Basha: Luftë do të ketë


#181

Ore me ke flet ti? Mos te dukem une ndonje outlaw qe kam bere cfare te dua duke zaptuar pronat e dikujt tjeter? Te gjithe keta qe legalizohen kane kryer krim, por meqe ky krim morri permasa te medha u pa e udhes te falen dhe kostot t’iu ngarkohen pjeses tjeter te popullsise, pra te asaj pjese qe zbaton ligjet dhe regullat e nje shteti ku bej pjese edhe une. Tani une dhe shume te tjere paguajme kostot e veprimeve kriminale te te legalizuarve dhe nderkohe duhet te shoh edhe sesi festojne legalizimin e krimit me ne krye kryeministrin populist qe kerkon vota per pushtet. Jo, nuk jam dakort. Mire e tha Bradi; deftesat e legalizimeve te shperndahen me poste dhe mundesisht postjeri t’ju shkoje e tua jape naten qe te mos i shoh njeri.


#182

Po ca te bente ai i shkreti, degjoi lulin qe dha piskamen; bjeri me grusht, dhe ky menjehere ja leshoi xhelit, se ate kish me afer, plus ja kish inatin qe me xgjedhjet e kaluara ky i kish share berishen.


#183

me c’thua, duket rama paska vendosur me mire te riskoje votat me te ligjshmit (si ti dhe une) dhe t’a beje publike dorezimin e certifikates, sesa te veproje ne heshtje si skuth

Aleko jam e bindur se rama eshte nje njeri qe nuk ka nevoje per publicitet, nuk e kerkon. Ne shqiperi ai kushton (dmth krijon armiq sh. kollaj). Une besoj se nese vijon kjo qeveri, ne te ardhmen ajo ka per t’i marre parasysh dhe ka per t’i ndare ata qe kane perfituar nga faljet e mospagesave te faturave, te taksave, te ketyre legalizimeve, etj, nga njerezit korrekte. Ke per ta pare, do te paraqitet rasti dhe rama ka per ta bere diferencimin mes teje dhe shkelesve te vegjel te ligjit.
Si t’ja bejme me shkelesit e medhenj te ligjit mer Aleko, ajo eshte pyetja primare, ate te shohim. (shif se shtova ca)


#184

hahahahahhhaAA, pra po te mos besh show dhe po te mos jua japesh publikisht dmth je skuth? Jo! te besh te kunderten, pra te besh show me nje padrejtesi dhe qe ka kosto, po e perseris, qe ka kosto ne kurriz te njerezve te ndershem, ky po qe eshte maskarallek dhe akoma me keq, maskarallek i fshehur dhe qe quhet skuthllik!


#185

Cfare vepre penale ka kryer Edi Rama se shqiptart nuk e dine ? Se Basha nuk e ka te gjate edhe si kryetar Partie !


#186

Nigjo berbero, se qe te kesh mundesi te besh gjera te mira me vone duhet te besh dhe nonje skuthllek te pashmagshem here pas here.


#187

Brado i qendron bastit tim per ne Tirane? Nuk mund te them me shume se EKR do i shtohen 5 numra ne kuvend. Sic u be ne korrik te 2016. Vettingu kalon :grin:.


#188

Financimit të paligjshëm në fushatën presidenciale
80 mijë $ për foto me Obamën, Rama do merret në pyetje me kërkesë të FBI-së


#189

Tani une ketu ne blog kam lexuar njerez te shprehen per nje lloj amnistie per shkelje jo madhore, pare shkallen e korrupsionit dhe lawlessness qe ka zene shoqerine. Edhe une do doja te kthehej koha mbrapsh te spastrohej si me klorox cdo pisllek sado i vogel. Sa feasible eshte kjo? Sa mund ta mbaje peng zhvillimin pasues kjo? Me te peshuar eshte kjo pune, sa fiton e sa humb shoqeria e tere, c’bilanc merr, pozitiv a negativ. Gjera qe jane bere edhe ne bote.


#190

Kujt basti , le qe crendesi ka , edhe pa e ditur i qendroj bastit , une sjam ne Tirane tani , pas nja nje muaji shkoj. Vetingu nuk kalon.


#191

Qe likja po ben serish kete loje kjo nuk do mend, por nga ana tjeter nuk eshte budalla, mund te jete cinik, e di qe me teper deputet maksimalizon me Ps, sidomos sot kur duke qene ne pushtet kjo ka kuota me te larta votash se Pd, pervec faktit qe lsi jane vota ish ps-je.
Keshtu qe mw duket se per hunde po terheq pd, e mban me shprese, e ben qe ti bjeri ps, kur zihen dy perfiton i treti dhe njekohisht merr ate qe do shtyn vettingun duke u justifikuar une doja po nuk donte pd, jo konsesusi jo terci verci. Vazhdimi pastaj nuk ka rendesi.


#192

Kryeministri eshte popullor, dhe nuk mund ti leje shqiptaret qe e votuan ne genjeshter ! Me ze me figure . Eshte dokumen me kryesor i dy tre viteve , dhenie falas e dokumentave te prones kur per 20 vjet, shume vete jane torturuar, edhe me para ne dore, duke i rrjepur dhe duke bere kercenime per vet vrasje per ceshtje pronash , sepse te tilaa jane gjykatat shqiptare, te padrejte dhe cnjerezor ! Hajt se Vetingu erdhi, ne mos tani ne 4 vjetet e ardhshme me Edi Ramen do te realizohet nje nga reformat me te rendesishme ! Mbaje mend ! Boll hengren hajdutet !


#193

Gjynaf Brado. Kete teori nuk e beson as Sala. Nqs qeka kaq e thjeshte, mos kalo vetingun marrim qeverine, thjesht mos shko ne parlament dhe sdo kaloj vetingu sipas kalendarit te parlamentit. Pse u dashka cadra cirkut per 2 muaj kur ju e pasket te marre pushtetin?!

Thelbi gjithe kesaj rremuje eshte se ne 10 prill zgjidhet presidenti ri qe zgjedh gjyqtaret dhe emeron kryeprokurorin. Kjo e trembe Zenin & Co qe filluan budalliqet 24 ore mbasi u thirr ne komision hetimor. E moren me sportivitet reformen dhe kujtun se do dilnin pa lagur me pakt politik ( faktikisht ky eshte qellimi cadres) si per krimet e 97.


#194

Jo…jo…gabim , nje nder shkaqet qe Lu-ja u prish me Salen dhe Bashen ishte se keta te fundit nuk pranuan te bashkonin votat me PS -ne per tja fut Likes :wink:


#195

Filloj filloj, protesta po i jep frytet e veta, kish plas edhe grushti. Nuk ka kthim prapa.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/02/25/shpërthimi-i-tretë-brenda-natës-plas-tritoli-edhe-në-burrel


#196

Opo likja e enderronte kete baahkimin e votave pd-ps, ne kete menyre behej partia e vetme opozitare dhe partia e dyte e vendit, serish ja fuste shqupit.
Ju ka kap mat me cdo levizje, dhe nuk po e kuptoni. dhe kete jave keni afat per mos ngrene karremin e likes, pa vetting nuk keni shpetim, vettingu do bente dhe katarsisin e shqupit, rilibdjen e saj.


#197

Likja enderronte bashkimin e votave pd-ps , ti nuk e di ca i bojne LSI -steve ne Administrate po doli Likja nga Qeveria .


#198

Une e kom nje ide ca nuk i bojne po nuk eshte ajo qe mendon ti, por besoj se i ka marre masat per cdo eventualitet ne nje situate qe nuk eshte me e ngjashme me para 4 vjetesh. Mos harro se eshte dhe presidenti per konsesus.


#199

a ka munci me na sjell paqen, se lufta eshte gjithandej…

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/02/25/shpërthimi-i-tretë-brenda-natës-plas-tritoli-edhe-në-burrel#.WLIPRDw8KaM


#200

Ty te duket mese normale dhe e drejte aministimi i zaptimit?