Astrit Patozi i shkruan Bashës për "qentë e gjahut"


#63

Kane bere marrveshjen e 18 korrikut, po asnje gje nuk kane komentuar apo bere publike.


#64

Nderkohe Ministrat e Lulit po vazhdojne te rrijne ne qeveri edhe kur zgjedhjet kane mbaruar. Po zbatojne politikat qeveritare te Palloshit gjithe ngazellim te mcehur them UNA


#65

17 ton droge kishte kap ministri i Lulit, kam fryk se do ta haje ndonje arrestim kur te shkarkohet ne shtator.ose ndonje aksident.


#66

Po po dhe akuza do jete sabotator dhe armik i pushtetit popullor :grinning:


#67

aaa nuk e marrin mundimin , nje ishte djal shume i mire dhe ka zbatuar detyren me perpikmeri mjafton.


#68

Po do meremi me opoziten se nuk ka fare. Nuk mund te lihet vendi pa opozite ne nje sistem shumepartiak. Por qe te krijohet duhet zhdukur njehere e mire bari i keq me emrin sali se perndryshe cdo bime e re do te infektohet.


#69

Saliu nuk zhduket edhe per nja 20 vjet, keshtu qe rri pa opozite gjithe kesaj kohe.


#72

ore dhe me republikanet amerikane e hengret ju hahaha

@zeqir @ACDC @kapo

Kongresmeni republikan amerikan DioGuardi: “Ju e dini që kryetari i qeverisë paraardhëse, thuhet se ka bërë miliarda dollarë me të bijën dhe të birin. Si i bëri ai ato para? Nga paga e tij në Qeveri?! Kjo nuk është e drejtë”, deklaron ish-Kongresmeni.


#73

E ka paguar Edi me paret e droges, e kush eshte ai qe nuk e ka qejf €£$ apo pjeshken!?


#74

Zoti Dioguardi eshte njeri i nderuar dhe ka kritikuar Ramen 100 here me shume se Berishen,por juve qe kontrolloni shtypin ne Shqiperi nuk i botonit qendrimet e tij.

Se dyti,shtypi shqiptar si gjithmone I pasakte.
Joe Dioguardi eshte ish-kongresmen republikan dhe kryetar i Liges Qytetare Shqiptaro-Amerikane.


#75

Flm Acdc, edhe une per pak desh rashe te kazani i mediave ne shqp.


#76

Joseph J. DioGuardi (/diːoʊˈɡwɑːrdi/;[1] born September 20, 1940) is an American certified public accountant and a Republican politician. Member of the U.S. House of Representatives from New York’s 20th district


#77

Edhe ça do te thote kjo! qe merr lek!


#78

#79

Nuk e llogarit njeri Dioguardin ne Amerike, as nga amerikanet as nga shqiptaro-amerikanet. Ka bere c’ka bere per ceshtjen shqiptare atehere ne vitet 90, po tani s’ka me peshe per asgje. Ajo Liga Qytetare eshte si te thuash si puna e LSI. Vete e ka krijuar dhe ka vene gruan si shefe. Eshte per ta mbajtur ate me pune e me te ardhura se edhe keta ish-et duan te gjejne diku ku te kapen pasi behen ish. Po s’gjete ndonje bord kompanie, a ndonje firme lobimi, kap ndonje nga keto kauzat obskure dhe merresh me ato.


#80

gjithsesi, me pelqen se si mbyllet lajmi i ketij dioguardit :slight_smile:

Ish-Kongresmeni uron që opozita të mos zhduket pasi vendi ka nevojë për të.


#81

hahah do edhe opozite ky loqja!?


#82

Lulzim Basha ndau dje me demokratët e Shkodrës rrezikun që vijon t’i kanoset vendit nga krimi dhe droga në pushtet, ndërsa bëri të ditur se qindra milionë euro u shpërndanë masivisht nga Partia Secialiste dhe njerëzit e Ramës me qëllim blerjen e votave, tjetërsimin e bindjeve të qytetarëve si dhe detyrimin e tyre për të mos dalë në votime.
“Në Tiranë, vetëm për të mos dalë në votime, plani ka qenë 5 deri 15 familje opozitare për qendër votimi, pagesa 200 mijë lekë për familjar, jo për votues. :smirk: E kjo është shtrirë anembanë vendit në përmasa dhe forma të ndryshme, por me një synim; me para, me dhunë, me terror, për të tjetërsuar vullnetin e qytetarëve. Ndaj njësoj si në ’91, këto zgjedhje nuk reflektojnë vullnetin e lirë të qytetarëve shqiptarë.
E vetmja forcë politike, e cila refuzoi paktin me krimin, që u ofrua, na u ofrua këtu në Shkodër, siç na u ofrua në Vlorë dhe në Durrës e Peqin, por e kemi thënë që; nuk bëjmë e nuk do të bëjmë pakt me krimin për të ardhur në pushtet. Sepse ne jemi vlerat dhe ata janë antivlerat dhe kjo është bardh e zi si asnjëherë në historinë njerëzore, kjo është bardh e zi, nuk ka gri këtu në mes, nuk ka gri. Dhe kjo është një betejë që duhet dhe do të vazhdojë deri në fitore”, tha Basha. :v:


#83

Qindra milione euro? Bravo PS! motorr i ekonomive familjare. Per qindra milione euro cdo 2 vjet le ta mbaje ter jeten PS-ja o kapo. Pytja eshte a premto dot luli qindra miliard euro? Pytje retorike dmth, se kapacitetin e ka, po pse se ben?


#84

Ku eshte ndryshimi nga strategjia “hapni kutite” e Rames? Sa e veshtire te gjesh shqiptare qe ta pranojne kur kane gabim.