe do merret vetem me rrezimin e Edvin Kristaq Rames. E ku je Ed Rama edhe nji Amerike e tere nuk te rrezon dot le mo Berisha me zagaret e vet.


#104

zbor ju ben basha qe c’ke me te jo vetem komunistave po gjithe vendit.
Basha was able and built a case for PD jo vetem duke mos pasur cause gjekundi po duke qene koke e kembe anti-ligj.
Sot vendi eshte ne gjendjen qe fytyrat e juaja te kriminelit cirren per padrejtesi bere ndaj Pd dhe ti poston me krenari se cfare arrite t’i beje qeverise me metoda demokratike. Ti qe demokracise ja ke thyer brinjet e me gjakun e saj ke mbushur rruget o maskara.


#105

Dakord jam dhe une per mosmaipulimin e zgjedhjeve mund Te kerkonin monitorim Te paanshem e Te forte e jo ti shpallnin si Te vjedhura pa u zhvilluar ende.per mua ligji duhet zbatuar nje per Te gjithe .parti emadhe apo e vogel afati ligjor I regjistrimit eshte afat ligjor .ligji duhet respektuar me pike rme presje…


#106

E vertete. Sukseset e tij jane aq te pamohueshme, sa vete Amerika do e imitoj. Si fillim do lyejne fasadat e gratacelave ne qender te New Yorkut. Pastaj do prishin dyqanet e fukarenjve buze Manhatan. Do te fusin ca ne burg, qe s’kane te paguajne per energjine dhe do te bejne nje reforme territoriale qe ti kene te sigurta zgjedhjet per 50 vjetet e ardhme. Po ashtu do bejne nje mishmash ligjesh, qe gjasme do pavaresojne gjyqesorin per ta marre nen kontroll dhe me keto reforma Trumpi e ka te garantuar pushtetin dhe per 4 vjete, se per me shume se lejon njeri.


#108

zgjedhjet jane monitoruar gjithmone dhe gjithmone thuajse ka pasur manipulim votash. Deklaratat paszgjedhje interpretohen nga te dy palet sipas interesit. KE kerkoi si kusht kryesor zgjedhje te ndershme po te gjithe e pame anashkalimin qe i beri km-ja ne interpretim. U be dy here ne 4 vitet e fundit qe provohet me ze e figure qe vota blihet. Ku me nje thes miell e shishe vaj, ku me 2 mije lek. Nje njeri i shqetesuar per mbarvajtjen e zgjedhjeve do kish levizur e bere dicka. Po ne kete drejtim, ky km yne avant garde, ngelet perseri primitiv. Pse? sepse i intereson, sigurisht. Ne kete prizem, ky nuk ndryshon nga Berisha te cilin e anatemon nate e dite.
Sa per mospjesmarrjen e njeanshme te pd, kjo nuk i çligjeron zgjedhjet. Rezultati do shihet me dyshim po prape te ligjshme mbeten. Injorimi qe politika i ben institucioneve qeveritare keshtu si ben pd-ja, eshte shembulli me i keq qe i jepet shqipove te zakonshem qe nuk jane politikane ose te mbrojtur nga politika


#109

Ouuuuu ? Per darke me zotin Trump ?

http://www.syri.net/politike/51532/basha-ne-shba-ne-darken-e-presidentit-donald-trump/


#110

Ouuuu ? Po Lu - ji ca thote ?

http://www.syri.net/politike/51540/media-e-keshilltarit-kryesor-te-trump-rama-udheheqesi-me-i-vendosur-anti-trump-ne-europe/


#111

Normal , ca keni degju sot ju nuk eshte cudi te shkoni ne Cader si LSI . Uragani Trump po i afrohet Shqiperise

http://www.syri.net/politike/51651/luan-rama-i-pergjigjet-rucit-as-ne-kavaje-nuk-do-te-kete-zgjedhje-pa-opoziten-e-jo-me-ne-18-qershor/


#112

Per darke private koke me koke ne nje cep te erret te nje restoranti luksoz.


#113

Ti gjemo plas nga inoti , Bamiri jot ka akoma dhe dy thase me fara per te mbaru , jo vetem i joti por Bomi eshte edhe i xhibit ,me fal qe e permenda ktu xhibin por kurseva kohen :joy:


#118


#119

krahas rrugacerise se Bashes, foli pak per vlerat qytetare te Doshit, Prenges, R®oshit, etj, etj


#120

prandaj s’i dridhet dora shqupit kur merr nepet kembe jete njerezish
dhe fatet e shoqerise

e ka prej teprices ne qytetari menjefjale
please do me the favor shut up


#124

Nuk ke pare gje akoma …ca me kujton kjo mua ?

http://www.syri.net/op-ed/51580/rames-i-vjen-mesazhi-i-pare-nga-shba-nuk-ke-pare-gje-akoma-hellip/


#126

shife pak kontrastin, te gjithe duke qeshur, rama duke qare…


#127

E trishtueshme si u katandis per tre vjet ne pushtet , keshtu perfundojne te paditurit dhe te pashkolluarit.


#128

ashtu pra ta rregullosh gjuhen!


#129

ik mi vrasese qe keni pire gjakun e njerezve qe arratiseshin nga regjimi diktatorial komunist, gjakun e studentave dhe protestuesve te 2 prillit. gjakun e mijreave familjeve nga jugu ne veri qe urrenin komunizmin dhe luftuan qe te vinte kjo dite qe te shkoje pse jo edhe nje vrasese si puna jote ne amerike. se do kishe ngordh duke mesu permenc veprat e dulles gjithe jeten duke tundur dibekun.

te ike edhe admini qe le komentet e kesaj vraseseje dhe shushunje komuniste ne kundershtim me rregulloren.


#130

Kot lodheni cuna. Celsi asht Ilir Meta. Edvini dhe Luli luftojne me fitu Ilirin, si Arseni me Gonin per Jonen ke filmi. Per fatin tuj te keq, Luli asht Goni. Si i tha hotelxhiut? -eh xha …Riza(me duket), une do te ngelem gjithmone personazh i trete. :grinning:


#131

Tamom ja ke gjet… Arsen Lupenii :slight_smile: