Artan Lame shkrin gjithë zyrën e ALUIZNI-t, Berat me një të rame


#64

Nderkohe Sheshet plot me njerez duke u ankuar per padrejtesi e maskaralleqe…nga Berati e Vlora e deri ne Lezhe.
Tamom Sulltanat, nuk zgjidhen problemet per vite me rradhe dhe enderra eshte ti drejtohen Portes se Larte e mundesisht te kapesh KM prej Xhakete.


#65

edhe Erdogani keshtu po i ve punet ne vije, ka vite bile… mbledh miletin ne sheshe e stadiume, degjon ankesat… edhe u tha , u be !
-e fundit me kujtohet para ca muajsh ne nje stadium mijera veta gerthisin ne kor : duhet denimi me vdekje… me vdekje… -tamam, tha Erdogani, do vihet denimi me vdekje ! - e do mileti ! do behet… Abedin, mbaj shenim : do ndryshojme kushtetuen… referendum !


#66

ja Belul, si zgjidhen hallet e popujve me institucione te shendosha demokratike. Shkon te dera e shtepise se prijesit, qan hallin me te dhe nxjerr fermanin tjetri. Tak, halli u zgjidh


#67

Popull dele jane ata qe qahen dhe rrine ne rradhe ne pik te vapes apo ne mes te shiut para zyrave te shtetit dhe kur ata qe ju kane nxire jeten ju nxihet jeta me ne fund ju vjen keq!! Ca ka per thiatro ketu? Ke paguar para per nje vende pune ne shtet qe te besh para, tani qe te hoqen ne te semes te vesh… Esht si puna e ketyre drogaxhinjve qe bredhin neper lagje me makina luksoze dhe kur bien brenda presin qe ti vij keq lagjia apo te dergojne cigare…Kollaj te besh shkrime nga blloku i Tiranes beje njer prove vet, te te grabisin pronen ne mes te dites apo te te lene shtepine ne meshire te fatit, te te shkaterrojne nervat alabaket neper zyra gjysem te pire, gjysem te fryre e gjysmak ne te shprehur e ne sjellje. Edhe me e keqja eshte se merren me pleq 80 vjecare, me te semure e me njerez pa muskuj. Edhe Lame ne te semes te vej kujton se po i vjen keq kujt, te bej punen dhe kaq.


#68

Si qe ajo barcaleta me politikanin qe po takohej me popullin? Ky qytetari kerkon ca lesh per floke. Shkruaj nja ca lesh per kete shokun. Une dua nje apartment. Shkruaj ca lesh edhe per kete tjetrin. Po c’lesh mo? Une te kerkova shtepi. Po edhe ti leshte do marresh pse c’pandeve?


#69

mbani ne llogari edhe historikun tone si shtet, para 4 vjetesh keto lloj muhabetesh as mund te
imagjinoheshin e jo me te diskutoheshin ne e beri mire apo keq, apo per interes te vet apo te popullit.

qe te ulim nivelin e pritshtmerise naive -> akush ne qeveri nuk ben dicka pa pare ne fillim interesin e vet. Maksimuni qe do pretendohet eshte qe interesat e mases te perputhen me interesat personale. Sa me shume te perputhen ap me shume gjera behen. Cdo gje tjeter eshte te genjesh veten.

Mua kjo qe ka bere Rama me leverdis, ne e ka bere ose jo per interes te vet s’du t’ja di.
Per sa i perket Lames, para sesa Lame te vinte ne insitucionin as qe kishe mundesine te flisje e jo me te te kthenin pergjigje apo te vepronin.

Shqiperia nuk ka patur kurre institucione (kur them insitutcione nuk kam parasysh pseudo zyrat e kohes se Zogut, Enverit apo Sales ose Nanos, apo PD ose LSI) kshu qe…besoj ne te qenurit asertiv ndaj institucioneve eshte gjeja e duhur. Maskarada eshte qe nuk se ku te ankohesh, ishalla po e bejn kete gje.

Per sa i perket PS te ben per te vjelle me personazhet qe ka por ne fund te dites eshte e vetmja parti/institucion qe nuk i perket nje familjeje te vetme sic eshte LSI apo PD.


#71

mos u bej merak, sic edhe eshte thene kjo eshte nje hapesire ku shprehen disidentet e “regjimit”.
liri shprehjeje mnjfjale


#72

Nuk shoh asnje problem shok i nderuar apo i nderuar shok.Do te gjejne pune tjeter shoket e administrates. Nese jo…i ka kapitalizmi keto shok,ne fakt ka edhe me keq,shkon ne ndjekje penale ketej nga bota kapitaliste per keto ndodhi,e ne fakt Rama pikerisht per kete duhet qortuar. Po nejse shok,keto i ka kapitalizmi…e me qe nuk ra llafi… Panucci eshte nje idiot qe nuk ben si trajner i kombetares!


#73

Fjala kyc ketu eshte :me nje Te rame…
Jane frimezuar nga show i Trump:you’re fired :blush:


#74

Pulaxhiu kishte rene ne sevda me te thone qe veshtrimin e pare…


#75

kte shprehjen, qe te behet e vertete, biles qe te behet E Verteta, duhet ta kthesh ngambrapa, ose me sakte duhet ta kthesh ngapara, se e ke ngambrapa si shprehje (dhe jo vetem):

Maksimuni qe do pretendohet eshte qe interesat personale te perputhen me interesat e mases.


#76


#77

…nje bote e re po lulzon germadhash!
Edvin Kristaqi po vendos nje rend te ri pas 27 vjetesh. Nga sistemi i vjedhjes qe u ngrit pergjate ktyne viteve,ma ne fund, po kriminalizon ate dhe vjedhja do te denohet me ligj.

Bravo Edvin Kristaqi !


#78

mbani ne llogari edhe historikun tone si shtet, para 4 vjetesh keto lloj muhabetesh as mund te
imagjinoheshin e jo me te diskutoheshin ne e beri mire apo keq, apo per interes te vet apo te popullit.

qe te ulim nivelin e pritshtmerise naive -> akush ne qeveri nuk ben dicka pa pare ne fillim interesin e vet. Maksimuni qe do pretendohet eshte qe interesat e mases te perputhen me interesat personale. Sa me shume te perputhen ap me shume gjera behen. Cdo gje tjeter eshte te genjesh veten.

Mua kjo qe ka bere Rama me leverdis, ne e ka bere ose jo per interes te vet s’du t’ja di.
Per sa i perket Lames, para sesa Lame te vinte ne insitucionin as qe kishe mundesine te flisje e jo me te te kthenin pergjigje apo te vepronin.

Shqiperia nuk ka patur kurre institucione (kur them insitutcione nuk kam parasysh pseudo zyrat e kohes se Zogut, Enverit apo Sales ose Nanos, apo PD ose LSI) kshu qe…besoj ne te qenurit asertiv ndaj institucioneve eshte gjeja e duhur. Maskarada eshte qe nuk se ku te ankohesh, ishalla po e bejn kete gje.

Per sa i perket PS te ben per te vjelle me personazhet qe ka por ne fund te dites eshte e vetmja parti/institucion qe nuk i perket nje familjeje te vetme sic eshte LSI apo PD te te kthenin pergjigje apo te vepronin.

:pray:


#79

Ka dhe nje kod te procedurave administrative dhe nje ligj per nepunesin civil i cili me shume gjasa qendron ne anen e nepunesve te shkrire. Sic e thote dhe Blendi parate e demshpermblimeve do te paguhen nga taksapaguesit shqiptare. Ky gjest ka nje domethenie si per dhenien e drejtesise po ashtu dhe per reformen ne administrate. Shenje e keqe.


#80

Artan Lame shkrin gjithe zyren e ALUIZNI-t , Berat me nje te rame .

Ajo presja para Berat me duket e pavend.


#81

Zbulohet pasuria e Edi Ramës

“Për herë të parë, raporti referohet në mënyrë specifike mbi pasurinë e Kryeministrit Rama, të cilën e ka fshehur në SHBA nëpërmjet vëllait të tij Olsi Rama. Në raport janë përfshirë edhe akuzat e lejeve abuzive të ndërtimit kur ai ishte kryetar i Bashkisë së Tiranës”, shkruan gazeta greke iEfimerida.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka një pasuri të pabesueshme, e cila është raportuar të jetë rreth 200 milionë euro, të investuara në kompani “offshore” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ky fakt është përmendur edhe në një raport konfidencial të Misionit të OSBE-së. Ky raport, pavarësisht se nuk përbënte një qëndrim zyrtar të OSBE-së, nuk është mohuar asnjëherë nga hartuesit e tij.

Raporti, i përpiluar nga njësia për çështje politike dhe publike e OSBE, flet për lidhje të politikanëve me krimin e organizuar, për përfitime të tyre nga të ardhura të investuara në kompani të ndryshme apo nga biznese që i drejtojnë familjarët e tyre.

Pikërisht në këtë dokument, për herë të parë një raport ndërkombëtar përmend shifra mbi pasurinë e një politikani dhe shtetari të lartë shqiptar. Dhe ai është pikërisht Kryeministri Edi Rama, i cili, sipas tyre, ka fshehur në SHBA dhe vende të tjera përmes të vëllait, Olsi Ramës, të paktën 200 milionë euro pasuri.
“Edi Rama (PS): Kryetar i PS, Kryetar i Bashkisë së Tiranës 2000 – 2011 dhe tani Kryeministër. Është folur shumë në lidhje me dyshimet për përfitimin e një tarife për lejet e ndërtimit, me rreth 10 – 20 % të vlerës së ndërtesave. Shumë i kujdesshëm për të operuar nëpërmjet personave të tretë, ai ka mohuar vazhdimisht çdo përfshirje në korrupsion apo krime. Pasuria e tij përflitet të jetë rreth 200 milionë euro, të investuara në kompani “offshore” përmes vëllait të tij, Olsit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, shkruan gazeta greke iEfimerida.


#82

E o kapo xhani, “perflitet” eshte fjala kryesore aty. I bete kontroll 3 here kur ishte ne bashki e s’i gjetet gje, c’doni akoma me kete mesele? Nuk po them qe s’ka pasuri se ajo shtepia ne Surrel nuk eshte dhurate nga qielli e as eshte bere me rroge shteti, po ose futjuni punes e gjejani ku i ka o mos u merrni me thashetheme kot, kater paragrafe qe perserisin njeri-tjetrin per te na thene se cfare perflitet.


#83

Me sa kuptoj una ata u pushuan per ngadalesi ne legalizimin e pronave Te ndertuara pa leje ?


#84

Bravo Edvin Kristaq Rama qe legalizon ndertimet pa leje! (TM pjetri)