Basha: Luftë do të ketë


#141

Edhe ceshtjen kombetare e zgjidhi, gjithe duke mos pas as presidentin me vete. Kesaj i thone rilindje kombetare.
Imagjino te kishim nje drejtesi te cliruar cfare do mund te arrinte do mund ta shihnim shqiperine zoje…


#142

Shqiptaret po binden se Basha eshte I vendosur ne betejen kunder krimit

“Ju kam pyetur, ju kam thënë se jam gati të luftoj deri në fund. Ju kam pyetur: A jeni gati të luftojmë së bashku?

Kjo është një luftë pa kthim. Në njërën anë, është një grusht njerëzish, një pakicë pushtetarësh të korruptuar koka te kembët. Një grusht kriminelësh me rekorde të zeza kriminale. Një grusht derrash oligarkë, që vjedhin dhe zhvasin ditë për ditë pasuritë e këtij vendi, paratë tuaja, taksat tuaja.

Ata kanë vënë një bast të madh. Basti i tyre vlen miliarda. Miliarda nga droga, po ua thotë bota. Miliardat e taksave të shqiptarëve me koncesione, me tendera, miliardat e pasurive të shqiptarëve. Ky është interesi i tyre, kjo është loja e tyre, kjo është lufta e tyre.

Përballë krimit, përballë miliardave të korrupsionit dhe përballë atyre që janë gati të bëjnë gjithçka për të mbrojtur miliardat e tyre, për të mbrojtur krimin e tyre; ka dhe do të ketë vetëm një forcë, bashkimi i madh i qytetarëve shqiptarë.

Garancia e vetme jeni ju, garancia e vetme është kjo lëvizje. Kjo është lufta, kjo është përballja. Në këtë ditë të tetë, përballja jonë me klikën e krimit dhe korrupsionit ka arritur rezultatet e para. Anembanë Shqipërisë dhe në të gjithë botën, thirrjet po vërshojnë. Radhët e ushtrisë së republikës së re po shtohen dita–ditës. Kjo është një ushtri e paqes, është një ushtri e metodave dhe durimit demokratik. Eshtë një ushtri e përballjes dhe vendosmërisë, e qëndresës dhe vendosmërisë ditë për ditë, orë për orë, minutë për minutë, deri në fitoren e kauzës tonë qytetare.

Por kjo nuk është lojë. Durimi ynë nuk duhet të merret për dobësi. Provokimet nuk do t’i tolerojmë, faqen tjetër nuk do ta kthejmë.

Na godisni me shuplakë, do t’ua kthejmë me grusht!” tha Basha. :v:


#143

http://www.gazetatema.net/web/2017/02/25/video-rama-hutohet-nga-vajza-bukuroshe-ne-vlore/

Ja qeveria qe punon per popullin. Jua legalizon ndertimet, i lejon te mbjellin bime me fitime te larta, lufton kriminelet, reformon sistemin e kalbur te drejtesise, ben edhe humor per te kenaqur te pranishmit.


#144

Po ç’keni me goma e xhama more? Shpojuani bythët apo thejuani brinjët nëse jeni kaq të fortë.Lerini gomat e xhamat.


#145

Komunistet ne litar!
Pensionistet ne hanxhar!
E tha njeri kete ne vitin 1991…
Sot eshte kryetar i partise qe dikur donte ta varte ne litar.


#146

sa here te themi kontrollo tensionin e gjakut
do na vdesesh ne dore dmth ne blog ndonje dite


#147

është më mirë ta fillojë dhunën çeta e saliut! të shohim nëse do ta mbajnë fjalën. të lahen njëhere e mirë hesapet me haxhiqamilizmin. po kësaj radhe ska bir kurve që i shpëton nga litari


#148

“Doni luftë? Luftë do t’ju japim!”.
Reagon nga PS edhe nipcja i Lenka Cukos : Ngadalë or çun !
Me keto thirrje per destabilitet nuk ben gje tjeter vecse I hap nje grope te madhe vetes. Mos or trim mos e kalo at prag.


