Artan Lame shkrin gjithë zyrën e ALUIZNI-t, Berat me një të rame

Arian Cani ka deklaruar keshtu ? Nuk i merret per baze se hyn tek laviret qe se ka per gjo me u kthy tek ish-i.
Populli , nuk po e zgjas shume por po citoj Lubonjen qe jo me larg se pardje tha qe ai Popull eshte Injorant , nuk ka rendesi nese une bie dakord apo jo me Lubonjen .
Rama nuk ka shans ti bashkohet ndonjehere Salukut , e di pse ? Sepse Saluku eshte Institucion dhe jo lapanjos si Rama .

Krahasimi me maon eshte pak grotesk, merre me rezerva dhe figurativisht si hiperbole, me chavezin ne nje kontekst tjeter jo dhe aq, packa se ky i fundit ishte prove e deshtimit se si koperativat e izoluara te pambeshtetura globalish ne nje sistem neoliberal global deshtojne, cka eshte e kunderta e rames, qe ekonomikisht nuk ka qene asnjehere kunder perfshirjes se albanies ne nje eksploitim global, shif ftesat qe i ben fabrikave italiane per mungesen e sindikatave etj.
Bushati po te thote qe nuk jane keto zyra problemi i vertete perse vendi nuk perparon, te pakten jo kryesisht dhe se populizmi i deshtuar ne venezuele eshte njesoj i destinuar te deshtoje ne albanie, sado i aplikuar ne shkalle te vogel, sidomos kur ai tenton vec te rrise pushtetin personal. te jemi te sinqerte, goditja e drejtorit nuk eshte sistemike, eshte selektive, cka te ben te dyshosh se eshte pjese e nje thiatro. Kete po thote bushati. Inat kije po argumentat merrja.
Duhet te perpiqemi te mesojme nga eksperiencat e gabuara te vendeve te tjera, te mesojme nga historia, bushati po na ben ftese.

Sala eshte institucion ne syte e tu i dashur, por ne shumica e shofim si Qenef. Thone se zgjedhjet e tjera do marri 84 deputet, eshte i zoti qerratai, inotin kija por eshte Gjigand Fitimtar.
Thone qe Sala me Zenin do shkojne te paret Brado e kan per te terhequr komen zvarre ene per te tjeret.
Lubonja i quajti Budallenj shqiptaret dje e jo Injorante…injorante jemi te gjithe per ceshtje te caktuara e i pari Lubonja…por mos i ka budallepsur Lubonja me Bushatin mor aman se ata ne TV jane cdo dite ma shume se sulltani

Qe nga momenti qe pranojme se situata s’ka te beje fare (as sistemikisht as kulturalisht) me Kinen e Maos apo me Venezuelen e Caavezit (by the way: Andi duhet ta laje gojen kur i ze ata me goje, por e ka mesuar keq gjyshi i tij lab qe “100 leber jane me te mençur se 1 miljarde kineze”), kemi pranuar se Andit thjesht nuk i del e keqja (dmth: gjelozia dhe cmira) ndaj ish-shokut e tij te penes tek “Koha Jone” dhe kaq eshte e gjitha.
“I ka kapitalizmi keto” -thote nje peshk ketu (por eshte literalisht keshtu: ne kapitalizem ka vertet vetem perplajse egosh,dhe kaq).

Bo bo sa poshte ke ron Brado je bo si ai devolloiti ACDC-ja. sinqerisht me vjen keq per ty.

Nuk mesohet Historia nga Lubonjat e Bushaterat se jane delenxhinj e injorante…pse erdhi Cavezi ne fuqi dhe a ka degjuar ndonjehere Bushati per Betankurin apo per te tjeret me pas??? Lejani historine historianve, Lubonjes coji ndonje televizor Adriatik per ta rregullu se per elektronik ka studiuar ne France

Shumica ? nga 3.5 milion votues 700 mije jane shumica ? llogarite vete .
Eshte Institucion vlla dhe cfare Institucioni .

Sa kane votuar gjithsej? Zbrit votat e pavlefshme dhe pastaj kete shume krahasoje me 700 mije. Mos u bej si saliku qe nuk di arithmetike.

Pse kozi kam rene poshte ? sepse sjam dele si puna jote qe nje dite thua se votoj Ramen dhe te nesermen thua e votoj ?
Jo kozi une jam ky qe kam qene ketu e para 9 vjeteve ne kete forum , nuk kaloj as nga LSI as nga Blushi si ti kete rradhe por voten ja dhe prape Rilindjes , pse ? sepse je dele :joy:

Ti kishit morre ju ato vota Brado do ishit ne qiell te shtate, por moret plot 240 000 vota me pak. Nese nuk votohet eshte komplimenti me i modh per Qeveriun, maje mend kete…dhe deshtimi per opoziten sepse nuk FRYMEZON. tragjike 240 000 vota me pak, ene ne pushtet me Ministra, Turp.

Nuk do ta quaja turp qe Lul Basha mori 43 Deputete , kaq jep , pavaresisht pislleqeve ne keto zgjedhje ku PS dhe LSI hodhen leke te modh me ca po nigjoj PD mund te kishte dale me keq .

Une kesaj radhe meqe re fjala nuk votova fare, sepse e dija qe PD-ja do humbiste ashtu sic humbi. Do votoja PS-ne sikur te rezikohej sado pak nga banda e kriminelit, por tashme eshte histori e mbaruar. Nuk eshte ndonje trimeri apo mencuri te thuash se une nuk leviz nga saliu. Thjesht je i kapur prej tij. lol

Nuk e perjashtoj egon dhe cmiren asesi, Lubonja ka me teper, bushati eshte mistrec prej natyre.
Por Bushati ka te drejte kur thote qe ish vetem nje mizanskene dhe roli i tyre ne politike eshte i kufizuar, sic mund te hamendesohet.

Une i kapur prej tij , rrofsh per komplimentin.

Ska perse, e meriton!

Mire por mos harro ilacet :grinning:

Me kto zgjedhje qesharake qe po boni ne Parti, jo mund por sigurisht do dilni me keq pas 4 vjetesh, hiq ene 100 000 votues, ndoshta.
Nuk frymezoni dhe nuk reflektoni, keni mbetur te njejtet Hajdute qe therrisni kapeni hajdutin, e nuk po frenoni rrenimin keshtu qe keni mbetur ne meshire te Palloshit te Pjerini e Kaptinmodhit te Mones. Turp.

Mbas 4 vitesh LSI del force e dyte, ndersa PD-ja do te ngelet sa nje grusht, por te bashkuar - lol

Albano, dje shefi i Shtabit te Pergjithshem te Ushtrise franceze dha doreheqjen. Hera e pare qe prej 1958-s (prej Republikes se Peste franceze, pra kesaj aktuales) qe ndodh . E dha sepse Macron, e beri rezil perballe ushtarakeve te larte duke i kujtuar se Shef i Forcave te Armatosura eshte Presidenti, pra ai vete (sherri ishte per shkurtimet ne buxhet te Ushtrise; shefi i Shtabit beri si cub, se me demek ai i di me mire hallet e ushtrise se presidenti).
Edhe nje here: i ka kapitalizmi keto. jane thjesht perplasje egosh. Qe nga momenti qe nuk kemi te bejme me perplasje sitemike, çte jene tjeter ??

Jemi ne rregull vlla , keta jane votat tona te pastra , nuk na hyjne ne pune votat e delenxhinjeve dhe servileve , aq me shume te deleve , sipas Lubonjes nuk na duhen budallenjte dhe injorantet , nuk ka cilesi , fundi fundit kur ke leke dhe Opozita nuk shtyhet keq .