Akoma jo OK

Europarlamentari i djathtë gjerman është një mik i Lulzim Bashës, por negociatat në Tiranë nuk rezultojnë aq të lehta. Negociatat midis kryetarit të komisionit të punëvëve të jashtme në PE dhe krerëve politikë në Shqipëri kanë vijuar gjatë gjithë mbrëmjes. Basha e ka quajtur të pasuksesshëm misionin e McAllister sepse, sipas tij, Rama refuzon qeverinë teknike. Mediat kanë folur për një propozim me disa pika, të ofruar nga Ndërkombëtarët, të cilat përfshinin kontrollin e KQZ nga Opozita, katër ministra teknikë, dhe një datë të re për zgjedhjet. Nuk kuptohet qartë ç’qëndrim kanë mbajtur palët.

Rama ka pranuar të marrë katër ministra teknikë në Qeveri dhe t’i japë opozitës më shumë kontroll dhe monitorim mbi policinë, por ka vendosur si kusht për këto, votimin nga ana e PD të vettingut.

Basha insiston në dorëheqjen e Edi Ramës, duke i kërkuar të largohet si kryeministër i kanabisit disa javë para zgjedhjeve, çka është defacto kërkesë për vetëflijim politik. Rama nuk duket i gatshëm për harakiri ndaj nuk mendoj se do ta pranojë.

Nga çadra Basha ka folur sonte për përshkallëzim të protestës duke dhënë përshtypjen se misioni i BE-së për të zgjdhur krizën shqiptare, ende nuk ka dhënë rezultate pozitive.

1 Like

Negociatoret deshtuan me sukses. Si dhe thane qe negociata nga BE-ja per te bindur PD-ne nuk do te kete me. Me ne fund Shqiperia merr fryme lirisht. Grupi kriminal i PD-se nuk do te marre pjese ne zgjedhjet e 18 Qershorit. Shqiperia ne drejtimin e duhur drejt BE-se.

Faji eshte i Pd nese kjo eshte nje qeveri e pasuksesshme ne shume drejtime…ku me kryesorja eshte vazhdimi i varferimit te shqiptareve?

Do te doja shume qe PD te votonte Vetingun dhe zgjdhjet te shtyhen. Po PD eshte marr peng dhe perdite e me teper po radikalizohet.

Me Ramen Kryeminister vetingu te harrohet , Vetingun e ben ne Qeverine e re Profesor Doctor Sali Berisha.

Neser fillon mosbindja civile…le te shqyejne njeri tjetrin si oktapodhet Elena Mihajllova… budallenjte si gjithmone ne menyre Darwiniane e hane te paret.

Ore, lajme nga partite e vogla a ka, se sot ato po dalin ne krye, biles individet e pavarur, levizjet e pavarura, po fitojne pike ne syte e popujve. Siç e thone dhe analistet kendej, popujt jane merzitur nga partite klasike, nga politika klasike.
Shifni Macronin, nen siglen e PS ai as qe do fitonte, por si levizje e pavarur fitoi me shume. E plot e plot levizje te reja.
E keqja aty ne Shqiperi eshte se media e shitur, shtypi i shitur, nuk jep asigje per levizjet e reja qe jane formuar.

Hahahahahahah, vetem ai se do vetnigun se i iken cuni per lesh bubi. Ai sekseri qe per nje pune te merrte 200 mije euro.

o boy oh boy …Edhe ne Korene e veriut vijat per kembesoret jane te bardha , kurse ne Tirane i ka bere me ngjyren e partise, light mavi :stuck_out_tongue_winking_eye:


Le ta provojne njehere por i mbyllim ne kafaz.

Cuni i Sheqeres nuk ka folur ende, Lulthim Xhelal Basha eshte burratini…Salih Qenefi flet me akte. Kur Burratini vrapon tek zyra e Salih Qenefit menjehere mbas takimit me BE bohuni gati per zullume.
Rruget nuk duhet te bllokoheshin dje per 1 ore por duhet te ishin blloku para shume vitesh kur erdhen bajgat e plehrat ne Tirone.

Keq me vjen por basha sapo vulosi shkrirjen e vete.
R.i.p shqupi. Me kete Basha tregoi se edhe sikur kumbari berish ti kerkoje te hidhet nga ura, eshte i gatshem ta degjoje…
Per nje xen e gjithe kjo rrokopuje…

Prisni se nuk keni pare gje akoma.

1 Like

Jo Per Xen Deledashin por per miliarda evro ne off-shore account. Jan te krimbur ne leke… shife si e mbajten edhe Cadren s iStadium me shpenzime marramendese ku paguheshin fukarenjte e turnit te trete me lek ne dore si deputet. E keni marre kollaj kermen e Vicidolit qe ja u ka pi gjakun si vampir kto 27 vjet.

Kemi Prokurorine , presidentin , Gjykatat , ca kafaz leshi , pjerdhim ne per kafaze :joy:

ta marr vesh gjermoni se kush osh kapitoni

jarin zere se nuk eshte me. Le qe po i thane se te zgjedhim prape ka per borxh ti boj glasen saliut.

Pasi kanë dështuar negociatat me negociatorët McCallister dhe Flackenstein me partitë politike në vend kryeministri i vendit i ka bërë kreut të opozitës Lulzim Basha ofertën e fundit.

Burimet zyrtare thonë që Rama ka kërkuar nga Basha t’i zgjedh katër ministri që sipas tij duhet të kenë ministra teknik, por emrat e ministrave t’i propozojë Rama.

Këtë ofertë e ka refuzuar kryedemokrati Basha, duke thënë që duhet të ketë kryeminsitër teknik

bravo Basha,mos luj nga istikami,jo pjese e qeverise kriminale :v:

1 Like

Kaposh, mos te luj Lulthimi nga instikami se e perkrah ti prej Canadeje…Duka aleati e Blush opzitari ja ka vu synin votuesve te Pedit. Zgjedhjet e tjera PeDi ka per te ken Parti e Bashkise se Shodres se edhe Kuksi u iku.

Shume shpejt BE-ja dhe SHBA-te bashen do ta damkosin si “persona non grata”. Biles ka llafe qe Hollanda do ja heqe edhe nenshtetesine.