Basha s'ka kthim pas, mospjesëmarrja në zgjedhje e vetmja zgjidhje

Me numura arithmetike Rama nuk rrezohet kurre.As me protesta.
Vec ndonje loje gjeopolitike mund ta rrezoje si viktime kolatarale.
Shkaku eshte se votuesit e PD Pas 1997,fale revolucionit komunist, emigruan dhe nuk jetojne me ne Shqiperi.
Nese Rama nuk behet viktime e ndonje loje gjeopolitike ai do te jete KM sa te jetoje,pavaresisht se sa e mire mund te jete opozita.
Pasi te nderroje jete KM do te jete djali i tij apo i Dash Pezes dhe keshtu do te vazhdoje per 45 vjet te tjera deri ne 2058 kur te behet levizja studentore 2.0

eee acdc, e ktheve prap pllaken, u bere profet i socjalizmes.

Une kabimisht menova se potus informacionet per pune terrorizme i merr nga CIA jo nga Fox News :smile:

1 Like

Nje nga keto qelbesirat neo liberale😄

Carl Bildt‏ @carlbildt

Sweden? Terror attack? What has he been smoking? Questions abound.

Familja dhe nje grup oborrtaresh te saj kerkojne destabilizim te Shqiperise sepse nuk e duan reformen ne drejtesi. Nuk e duan verifikimin e pasurise se krijuar prej tyre, nuk e duan anetaresimin e Shqiperise ne BE, duan vetem te mbreterojne ne kurrizin tone. Fuck OFF race bastarde, dhe 3 muaj jane votimet. Apo e dini se ne menyre demokratike nuk vini kurre ne pushtet?

1 Like

You look at what’s happening last night in Sweden

Me aq anglisht sa di une, nuk ka menyre tjeter perkthimi te kesaj pervec qe dicka ka ndodhur mbreme. Ka ardhur dita qe ne cdo fjalim te Trump te kete dhe nje perkthyes qe te sqaroje se cfare po thote ne te vertete. Si ky. Ose te jete nje ekran i madh me footnotes.

E rendesishme eshte qe te mbijetuarit e masakres se Bowling Green u solidarizuan me ata te Suedise.

miremengjes…Largimi i Ramës është i sigurtë, vetëm çështje kohe…

Kreu i opozitës Lulëzim Berisha gjatë fjalës së tij sot paradite në çadrën e madhe të protestës, ka deklaruar se Edi Rama nëpërmjet mediave të blera prej tij, “ka ofruar kokën e Saimir Tahirit”, në shkëmbim të ndërprerjes së protestës dhe hyrjes në zgjedhje jo me qeveri teknike, por me Ramën kryeministër.
Ata që e njohin nga afër Ramën si individë thonë, që është një frikacak i madh. Të tjerë e përshkruajnë si një njeri që i shet shokët, miqtë dhe bashkëpunëtorët në momentin e parë që nuhat rrezik, për veten e tij. Duket se të gjitha këto nuk janë “legjenda urbane”.

1 Like

Problemi themelor eshte se ne demokraci vullneti i popullit shprehet me vote te lire .nashi ju qe se doni po perpiqeni ti impononi vullnetin tuaj atyre qe e duan duke i deklaruar zgjedhjet Te vjedhura 3 muaj perpara se ato te mbahen.

1 Like

me vote te lire, keyword

Ti Gjembi ne vend qe t’ia vesh re cdo gabim gjuhesor dhe genjeshter, pse s’ia ve re dhe te mirat qe ka bere per nje muaj? Presidenti me i mire qe ka pasur Amerika deri tani, merr vesht apo jo?!

1 Like

Lexova diku Mrika (apo Shqina?) Dumen qe thoshte qe do te vazhdojne protesten derisa te dorehiqet Rama… pak muaj para zgjedhjeve. A nuk kane keshilltare a ku di une qe t’u thone ketyre sa qesharake jane bere?

merr vesht apo jo?!
he mo fol, se po shuhet rezistenca.
ju vuri Trumpi all ducks in row…#resist

1 Like

opozita e sali serbit në një linjë me grekët qe duan rrëzimin e ramës. vangjel dulja deklaroi tek a.çani(me mama greke) se opozita nuk duhet të futet në zgjedhje në asnjë mënyrë. në këtë lojë ndoshta është edhe i.meta i cili udhëtoi pak kohë më parë në athinë me dulen dhe ca deputetë të tjerë grekë e progrekë. thuhet se aty u ka premtuar grekëve mosmbështetjen ndaj edi ramës. po ashtu një tjetër deputet i kapur nga grekët ,blushi,është rreshtuar me aleancën progreke te bashës.
zgjedhjet e ardhshme me sa duket do të kenë një temë përballjeje. shqiptaret kundra jeniçerëve të grekut.

Sic tha njeri te cilin e vleresoj: shqiptari duron shume gjera, tolerant i pashok eshte, ama po i preke nderin e suedis, nuk duron. aty hesapet jane te ndara pastaj

Edhe une e vura re qe vetem shqiptaret u hodhen per gafen e fundit te presidentit.

1 Like

Rregjizori beri filmin dokumentar mbi problemet e muslimaneve qe tashme po e kthejne Suedine ne Kandahar.
Fakti eshte qe keto dy qyteterime ashtu si ne France,jane perballe njera tjetres edhe ne Suedi.
Nderkohe qe bota merret me fjaline qe formuloi Trumpi dhe jo me problemet qe vertet egzistojne ne vendet e EU-se mes popullsise kandaharjane me ate te civiliziuar europiano perendimore.
Carl Bildi ka per tja degjuar krismat e asaj qe ka bere se shpejti.
Po Trumpi nuk saktesoi burimin e problemit qe ngriti,gje qe e beri menjehere ne Twitter me pas.
Nderkohe qe Europianet ne vend qe te merren me problemet qe kane krijuar nga multikulturalizmi i tyre kapen pas fjalive te Trumpit.
Nejse urdheri egzekutiv ndaj islamikeve del javen tjeter dhe ska gjykate qe ta hedhe poshte.

Mire qe s’e ngaterroi me Norvegjine.

Ju apologjistet e islamikeve jeni vertet per te qeshur.
Hiqeni si pro te drejtave te grave,homoseksualeve etj dhe ne fakt suportoni pikerisht te njejtit persona qe duan te vendosin ligjin e sharias,sic kane arritur ta bejne pjeserisht ne Angli.
Ndajeni mendjen se ne cfare ane jeni,se me juve ne pushtet pas 20 vjetesh do te ndalohet edhe Mozarti me Bethovenin se nuk jane islamike apo se ofendojne Islamin.

Njerezit qe keni zgjedhur ti mbroni nuk ja u dine per nder…

Dhe ti dole ne perfundimin qe po bej “apologji” per islamiket… si? Apo kushdo qe permend terroristet e bardhe te djathte eshte automatikisht apologjist/e e islamikeve? Logjike statistikore!

ka qene njeri qe nuk dinte sa shtete ka Amerika, sa shtete ka Amerika mer eeejjjjjjjjjjj…ai i lodhuri qe iku tha qe kishte vizituar 57 shtete te amerikes, me siguri qe nuk e ka ngaterruar me ligen arabe.