Astiri perseri


#101

Nuk me intereson fare krahasimet qe bejne me PD-n. Edhe ata superhajduta kane qene, dhe nese keta te qeverise ruajne njefare krediti, eshte se ju bejne moral keta hajdutet. Keta te PD i dine mire marifetet e vjedhjeve, i kane bere vete, prandaj e kane me te lehte pet t’i evidentu. Kontraktoret e rrugeve i kane partnere ne vjedhje. Bejne projekte, preventiva e ku di une si t’ju doje qefi, ne fund gjthesecili merr llokmen e vet. 20% i famshem qe tashme eshte kthyer ne ligj i pashkruar. 8 milion euro i bie te fusin me xhep zotrinjte e pushtetit nga ky projekt.


#102

Cilesia e nderimeve eshte e dobet .autostrada tirane durres duhet bere nga e para .shume ura Te reja ne moshe I mori lumi .


#103

Tani do ja japin per jete sa te doni thote…jo me shkrim po me goje…
edhe pak propagande, se mbas Edit jam une…
se di tek shikon keta njerez qe shtergojne duart e tyre si te pafuqishem… dhe ai qe i thote se sa i mire eshte se sa banoret e tjere te lagjes jane te mire…sa shpellaret do mesohen shpejt me lagjen e re e do behen qytetare…
“Ne nuk kemi lene hebrenjte pa buke jo njeri tjetrin”… Prandaj sa u hapen rruget ja mbathen hebrenjte.

O Zot…me kujtohet nje miting prag zgjedhjesh ne Kavaje para se te humbiste PD bashkine…ata te shkrete burra me kanatjere te bardha te zbehura nga dielli, i shkonin mbrapa per nje favor, nje ndihme nje vend pune kryetarit, si ai lypsqari qe te vjen nga pas e don nje qindleksh e nga halli i thurnin lavde kryetarit se do fitoje se ai ishte i mire, se ai kishte bere punuar …
Te perdoresh te varferin ne kete menyre, te perdoresh te dobtin, njeriun ne nevoje, ne hall per propagande per te treguar se NE jemi, ne bejme, ne kemi bere… eshte nje akt kaq i piset…e kaq i ulet
Shihni videon…

une po dal pak ne banje se mabsi mbarova se pari videon mu trazu torta e po me vjen gjithçka qe hengra mbrapsht


#104

Po pse ne se ne Los Angeles krietari do bente te njejten gje nuk do silleshin njerezit njesoj? Po ne ndryshuam emer, din e imam, kur shkuam ne Greqi per me pak se nje banese sociale. Po ne Napoli do sileshin ndryshe Napolitanet nga ne?
Lereni Shqiperine ne hallet e veta dhe permiresimet e vogla. Nuk e shpetoni dot ju me frymen opozitare dy lekshe per me teper kur Shqiptaret thone ruhuni prej Beut te Ri, domethene gjithe ketyre kontestatorve moralist te Mediave, shoqerise civile apo opozites se re, qe kane thjesht kauza te pasurimit vetjak.


#105

sa te drejte paskam patur ne Intervisten e 1995, pra para 23 vjetesh, ku thoja se Saliu duhej te investonte ne ndertimin e pallateve, jo vetem ne Tirane, por edhe ne rrethe te tjera.
sot nuk do ishin keto probleme, keto ngerçe.


#106