A e ka Basha (apo jo) mbështetjen e Uashingtonit?


#132

duke tundur dibekun😂


#133

fiks fare :smile:


#134

"ik mi … "

ou ?
jo me fshtare, apo harroi gjuhen e “nenes”…


#135

zeqo, kjo ngja me ate qe ne ne dreke ishte te shpia e Taulantit, ne darke te Blendi dhe zgjohej te shpia e Tahirit…

se sa per tyryfyrllik nuk i ka lone gjo mangut.


#136

Me gjithmen, nga humbi ajo!? kishte dale nje tjeter dje nuk e di a e pe! nga keto te fresshit.


#137

po kur zdryp katnaria ne qytet ashtu hapen si vaji ne lakra, nje shif e shkruj shembullin konkret. atyne anej edhe si ve faj se e kane per mbijetese… eshte xhungla e droges.


#138

syri.net, Breitbart News … ku ta kapesh e ku ta lesh kete … sigh


#139

ju katundaret shqiptare te trumpit qe i bete paret duke rrahur & intimiduar njerezit e se drejtes, duke vrare njerez te pafajshem por edhe kundershtare politike, duke vjedhur te perbashketen ndertuar nga krahet e 2-3 brezave shqipetaresh te nderuar ne 45 vjet,
ju kantundaret e trashe te bere pasanike nen liderin skizofren berisha, sapo keni gjet binjakun e tij ne usa. Dhe si ai, ju pelqen te hiqeni menjane me paret tuaja, ne enklavat tuaja ekskluzive per pasanike, te shpelare nga damka e hajdutit, vrasesit, mashtruesit e sidomos te katundarit. Dhe te updatoni statusin, ne te paprekshem, por edhe ne te lare e te paster moralisht, para njerezve. Dhe t’ia u trashegoni pasardhesve tuaj si te mos kish ndodhur asgje.

Ju katundaret e trashe ne kerkim te statusit borgjez, kasta e 500 miliardereve te shqiperise mbajtur ne kurriz nga 5 milione shqiptare te thjeshte pergjate tranzicionit.
Nuk ka per t’ju lene njeri te dilni ne pension ne enklavat tuaja. Hiqeni nga mendja.
Njelloj po ashtu edhe kur kerkoni ky blog te jete i mbrojtur per njerez te pacipe si ju qe lidhin ket fjale kaq te mire si demokracia me bashe katundarin & shqupin tuaj. Lexove?


#140

o brado ktheje pak te top channel se e gjeten kush ja vodhi oren bushit.

kupto ti a jo, top chanel or ti se aty i behet oponenca presidentit te amerikes, e shkermoqen edhe kte si bushin, se bushin e hodhen tuç ne kulmin e vet kur foli per pavaresine e kosoves dhe antarsimin e shqipnise ne nato


#141

Po mire ne qe qenkemi te gjithe katundare, por ju cfare jeni? Dhe pastaj, a nuk e kemi ne shqiptaret pak a shume origjinen nga katundi? Pastaj une te siguroj, se ai katundari me “padijen” e tij, eshte shume me dinjitoz se “qytetari” parazit, qe gjen rendome ne Shqiperi.
Pastaj akuza qe na ben ne " te djathteve", qe jemi ne qe paskemi zhvatur Shqiperine, me ane te krimit dhe oportunizmit korruptiv eshte e turpshme. Koha ka provuar, qe ajo qe shitet si e majte, e ka perdorur pushtetin per pasurim te skajshem dhe kjo ka filluar qe ne kohen kur ndertonit “pushtetin e popullit” dhe miliarderat jane me se shumti ne krahun dhe financuesit tuaj.


#142

O Zeqo…
vazhdon tundja e dibekut me tre akte…

hem duke bo filozofi sorroiste hem duke tund dibekun


#143

Tema…Dita… ku ta kap e ku ta lesh.


#144

Me pas do kaloje te çeshtja e gjirit persik, po naten para e kemi kshu qe …


#145

Tema dhe Dita vetem nga ju ne Peshk i kam degju


#146

Shqiperia dhe shqiptaret kane mbeshtetjen e Washingtonit. Kush i sherben asaj dhe atyre ben mire.


#147

Fjale me vend! U bene kohe pa te lexuar :slight_smile:.


#148

Ja cfare u tha Basha miqeve tane ne takimine PPE

https://www.facebook.com/portali.syri.net/videos/1318552571559362/


#149

Sigurisht qe e ka. Dhe ja pergjigja nga :
Zv.ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, i cili po zhvillon një vizitë në Prishtinë, ka folur edhe për zgjedhjet në Shqipëri.

Këtë ai e ka bërë gjatë një interviste për “RTK” dhe sugjerimi i tij nuk lë vend për interpretime. “Shqipëria duhet që t’i mbajë zgjedhjet e saj në kohën e duhur, më 18 qershor”, ka thënë Yee.

Zyrtari amerikan ka nxitur opozitën dhe të gjitha partitë e tjera që të marrin pjesë në zgjedhje dhe të mos i bllokojnë ato.

“Dhe nëse ka probleme, ne mendojmë se opozita dhe qeveria duhet të ulen në dialog dhe t’i zgjidhin, në mënyrë që zgjedhjet të jenë të lira e të ndershme”, ka shtuar Yee.


#150

Opozita duhet Te prese deri ne 2021 .afati I regjistrimit ka skaduar.


#151

Ne fakt holle holle po " meson " si te nxjerresh jashte loje (te zevendesohet ) ,*PD ! Sepse me PD e 2B Rama behet shume me I forte !