Astrit Patozi i shkruan Bashës për "qentë e gjahut"


#85

Gjembi, kan te drejte kta Cunat per ne emigrantet qe kemi humbur lidhje me realitetin. Strategjia e Rames, Hapni Kutite, sot eshte realitet. Sot ne Shqiperi kutite hapen…pra mire a keq…une se di. Do me kritiku KM kritikoje per Cadrizmin apo djegien e Gomave por duke patur parasysh qe KM se sotshem ja vodhen votat ne tv kur konkuroji per kryebashkiak, qe eshte nje nga ngjarjet me te turpshme te demokracise shqiptare.
Shaje per demokracine ne parti e qe sbo zgjedhje…


#86

Here tjeter lexo me shume se 3 fjale nga pergjigja e njerezve. Sa u permend “hapni kutite” e Rames u hodhe ne mbrojtje te tij kur une ne fakt tani po kritikoja ne rradhe te pare Bashen?


#87

U hodha se pate stereotip per Shqiptaret Gjembi, sa e veshtire eshte te gjesh shqiptare te pranojne se e kane gabim…… i pasuar nga nje pasaktesi, sot kutite hapen…pranoje gabimin Gjembi


#88

Per ty e pranoj Tironci. S’kam kohe te vazhdoj replike qe s’ka zgjidhje.


#89

Kapo i thuaj Sozise, te pirdhet, se vete filloi nga budalliqet, jo po te mos marrim pjese ne zgjedhje, jo po te ç’pojme gomat e makinave, jo po te fillojme revolucionin, dhe si perfundim beri marrveshjen me Palloshin, nje marrveshje qe e kish te shkruar ne balle sperdredhjen dhe deshtimin e tij. Sozia tregoi miopi politike dhe paaftesi politike, ndersa tani flet per blerje votash, gje qe e thosh edhe para marveshjes (Rama do vjedhit votat, etj), dhe kjo gje tregon kryekeput qe ai nuk eshte konseguent. Te tille politikane jane te destinuar te deshtojne, me gjith inxheksionet nga mbrapa skenes politike.


#90

Nuk kishte faj Pjer, e detyruan amerikanet per marrveshjen, ja futi Sorosi.
Te ishe ti ne vend te tij te njejten gje do beje po te ta kerkonin pecogroset e europes.


#91

Mundej edhe ta beja per hir te miqesise, por jo me kushtet e Palloshit. Per Shqiperine, une do dhisja nja 100 Pallosher dhe 100 peco-groso.