Artan Lame shkrin gjithë zyrën e ALUIZNI-t, Berat me një të rame


#22

Arian Cani ka deklaruar keshtu ? Nuk i merret per baze se hyn tek laviret qe se ka per gjo me u kthy tek ish-i.
Populli , nuk po e zgjas shume por po citoj Lubonjen qe jo me larg se pardje tha qe ai Popull eshte Injorant , nuk ka rendesi nese une bie dakord apo jo me Lubonjen .
Rama nuk ka shans ti bashkohet ndonjehere Salukut , e di pse ? Sepse Saluku eshte Institucion dhe jo lapanjos si Rama .


#23

Krahasimi me maon eshte pak grotesk, merre me rezerva dhe figurativisht si hiperbole, me chavezin ne nje kontekst tjeter jo dhe aq, packa se ky i fundit ishte prove e deshtimit se si koperativat e izoluara te pambeshtetura globalish ne nje sistem neoliberal global deshtojne, cka eshte e kunderta e rames, qe ekonomikisht nuk ka qene asnjehere kunder perfshirjes se albanies ne nje eksploitim global, shif ftesat qe i ben fabrikave italiane per mungesen e sindikatave etj.
Bushati po te thote qe nuk jane keto zyra problemi i vertete perse vendi nuk perparon, te pakten jo kryesisht dhe se populizmi i deshtuar ne venezuele eshte njesoj i destinuar te deshtoje ne albanie, sado i aplikuar ne shkalle te vogel, sidomos kur ai tenton vec te rrise pushtetin personal. te jemi te sinqerte, goditja e drejtorit nuk eshte sistemike, eshte selektive, cka te ben te dyshosh se eshte pjese e nje thiatro. Kete po thote bushati. Inat kije po argumentat merrja.
Duhet te perpiqemi te mesojme nga eksperiencat e gabuara te vendeve te tjera, te mesojme nga historia, bushati po na ben ftese.


#24

Sala eshte institucion ne syte e tu i dashur, por ne shumica e shofim si Qenef. Thone se zgjedhjet e tjera do marri 84 deputet, eshte i zoti qerratai, inotin kija por eshte Gjigand Fitimtar.
Thone qe Sala me Zenin do shkojne te paret Brado e kan per te terhequr komen zvarre ene per te tjeret.
Lubonja i quajti Budallenj shqiptaret dje e jo Injorante…injorante jemi te gjithe per ceshtje te caktuara e i pari Lubonja…por mos i ka budallepsur Lubonja me Bushatin mor aman se ata ne TV jane cdo dite ma shume se sulltani


#25

Qe nga momenti qe pranojme se situata s’ka te beje fare (as sistemikisht as kulturalisht) me Kinen e Maos apo me Venezuelen e Caavezit (by the way: Andi duhet ta laje gojen kur i ze ata me goje, por e ka mesuar keq gjyshi i tij lab qe “100 leber jane me te mençur se 1 miljarde kineze”), kemi pranuar se Andit thjesht nuk i del e keqja (dmth: gjelozia dhe cmira) ndaj ish-shokut e tij te penes tek “Koha Jone” dhe kaq eshte e gjitha.
“I ka kapitalizmi keto” -thote nje peshk ketu (por eshte literalisht keshtu: ne kapitalizem ka vertet vetem perplajse egosh,dhe kaq).


#26

Bo bo sa poshte ke ron Brado je bo si ai devolloiti ACDC-ja. sinqerisht me vjen keq per ty.


#27

Nuk mesohet Historia nga Lubonjat e Bushaterat se jane delenxhinj e injorante…pse erdhi Cavezi ne fuqi dhe a ka degjuar ndonjehere Bushati per Betankurin apo per te tjeret me pas??? Lejani historine historianve, Lubonjes coji ndonje televizor Adriatik per ta rregullu se per elektronik ka studiuar ne France


#28

Shumica ? nga 3.5 milion votues 700 mije jane shumica ? llogarite vete .
Eshte Institucion vlla dhe cfare Institucioni .


#29

Sa kane votuar gjithsej? Zbrit votat e pavlefshme dhe pastaj kete shume krahasoje me 700 mije. Mos u bej si saliku qe nuk di arithmetike.


#30

Pse kozi kam rene poshte ? sepse sjam dele si puna jote qe nje dite thua se votoj Ramen dhe te nesermen thua e votoj ?
Jo kozi une jam ky qe kam qene ketu e para 9 vjeteve ne kete forum , nuk kaloj as nga LSI as nga Blushi si ti kete rradhe por voten ja dhe prape Rilindjes , pse ? sepse je dele :joy:


#31

Ti kishit morre ju ato vota Brado do ishit ne qiell te shtate, por moret plot 240 000 vota me pak. Nese nuk votohet eshte komplimenti me i modh per Qeveriun, maje mend kete…dhe deshtimi per opoziten sepse nuk FRYMEZON. tragjike 240 000 vota me pak, ene ne pushtet me Ministra, Turp.


#32

Nuk do ta quaja turp qe Lul Basha mori 43 Deputete , kaq jep , pavaresisht pislleqeve ne keto zgjedhje ku PS dhe LSI hodhen leke te modh me ca po nigjoj PD mund te kishte dale me keq .


#33

Une kesaj radhe meqe re fjala nuk votova fare, sepse e dija qe PD-ja do humbiste ashtu sic humbi. Do votoja PS-ne sikur te rezikohej sado pak nga banda e kriminelit, por tashme eshte histori e mbaruar. Nuk eshte ndonje trimeri apo mencuri te thuash se une nuk leviz nga saliu. Thjesht je i kapur prej tij. lol


#34

Nuk e perjashtoj egon dhe cmiren asesi, Lubonja ka me teper, bushati eshte mistrec prej natyre.
Por Bushati ka te drejte kur thote qe ish vetem nje mizanskene dhe roli i tyre ne politike eshte i kufizuar, sic mund te hamendesohet.


#35

Une i kapur prej tij , rrofsh per komplimentin.


#36

Ska perse, e meriton!


#37

Mire por mos harro ilacet :grinning:


#38

Me kto zgjedhje qesharake qe po boni ne Parti, jo mund por sigurisht do dilni me keq pas 4 vjetesh, hiq ene 100 000 votues, ndoshta.
Nuk frymezoni dhe nuk reflektoni, keni mbetur te njejtet Hajdute qe therrisni kapeni hajdutin, e nuk po frenoni rrenimin keshtu qe keni mbetur ne meshire te Palloshit te Pjerini e Kaptinmodhit te Mones. Turp.


#39

Mbas 4 vitesh LSI del force e dyte, ndersa PD-ja do te ngelet sa nje grusht, por te bashkuar - lol


#40

Albano, dje shefi i Shtabit te Pergjithshem te Ushtrise franceze dha doreheqjen. Hera e pare qe prej 1958-s (prej Republikes se Peste franceze, pra kesaj aktuales) qe ndodh . E dha sepse Macron, e beri rezil perballe ushtarakeve te larte duke i kujtuar se Shef i Forcave te Armatosura eshte Presidenti, pra ai vete (sherri ishte per shkurtimet ne buxhet te Ushtrise; shefi i Shtabit beri si cub, se me demek ai i di me mire hallet e ushtrise se presidenti).
Edhe nje here: i ka kapitalizmi keto. jane thjesht perplasje egosh. Qe nga momenti qe nuk kemi te bejme me perplasje sitemike, çte jene tjeter ??


#41

Jemi ne rregull vlla , keta jane votat tona te pastra , nuk na hyjne ne pune votat e delenxhinjeve dhe servileve , aq me shume te deleve , sipas Lubonjes nuk na duhen budallenjte dhe injorantet , nuk ka cilesi , fundi fundit kur ke leke dhe Opozita nuk shtyhet keq .