Artan Lame shkrin gjithë zyrën e ALUIZNI-t, Berat me një të rame


#85

gjthë shpresën te grekët e keni o kapo! po sikur të vinit dulen për kryetar të pd-së?? nuk është ide e keqe,


#86

Delta, ate lajmin qe solli Kapo, e kane dhe shume media shqiptare dhe perendimore, greket jane te fundit qe po e japin, mirpo shum lexues ketu nuk i dine rradhet e informacioneve, dhe gabojne ne gjykim siç po gabon ti ne kete rast, duke iu kundervene Kapos, megjithse nuk e njoh kete personalisht, e njoh vetem si militant i PD.


#87

cila gazete eshte ajo o kapo, ajo ekstremistja antishqiptare qe tha qe ministrja jone e mbrojtjes ka punuar striptiste ne greqi, dhe qe derrat antishqiptare bashke me PD e valeviten gjithandej, e pastaj gazeta, pasi u telendis ne gjyq, kerkoi falje dhe pranoi qe kishte genjyer si derr? Pse nuk hedh nje sy andej nga serbia ose nga ndonje tjeter emigrant salist ne amerike, se ka sajesa te tilla antishqiptare sa te duash.


#88

Pjer, ai eshte lajm i vjeter, nga vjet me nje fjale. Raporti i OSBE-se ku bazohet ky lajm nuk ishte raport i faktuar, por permbledhje lajmesh kryesisht nga mediat shqiptare madje vjet Florian Raunig, ambasadori i OSBE ne Shqiperi ate tha, qe i erdhi keq qe pjese te atij raporti dolen ne media sepse nuk permbante fakte, por permbledhje lajmesh. Se kujtohet tani gazeta greke ta botoje se s’kane me se merren s’ua ka fajin njeri. Le te merren me njerezit qe jane ne hall se ra termet mbreme e vdiqen njerez, rrine merren me thashethemet e Shqiperise.


#89

Nga ty pres qe te gjykosh mbi vertetsine e lajmit. Burimet e lajmit? Besushmeria e tyre? Pjer, si mund te jete ky lajm i vertete? Si mundet qe nje kryetar bashkie e kryeminister i suksesshem, nje piktor botnor, te kete vetem 200 milion euro?


#90

mirë kapua se aq ka,po këta pd-istat e tjerë,akoma nuk e kanë kuptuar që sa më shumë ti mbështesë greqia,aq më pak i votojnë shqiptarët/?


#91

armiqte perpiqen Te diskreditojne kuadrot tona per Te minuar unitetin e pathyeshem parti-popull .
Militantet e majte hidhen ne mbrojtje Te rames a thua se e kane babe e do I trashegojne paret e vjedhura😊


#92

Kjo eshte e vertete delta, por kapua nuk eshte PD-ja, eshte thjesht nje militant, e sa per lidhje me Greqine, me shume lidhje ka patur PS se PD.


#93

fakti eshte qe ekstremistet greke genjyen per ministren e mbrojtjes. Do apo s’do ti, ajo perfaqeson shqiptaret. Nuk pres ta kuptoje kete nje lamashe pa komb qe eshte mesuar te ule koken e te haje shqelma vitheve atje ku eshte. Nuk eshte hera e pare qe greket e serbet sajojne per kedo qe eshte ne pushtet, dhe qe ju i perqafoni sipas interesit. sepse ai interes eshte me i madh, sigurisht.


#97

Pyetja eshte, a ishte apo jo ky shkarkim mizanskene, inskenim.
A ndikoi beria e legalizimeve ne rezultatin e votimeve.
A po perdoret legalizimi i prones si dobesia egoiste e robit.
Mos ndoshta qeveria po sillet si nje korporate, ku klienti ka gjithmone te drejte, megjithse ky i fundit mbetet gjithnje me i mashtruari.
A po perdoren teknika marketingu dhe pr per te manipuluar publikun.
Sigurisht nuk perjashtoj qellimin e te berit shtet.


#98

sa te kete Shqipria patriote qe jane gati te hidhen ne zjarr per te mbrojtur figuren e ministrit, nuk vdes ai vend!


#108

në kohën e fatos nanos,po! rolin e nanos e mori përsipër saliu duke ju plotësuar edhev disa kushte që nanos nuk ja mbante ti bënte(shkollë greke në himare,varreza greke kudo,mbikqyrjen e hapësirës ajrore, dorë të lirë dhe administrim në qarqet korçë,gjirokastër,tendera rrugësh dhe privilegje të tjera ekonomike,siguri për janullatosin, marrëveshje për dhurimin e detit, mbylljen e gojës për çamërinë, etj).
edi ramën nuk e duan se ju tha nuk jam evgjit po jam shqiptar! për herë të parë nuk bëjnë më ligjin në breg! rama bashkoi himarën me fshatrat e lumit të vlorës,që të mos grijnë më bollanot e saliut bashkë me meskëputurit tip alba


#109

Si ngrihen bythelepiresit ne mbrojtje Te rames si hyzmeqaret ne mbrojtje Te beut.


#110

sot per sot ai eshte Skenderbeu i shqiptareve, i vjen apo jo mire Pjerit dhe Bradit


#111

Bredharako, une perdor te tjera syze nga ato te Bradit, sikunder te tjera syze edhe nga te tuat, qe do te thote se ti e sheh Palloshin si Skenderbeu, ndersa une e shoh Palloshin si pordha e Skenderbeut.


#112

u ka ardhur koha per t’u pastruar, i nderuar.
pluhuri te erreson shikimin dhe jo rralle, edhe gjykimin


#113

Ministri i ardhshem i bujqesise👍. Do ta djegim nga data 8/8.


#114

ashtu i di edhe ndonje i nderuar


#115

ish zv-ministri I LSI do kthehet prape tek peshku :blush:


#116

Vlonjato, po ti je dhe kushuri me Kone Miushin, si ia bere kete palaçollek ketij duke i nxjerre keto budalliqet e tija ketu. Ne vend qe ti t’ia mbuloje, e solle ketu, pa e ditur se keshtu ti e diskretiton me teper ate. Po ai qenka per ti qare hallin mo, me ato men qe ka.