Basha: Luftë do të ketë


#161

Basha radikal? Nuk keni parë asgjë akoma

Shefi i demokratëve po krijon një profil të shkëputjes nga establishmenti i vjetër
Basha është zhvendosur disa hapa para Berishës, Topallit dhe Bregut, duke u paraqitur në një ushtrim radikalizmi që mund të shihet si i huaj për të, por është i afërt për shumë nga ata që mund të konsiderohen si ‘shumica e heshtur’


#162

Pyetja eshte fare e thjeshte:
A jetoni me mire sot apo ne 2013?


#163

Kreshnik Spahiu ka një mesazh për Edi Ramën dhe Taulant Ballën

Sigurisht që kjo ka prapavijë politike. Do t’i thoja Edi Ramës dhe Taulant Ballës, pasi personi është parë 1 orë më parë me Taulant Ballën duke pirë kafe, do t’i thoja që bota është me rrota. Ata mund të më godasin, ata mund të më shantazhojnë, ata mund të më plagosin mua, sot bota është me rrota dhe shumë shpejt do ta kenë shumë të vështirë të jetojnë në Shqipëri.


#164

Sigurisht qe sot, ka me shume oksigjen dhe me pak sali dmth gaz karbonik. Po ti ta gezosh Trumpin me qe ra llafi!


#165

Shyqyr qe erdhi kjo dite qe secili te marr pronen e vet, se kishin 20 vjet pa i marr !

Dhe u torturuan duke bere tentativa per vetvrasje, sepse instituciontet e demokratikeve ju a kishin nxirre jeten !

Sot FALAS TE GJITHA LEGALIZIMET !

Disa kronika dhe fakte te qytetareve fatkeq te trajtuar keq nga shteti, dikur


#166

Sigurisht falas dhe zgjidhet nje problem i trasheguar social me background kriminal. Por ajo qe une nuk e honeps dot, eshte show qe ben qeveria dhe vete kryeministri me dhenjen e legalizimeve ne formen e spektakleve popullore. Nderkohe qe te gjithe ata kane zaptuar pronat e te tjereve ,qofshin te personave privat apo te enteve shteterore, na dalin si fitimtare. Kjo qasje populiste duhet te marre fund sa me shpejt!


#167

Vertet nje thirje me vend ! Protesta duhet te shkeputet nga cadra dhe nga agjitatoret e partise !
Zharrsjotet, nuk duhet te perdoren si kllufa per pushtetaret e ardhshem ! Te ngrihen vet te krijojne nje grup te vogel, perfaqsues, te Zharresit, qe dine te flasin dhe radhisin problemet dhe akuzat dhe ti drejtohen qeverise Rama per zgjidhjen e problemeve te tyre, bashke me te te jene edhe deputetet e zones ! Por larg Bashes, se Basha nuk ka per te zgjidhur gje ! VETEM qeveria Rama eshte pergjegjese per te zgjidhur problemin ! Te insistojne, deri ne plotsim te kerkesave te tyre ! Large politikes, sigurisht !


#168

Lulzim Basha nga çadra sulmon hapur: Do vijë koha e arrestimit të Edi Ramës

…kete lloj ghuhe duan te degjojne shqiptaret nga opozita kunder kesaj qeverie kriminale


#169

Edhe pak dite nen Qeverine me te korruptuar te te gjitha koherave, 10 Prilli do shenohet ne Histori si fundi i Rilindjes dhe fillimi i nje Epoke te re Demokratike.


#170

" Shyqyr qe erdhi kjo dite qe secili te marre pronen e vet "
:joy:


#171

Pse 10 brado?


#172

Kapo, Si tha ajo kryeintrigaxhesha te 14 vjec dhender : e hodhet dobiçin ne ferre dhe dhe na hidhni hi syve ketu!


#173

Sepse me dt 6 perfundon afati Kushtetues per fillimin e Vetingut ,nuk mblidhen Komisionet Parlamentare ku me Kushtetute jane ne numer te barabarte pozita dhe Opozita .
Me dt 7 hyn Likja ne loje ( pasi Opozita e beri lojen e vet ) ku per vrasje ndergjegjeje dhe pergjegjesie si Kryetar Parlamenti per deshtimin e Vetingut jep Doreheqje , Prokuroria eshte ne loje me kohe per heqjen e Imunitetit te Deputeteve te inkriminuar dhe sipas afatit ligjor me kerkesen e derguar dhe njehere sot KQZ , ( mandati i Prenges i kalon automatikisht LSI -se ) kjo e fundit ka 10 dite kohe ndryshe Biba…pra bien numrat e Rilindjes per 71 -shin …Qeveri Teknike . Te fala Lu-se nga Sala dhe Likja :wink:


#174

pse show aleko

pak e quan ti te te amnistohet veprimi i zaptimit, te te beher write off nga libri i paligjshmerive dhe te transferohet ai ne pronesi te ligjshme?

Si te mos e beje publike kete, as kaq nuk do t’i japesh kredi rames ti? Praktikisht i fal tjetrit prone mer, ai duhet ta kish bere shown me gjithemend, feste megjithe performance duhet ta kish bere. Por nuk ka bere ate.
Vetem formalitetin e dorezimit te certifikates dhe dy fjale po te duash te thuash dicka, po s’deshe nje flm. mjafton. I degjove c’thoshin sa vjet kishin qe prisnin?
Pse kaq sedermedhenj karshi rames juve?


#175

Pse duhet te beje Kryeminstri punen e nje Institucioni tjeter ? , dhe pse nuk dergohen me poste Legalizimet por duhet ti shperndaje Kryeministri ? ka pak pune Kryeministri per te bere ? Po pikturat ?


#176

ej se me fole per seriozitet njehere
behuni serioz te lutem me pretendimet


#177

Ka pyetje me serioze se kjo ?
Pse duhet te shperndaje Kryeminstri legalizime ?


#178

ne fakt eshte per ta lene fare, aq serioze eshte

o bradland merru me planet e komandantit sic di ti vete, ja kshu


#179

Ok :slight_smile:


#180

:slight_smile:

(paskan heq rregullin e 10 shkronjave :flushed: )