Adresat e reja, ja si do të shkruhen tani

Pyetje shume me vend.

1.Detyroje taksistin te beje nje provim per Rruget e Tiranes perpara se ti jepet licensa.
2.Detyroje Pronarin ti vej Numrin cdo Ndertese aty ku dallohet me se miri.
3.Detyroje cdo Taksist te mbaj me shkrim cdo udhetim qe ka bere, te numeruar sipas rradhes. kush nuk mban te plote, gjobe. plus kesaj, dhe transparente per tatimoren;)

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

duhet gjetur rregullorja qe i percakton, tek siti shteteror, un s’pata kohe mbreme

Zeqo mbrrite ne atdhe?

Po po, do bej edhe nje foto andej nga komuna e P-se

1 Like

tek pallati legenit blu e paske shtepine mo zeqo

1 Like

Jo po legeni mavi, sigurisht qe legeni blu.:joy:

1 Like

Po qe se ke nevoje te orientohesh ne tirane (se helbete ke nja 25 vjet pa shkuar) merr kete shaban urevajgurorsin te te tregoj rruget.

1 Like

Me pamje nga deti, najs. :smiley:

snobi i leshit, s’paske degju ti emrin e kancelarit. Ti rrezik i njef me emer dhe mbiemer edhe truprojat dhe kuzhinieret e tij

1 Like

Mjaft nxive ore zoteri.

Hem! Akoma nuk ka mbaruar ky proces adresash!?! Mire ai numri para qytetit, pasi tregon zonen e caktuar. Kjo u vendos vjet, ne mos gaboj! Po tani, njelloj si Brukseli i gjen nga nje klecke te re Tiranes, dhe kjo e fundit (shteti pra) i gjen nga nje klecke te re popullates! Helbete, popullate e re, adresa te reja! Tani une nje gje nuk po kuptoj! Mire populli, se bageti ka qene gjithmone dhe ben kete qe thote shteti, por ata te postes c’e duan orientimin permes kesaj “Njesia Administrative”?! A nuk mjafton numri para emrit te qytetit??? Si dhe emri i rruges??? Mire kjo, po perse u dashka nderruar “pallati” me “ndertese”?! Apo se tani nuk jane te gjitha pallate banimi, por jane edhe zyra dhe te kombinuara? Pse, a nuk jane edhe ne keto raste te tjera ndertesat pallate? A nuk jane pallatet edhe godina? ose godinat, a nuk jane pallate dhe ndertesa? Un s’po marr vesh me gje! vetem se po kuptoj, cdo siklet qe qeveria merr nga lart, Brukseli, ia percjell ne forma te tjera popullit te saj poshte. Bravo! Justifikohen te pakten rrogat!

Mendoj se eshte me teper ceshtje organizimi.Tirana s eshte me si dikur.
Karta e Identitetit duhet te permbaje dhe Adresen postare te Mbajtesit. ketu fillon Puna.

Pa Adrese postare? rrasi Gjoben dhe jepi 4 Jave kohe te rregjistrohet ne nje Adrese,
Akoma pa Adrese? Dopjo Gjobe dhe Arrest deri sa te verifikohet se ku eshte “Pularia mbrapa Stacionit Autobuzit”…
Te garantoj qe kjo gje e “kulturon” dhe Fshatarin me te pagdhendur.

p.s. ktu ku jam une ka funksionu kjo gje. pse mos te kopjojm nji her dicka sich duhet?jo sic kemi bo gjith kto vjet, tu kopju si Majmuni.

1 Like

sigurisht qe ajo eshte,
vetem se po kjo kulture popullore pastaj, prit te te ankohet e te te akuzoje per diktatorship apo arrogance…

Dhe e keqja eshte se me graden qe lejon te perdridhen arsyetimet epoka qe jetojme, ato akuza zene vend ne mase tek mileti

1 Like

Problemi per adresat dhe per shkuarjen e postes ne destinacion nuk eshte kodi postar(qe dhe ky eshte i nevojshem )
sepse edhe jasht shume vete nuk i mbajne mend kodin postar te tyre sidomos neper qytete te medha ,qe kane me shume se nje kod postar …dhe i vendosin gabim (ne shume raste …por punonjesit e postes qe kan nje liber me te gjithe kodet e qyteteve …dhe brenda nje qyteti ne baze te rrugeve …per mos ta kthyer letren mbrap e vijojne ne destinacion ne baze te emrit te rruges…
Problemi ne Shqiperi eshte i katastrofes se ndertimeve …ka ndertime vend e paven …ne nje rruge nje pallat e ke me fytyre nga rruga …nje e ke me b…nga rruga …ke grumbuj pallatesh qe nuk e di ne ke rruge ti fusesh …mos te themi pastaj qe kutite postare private neper pallate nuk egzistojne …postieri shkrete me nje tufe me letra ne krah duhet te bredhi poshte e larte Tiranes ne kembe ,hip e zbrit neper pallate …i del shpirti …jasht perveò motorrave i kane pajisur dhe me makina te vogla …tonet nuk kane as biòiklete .Tirana eshte zgjeruar shume …duhen te mendojne per kutite postare private poshte pallatit …po hajde ta fusesh si kulture atje thuaj …kur vazhdojne akoma te urinojne poshte hyrjes se pallatit (i perdorin letrat si karte higjenike pastaj lol) e nuk mblidhen 10 vete per te lyer hyrjen qe i bie copa -copa ne koke…kam 5 dasma mor jahu kete vere nuk kam pare per kesoj gjojnash :stuck_out_tongue: (keto jane pergjigjet )

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

2 Likes

me fal, edhe njiher: ska kutia poste poshte ne hyrje te nderteses? po ato pallate me nga 50 apo 100 apartamente?shko postieri der m der, apo si?
Sinqerish pyetja: vertet?

p.s.kam shume vite qe se kam vizitu Tiranen.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.