Astrit Patozi i shkruan Bashës për "qentë e gjahut"


#41

PD u fry shume me qelb dhe la mbrapa nje plag qe do sherohet por shenja do ngelet per jete skishte si t mos ndodhte ndryshe ! Bashke me PD moren fund edhe profilet e taboreve analisteve jenicereve te PD dhe Berishes e keni pare si ka ngelur tani ?Si mooti ne shi ! Ku vajti gjithe ajo PD , mithi I Berishes ?! (Une jam Sali Berisha !!!) Virus I ngirdhur ! Koha provoi dhe I vuri gjerat ne vend !Ne normalitet! Cdo gje lahet paguhet ne toke ose Shperblehet ! PD dhe lakejt e saj ushperblyen ne 25 *Qershor !


#43

Per Zeqon dhe Plakat e Lagjes qe ende besojne se salih Qenefi jeton ende ne apartament 2+1, te kohes se Merhumit. Kush jane Delet sot???


#44

Po ngatarron Partine me bixhozin thone kta …e mo e keqja eshte qe ka zgjedhje vetem te kuqe ose te zeze …e ska BLUE


#45

I lebetito, ne me kane genjyer po genjej dhe une, isha kete heren e fundit ne shqp, dhe ky shoku qe isha me thote do shkojme te lokali i Saliut, mire i thashe e ashtu beme, ne bised e siper e pyes kete shokun qe pse e quajn keshtu kete lokal! Ketu lart ne kat te dyte jeton AY tha, ishte te rruga e elbasanit, ndonje peshk qe na lexon mund te na e vertetoje.


#46

Po mir me po zyrat e Saliut tek gratacielat ne bulevard, po fotot tek vilat nga ku shkruan statuse per Kaposhin dhe shoket e tij si ke pa ti. Po Kaposhi na mban te azhornuar me persiatjet e Salukut ku ne background shpaloset lluksi i tij.


#47

Aaa dhuraten e pranon dhe mbreti, te mos e kete nje zyre AY!? ka qene k/ minister president i vendit gjith ato vite jo puntor komunaleje, vilen thone e ka Gita e bija, nje businesswomen e shkelqyer, si gjysh shkon e takon niprit mbesat, me ate rast ben edhe ndonje foto me ta


#48

Po mer po, 1 milion dhurate ketu 1 milion dhurate aty, e nuk jan mo miliona te qelbta ato…Likja me Salukun ja kalu ene Dash Alikos se Lazaratit e konkurojne per 5 miliard USD, kush do e kapi i pari, si thua ti…apo te pjesim avokat Ngjelen???


#49

5 miliard USD! e kuptoj qe je emocional si kundershtar politik, politika keto ka, deri sa nuk ka asnje kerkese nga prokuroria app gjykata keto mbeten vetem thashetheme, fundja kater vjet jeni ne pushtet dhe nuk i keni gjetur gje,


#50

Mos u boj qeloz Zeqo…qeveritaret nuk luajne me miliona…ato jan per nivel diletantesh…te iku jeta tu numeru leket e Trumpit kurse shoket e tu e te mi ne qeveri u ben miliardere…zihen dollar apo evro miliardere…ene ai shoku jot qe thoshte ktu jeton AY…ndonje doganier do kete qene…se ne Tirone …salih qenefi i therrasin jo me AY…apo e ka pas Ay MooooJa


#51

Dekorata per te tere ere!!!


#52

Shkatrimi i PD-s filloi qe me 2009 ku vodhen zgjedhjet dhe vendosen aleance me Meten dhe me vone me zgjedhjet lokale te Tiranes… E mbani mende ate letren e famshme te Kadares ndaj Bashes? Lexojeni sot dhe shihni… Sot thjesht po shikojme fundin e PD-s qe eshte nje fund qesharake… As Basha dhe as Patozi nuk kane fuqi reale apo mendesine e duhur per te ringjall PD-n. Nuk ke cfare i ngjall nje qenie te vdekur!

Selami eshte vertet nje figure e respektuar por e ka te pamundur te punoj me mendesine klanore, primitive dhe rrugacrore te PD-s.

Kam me vite qe po ju shkruaj dhe ndaj mendime ketu ne kete forum per fundin e PD-s. Nga do ta shohesh nuk shikoj asnje te ardhme per PD-n dhe erdhi dita qe Saliu te shoh me syte e tij ngordhjen e pjelles qe krijoi.


#53

Serbi Vucic eshte ne SHBA,po takohet me zv presidentin,juve akoma merreni me
opoziten,a thua se opozita ka qene ne pushtet keto 4 vjetet e fundit dhe opozita do te jete ne pushtet deri ne 2021.

Pthu fare e keqe!

http://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2017&mm=07&dd=18&nav_id=101826


#54

Enderra juaj ka qene qe Shqiperia te jete pa opozite ose me opozite te emeruar nga juve.
Kete ke thene ti gjithe kohes dhe mos na bej filozofin tani.


#55

ajo “pjella” ne ate kohe ishte shpresa e nji populli te burgosur per 50 vjet po ti i takon atij tarafi qe hapur ose nen ze lutet akoma per shpirtin e E. Hoxhes.

Dhe mos na hapni barkun me kto gjykimet e leshit se ti dhe kta te tjeret i keni lon gojhap edhe artistet me te mire te cirkut me piruetat qe keni bere kto 4-5 vjet. Ilir Meta, thote langoi. Po ti ishe gati te zevendsoje Moniken dhe t’i beje detyren Ilir Metes deri dje.

Ja dhe deputeti tipik yti, ish drejtor hipoteke, ka pi kafe e ka qa hall me Shullazin dhe pastaj te dy bien dakort me zbatu ligjin


#56

PeDin dhe partine Republikane i krijoi Pirro Kondi me xhelil Gjonin me kerkese te Ramiz Alise, nuk e krijoi Salih Qenefi. Mugoshen me Miladinin i kan pas per zemer dhe bojne sikur nuk e kuptojne pse shtepia e Nones Parti eshte Vila e Josif Pashkos, ish-prokuror i Shquar per merita te vecanta.
Ramizi nuk osht mo gjalle keshtu qe duhet te kthehen qunat nga diaspora ta shpetojne PeDin. Une them qe do e shpetojne se jane patriot te thekur.


#57

Keta jane vulehumbur te gjithe! PDnë e varrosi Berisha por keta lango nuk kane mendere ta thone dhe i bien Bashes. Per sa te vonohet nje analize e ndershme mbi, nga e qysh PDja gjendet ne kete derexhe, aq me shume do vonojne kthimin e PDsë ne peshen qe ka pasur ne politiken shqipetare. Me sa duket akoma nuk kane filluar.


#59

Lediona ça bo ti si ke qene! flm per joying, mos me thuj qe je shkaba.


#60

Nuk i kuptoj keta sicilistet! ky Patozi po e kritikon Bashen qe e shkaterroj PD, dhe nga ana tjeter mbeshtesin Patozin! a nuk jeni ju te paret te interesuar per shkaterrimin e opozites!


#61

Nuk e di per c’arsye po e mbeshtesin apo kush po ja mbeshtet, se s’para i ndjek me detaje, por po te jene me mend, dhe po te jene largpames (gje qe dyshoj) per vendin duhet me mire nje opozite e shendoshe qe te kete checks and balances qe thote amerikani.


#62

Sicilistat mbeshtesin Lulthimin se Edvini e ka xhan…Xhuljete me pak fjale … ashushe