#149

Dita e dyte qe saliu nuk po duket nga cadra… e moren ne qafe keta trimat e bashes… e ulen ne bulevard me dy gishtat lart e plaku paska marre ftomje nga bitha…

Kot nuk thone i yti ta ha koken.


#150

Bashen e perzune sot banoret e zharrezes kur u shkoi tek protesta. U kerkoi falje per deshtimet.


#151

Topalli e Berisha : Jemi kundër Bojkotit të Zgjedhjeve, do të ishte vetëvrasje për PD

…mirpo Luli po ja kalon edhe komandantit,sic duke po i pelqeka karigja e kryetarit


#152

Luli i bojkoton zgjedhjet sepse populli nuk e pranoi as per kryetar bashkie. Kishte 2 vjet Rama ne qeveri qe bente te keqijat per te cilat e akuzon PD, dhe kur u vune per te zgjedhur midis Bashes dhe Veliajt te Rames, populli votoi kunder Bashes me diference shume te madhe votash. Qe aty e pa te sigurt qe do te humbiste, ndaj nukk i mbeti gje tjeter pervec bojkotit dhe dhunes, se me ligj nuk ka me asgje ne favor. I vdekur qe i vdekur eshte politikisht.


#153

…ndersa Basha, u fliste protestuseve për luftë dhe grushte duket se i drejtohej asaj pjesë të popullit që kane vuajtur mizorite e PS ne keto vite( si largimet politike nga puna,burgosjet per ndertimet dhe dritat,hedhjen me dinamit te shtepive e tje)e njohin mirë këtë gjuhë. Vazhdimi i kësaj historie dihet si vazhdon, sidomos për ata që e njohin mirë zemerimin e PD-së në opozitën e pas vitit 1997.

Nëse PD-ja do të kthej fjalët e Bashës në vepra, do të jetë shumë vonë për të reaguar. Në këtë situatë nuk është koha vetëm për të kritikuar qëndrimet e PD-së dhe Bashës. Në qëndrimet e PD mund të ketë shumë gjëra të debatueshme, por zëri i Lulzim Bashës dje nuk është vetëm i një njeriu të thjeshtë, por përfaqësues i një pjesë të konsiderueshme të shoqërisë. Vendi ka President, Kryetar Parlamenti dhe Kryeministër. Përpara se PD-ja të shkoj te perplasja me autoritetin që u jep ligji, drejtuesit e institucioneve kushtetuese duhet të tentojnë gjetjen e një konsensusi.

Në të kundërt përplasja këtë radhë do jetë shumë e rrezikshme për stabilitetin e vendit, prandaj thirreni mendjes politikanë!


#154

BEN BLUSHI… i mesoi si te protestojne… https://www.facebook.com/benblushi.al/videos/472017696255211/


#155

Shpetoi mire Niku i aleances pa u bere hero, i kishte mbush breket i shkreti nuk e priste… Pas kokes i kishin rene luftaret e Lulit.

Edhe nje here, per lufte te hane mune. :stuck_out_tongue:


#156

Ka qan simultante mrena cadres,ne kuadrin e pregaditjeve per per t’vu ne jete porosit e liderit.


#157

Dhunuesit e Kreshnik Spahiut, kane pire kafe me Taulant Ballën tek TVSH, 1 orë para sulmit
Burime nga policia bëjnë me dije se për këtë veprim, është shoqëruar në komisariatin nr.1 të Tiranës shtetasi Flamur Pirraci, 34 vjeç. Sipas Policisë, ky shtetas dyshohet se ka qëlluar me grusht shtetasin Kreshnik Spahiu gjate tubimit përpara kryeministrisë.


#158

Po Kapo, dhunuesi i gjeneralit eshte nje Flamur Pirraci http://www.balkanweb.com/site/foto-zbulohet-personi-qe-qelloi-me-grushte-ne-fytyre-kreshnik-spahiun/, ja ky qe ka dale foto me birishen


#159

-Kush e qelloi ushtar Peligrinin? FOL! Kush e beri?


#160

hë mo do e filloni atë luftën apo jo? apo është si puna e asaj __ça ere vjen gjaku:stuck_out_tongue: