Astrit Patozi i shkruan Bashës për "qentë e gjahut"


#21

Nuk jam une krijuesi i kesaj fjale Zeqiro, por emertuesi i saj ndaj Rames, siç jam edhe per Buall Mavrine.


#22

Prit njehere se kam aquan ne linje te tema e elefanteve, pa Pjerin ketu e kemi e e shkoqisim kete muhabet me vone.:v:


#23

Po pse po te leshon goja leng?! Se po gezoheni shume, qe PD-ja po shkermoqet o nuk di cfare epiteti meritoni. Nje PD e forte eshte e domosdoshme or te mjere. Perndryshe totalitarizmi nga nje i semure psiqik, do e vere vendin nden kembe. E keni pare arrogancen qe demonstron i cmenduri, tani se fundmi? Kush do e ndale? Ish-partia e punes, qe ai i ben rreshtore? E kuptoni o njerez qe skeni dale nga faza e majmunllekut, qe ai vend ka nevoje per lidera dhe jo per personazhe ku karagjozlleku, cmenduria dhe egoizmi jetojne ne nje simbioze treshe, ne menyre alarmante. Shkeputuni per nje cast nga dashuria per partine, mendoni per te tjeret, por dhe per veten sepse Edi Rama, eshte lideri me I keq I mundshem per Shqiperine.


#24

Mo e prish gjakun Maksi mo e prish…se ja per pak na u bo Tit vasili KM, shume ma i mir se Rama, …po do na bohet Mona…km qe eshte akom me e mire se Titi e edvini…dhe sgjidhet ajo pune…
Po kte halen tek Shqupi si do e Zgjidhni o Maksi se kjo ska zgjidhje…apo duke shajt Edvinin zgjidhet qeshtja Patozi…Basha e qente…se Edvini zotnie …
Lani mer Halen tuj i her se qelbet shqypnine …shifni ku jeni katandis…nje Salih Qenef qe po ju merr ne esfel te gamorit te gjithve…nje dylber qe qesh me gocen e bosit e nje surrat saldatrice qe nuk e njef as dega e mamurrsit e aq me pak ajo e Kavajes.
Edvini kaluar e ka me idiotet e hajdutet e vrasesit qe e rrethojne…


#25

Mendoj qe aqua mund te ishte nje e dashur shume modeste dhe perfekte zeqo , per cdo vit nga nje elefant dhurate dhe me kete mbyllje ditelindjen , krishtlindjet , Baromin , dhe 7-8 Marsin .Ehhh… sa te rralla jane bere keto femra sot.


#26

lidhe qenin ti moj qene
dale dale
lidhe per koke te sateme
dale dale…


#27

Hec e thuaja atij timit qe sa e kam share o zot se duke kujtu sherrin me ate rashe nga treadmill nuk leviz dot krahun tashi.


#28

Po domosdo o Tironco, tek Pd-ja ti shikon hale sepse hale e deshiron. Mjafton te qendroje ne pushtet, haleja jote e certifikuar per 70 vjete.


#29

Ska problem , me kalimin e kohes cdo gje rregullohet , krahu po ashtu.


#30

Eshte Hale mer hapi syte …ske as ca komento mo…eshte e gangrenizume…e kalbezume e ska mo qeder…perderisa po luten ktheu Salih qenefi ene i her…i ke degju thirrjet deshperuese te PeDeistav???
Saliu eshte zombi i menderosur…sja del dot Rames e Likes tani…prandaj Heshtja e ketyre diteve ehte kuptimplote…eshte marshi funeber i PeDit…dhe shpresa eshte Edvini per ta …tu dorezoje pushtetin pas 4 vjetesh…ene bo vaki…por ndersa u merrni me Edvinin…qe eshte kaq i i lig…me mire per ju mer kur Edvini sbo dyleka…nxirrni mer figura frymezuese te se djathtes.
Heshtje…nuk mund te nxirrni don njeri qe te konkuroje Edvinin. Fat te mbare por funerali ka filluar.


#31

Shqiperise i duhen njerez si ti Maks, revolucionare edhe me intelekt qe mendoni gjithmone per te miren e kombit. Ti je Che Guevara i vertet Maks! Kthehu ne atdhe o Skenderbe!


#32

https://www.youtube.com/watch?v=zgz6gReUq60&feature=player_embedded


#33

PDh-i parti zagaresh ka qene prej kohesh o Patozo, apo tani qe te kafshuan ty e vure re. Pa ngordhur kryezagari nuk ka shprese.


#34

Shkabe ,I lebetitmi yxhym se ralfi po iu Shan hyqymetin :blush:


#35

eshte bo i pamundur komentimi midis tere ketyre koqlliqeve politike te lebetitura dhe talljes me idjotsite e pjerit dhe shkabes.


#36

Po 8 vjet nuk jane shume o Makso. Dhe ti duhet te gezohesh nese do te jete keshtu! Po pse a mund te rimekembet opozita ne kete fare feje qe eshte katandizur? Po faji i kujt eshte i PS-se? Kjo hale qe quhet opozite me kryehalen salukun nuk ka teknollogji qe ta riktheje ne terezi. Prit te shofesh se mbas nja 5 muajsh kur edhe LSI-ja te shperbehet ne copra mutrash te vegjel qe grinden me njeri tjetrin. Prandaj une jam i shqetesur kur them se kush i duron pordhet e tyre edhe per 8 vjet. Por nuk kemi cfare te bejme; opoziten do ta bejme ne brenda familjes. Nese do edhe ti, bujrum, por jo nga jashte shtetit se keshtu i thone me ta lone kopilin tek derra. Megjithese ju keshtu keni qene te gjithe kopila, prandaj perfunduat ne zomie te braktisura.


#37

gjenarata jone do te jete krenare,qe e jetoi jeten ne epoken edvinkristaqjane.

bravo edvin kristaqi!


#38

…ti je turme o berbero dhe turme ke me te mbet :fearful:

Edi Rama dhe psikologjia e turmës

“Nesër o merr legalizimin ajo, o t’i ikën nga zyra” – kështu i është drejtuar Kryeministri i vendit, Edi Rama, drejtorit të ALUIZM-it në Berat.

Kaq ka mjaftuar që turma e harlisur e të pranishmëve të ngazëllehet dhe të duartrokasë pafund këtë verdikt “me vdekje” të kryeturmaxhiut të takimit.

Ky veprim i Ramës në Berat është shprehja më e mirë e njohjes së kësaj psikologjie turmërore.

Turma do gjithmonë gjak, dënim, giotinë, vdekje… Pak rëndësi ka si qëndon e drejta dhe e vërteta. Mjafton që ajo të kënaqet, të duartrokasë, të ngazëllehet dhe të harbohet.Thirrjet jakobine dhe verdiktet finale vetëm pas denoncimeve në eter të turmës janë shprehja më e mirë se cili është koncepti i Ramës për administratën shtetërore dhe për atë që ai pritet të bëjë në shtator.

Atij nuk i mjaftoi shpjegimi i drejtorit se rasti në fjalë kishte një pengesë ligjore, për shkak të një konflikti dhe gjyqi me një komshninë e saj etj., etj.

Jo! Ai ishte duke shijuar, duke orkestruar dhe duke luajtur me sentimentin e turmës, e cila edhe po të dëgjonte dënimin me vdekje të drejtorit në fjalë do ishte po aq e ngazëllyer, po aq e gëzuar dhe do të duartrokiste edhe më shumë, edhe më fort, edhe më gjatë.
Mirëpo, shteti dhe administrata publike nuk mund të ndërtohet mbi sentimentet e turmës, mbi denoncimet publike, të gënjeshtra dhe të pabaza, nuk mund të bëhen theror punonjës të adminsitratës dhe drejtues të saj vetëm e vetëm se shefit të mazhorancës i pëlqen ky harbim dhe ky masturbim publik dhe televiziv, për t’i mbajtur njerëzit të angazhuar, nën robërinë e imazhit dhe të mirazhit dhe si objekt të diskutimeve të tyre të kenë gjatë gjithë javës pikërisht atë: “Hë…, e pe se ç’a i bëri Rama atij?!!.. Është i madh, o burrë!!.. Ah, sa mirë ia bëri qenit!!!..”

Turma kjo është, kështu do, kështu ngopet dhe kënaqet, mirëpo shteti nuk është ky, shtetari jo e jo!
Unë jam i vetëdijshëm se Edi Rama ia di më së miri mendësinë këtij mileti, ashtu siç ia kanë ditur paraardhësit e tij. Di, po ashtu, që shumë do të më thonë: “Po ty ç’të duhet?! Mirë t’u bëhet!” Gjithashtu, di se ky milet e meriton këtë sjellje dhe vërtet ashtu e do, sepse duhet t’i bësh nënën që të quajë baba, mirëpo vendi është duke rrëshkitur në një dhunë shtetërore të paparë dhe të padrejtë, ndërkohë që konformizmi dhe të mësuarit me të keqen, jo vetëm që na bën pjesë të saj, por si shoqëri na vulos dhe na damkos si meritor të diktaturës dhe të denjë për t’u dhunuar e nënshtruar. N.L.


#39

Te dy demode ! TE dy POLITIKAN KATUNARESK! JASHTE KOHE jashte integritetit te kohes kane ngel mbrapa me stilin e berishes ! Butaforik !


#40

si hartim nuk ishte i keq Kapo. Por le ti leme hartimet dhe te shohim realitetin ne sy. Ju anetare dhe simpatizante te PD-se dhe qe jeni ne opozite po nuk e shkulet me rrenje te keqen qe e keni brenda do ta “gezoni” PS-ne per sa te keni jete. Turme jeni ju o Kapo qe i jeni ngjitur pas bythes saliut dhe nuk i shkuleni, megjithese e dini qe eshte nje kriminel. Distancohuni, riorganizohuni, pastroni shpirterat dhe zoti ju ndihmofte.