BE do përballet me një makth, nëse shpresa në Ballkan zbehet


#74

Flet KryeDiplomati Gjermon, Gabriel…Shqupistat citojne nje ish ambasador te Bahreinit per bazarazpeshe…Rama e Thaci deklarojne se nese nuk na fusni ne BE ne do krijojme nje hapesire mbareshqiptare per Shqiptaret per te mbijetuar…por Shqupistat prape jargaviten. Ore po Dushani me Milladinin kurre se paskan braktis Shqypnine, jetojne ne zemrat e pushtetin e Vicidolisteve.


#75

Nje nga kushtet e opozites u arrit zgjedhjet u shtyne
tani ka mbet vetem te hekim gjysmakun :grinning:


#76

Rama e Thaci jane variant mudhern I ismail Qemolit e Isa Boletinit :grinning:


#77

Praktikisht eshte i pamundur komentimi ne kete blog te pushtuar nga zombit e infektuar nga bacili i sifilizit te politikes.


#78

shpresa e fundit e lulit,arixhinjtë:disappointed_relieved: po ka edhe më! shikoni ndonjë shoqatë kurrizdalësh,qosesh,qorrash,lgbt,çalamanësh,alchaimeristash! ka potencial të mjaftueshëm


#79

Gjithe kjo stigme per njerezit me te meta fizike, imagjino se cfare do te mendonte Stephen Hawkings, per njerez si ty me prapambetje mendore.


#80

gjithë stefanët tek luli! harrova edhe nardin! nard stefanin:joy:


#81

Absolutisht jo. Po te mos ishte medioker do ishte sugjeruar nga shume miq te tjere dhe jo vetem nga autori ne nje blog publik.


#82

Po si mund te flasesh per nje liber, per nje krijese, pa e pare.
Edhe njeri si puna jote, kur me tha para ca vitesh per VQ qe s’eshte gjo, liber i dobet, e pyeta;

  • A e ke lexuar VQ.
  • Jo - me tha, - por kam ndigjuar nga njoni.
    VQ, vertet permban kritika te renda per politiken shqiptare, per lidhjerat shqiptare, e natyrisht qe do kete nenvleresime, kritika.
    Po pyet te tjeret, qe jane apolitike, qe iu dhimbset me shume Shqiperia se partite.

#83

Po mund te flas pra se na ke lodh ti vet, prandaj mund te flas. Po ti si ske turp fare njehere qe e cave gojen tu lavderu librin tat.
Po te ishte nje krijese e hajrit ti s’do ishe fare ketu ne blog me ne. Keta adminat duhet te te kishin bllokuar me kohe per reklamimin qe mundohesh ti besh librit me vite duke i bezdisur te gjithe.


#84

VQ-ja eshte nje manifest, kuptohet per ato/ata qe dine ta lexojne.


#85

Po mos ore se s’ju merr vesh ai


#86

Mvje shum gjynof per Pjerin qe la breket duke shku ne Albanie e i ulet shitesve tja vene librin ne vitrine me shprese se do i shitet kurse ai skuthi Fuga i fut nje te lexume shtra-patra VQ dhe ja jep te gjitha idete e vyera Palloshit sikur me qene te vetat. Pjeri duhet te takoje Palloshin ne zyre dhe ta demaskoj vjedhjen e trashegimerise se tij intelektuale.


#87

Morpo lere reklamen, ngaiher e permenim ketu edhe per shaka. Mos u udhehiq nga kritere shabllone.


#88

Tironso, e kam thone edhe ne nje koment kur ishte Buall Mavria kryeminister, se; le ti vjedhin, ua kam bere kabull, veç aty ku nuk i kuptojne, te pyesin autorin, pra mua. Jo te gjitha do kuptohen, dhe jo te gjithe do i kuptojne.


#89

Pjer te isha ne vend tat i dergoja nje kopje te VQ falas Avokat Ngjeles dhe ai te pakten do ti reklamonte tezat e tua televizioneve ku ftohet shpesh. E ben ai se i ka qejf tezat anglo-saksone si kto te tuat.


#90

Avokati, kur u takuam athere se bashku me Graven (e ke tek nje nga tregimet e mia) u njoh edhe me librin nepermjet Graves, por nuk e di a e ka lexuar apo jo, dhe mendoj se e ka nje kopje.


#91

Te duhet njeri me akses mediatik. Grida Duma para ca vjetesh sec tundte nje liber pacavure me ca teza liberalizimi qe ishin nivel nxenesi kolegji, por e reklamoji ne cdo ekran dhe shiti nje bajge qe nuk i afrohet VQse.
Nese ti aspiron per Kryeminister duhet te ndertosh grupin tend te punes dhe te jesh me tolerant me kritiket si JPS se diten qe hyn Kryeministri te gjithe do jene JPS. Ja psh, nje pyetje…Kush eshte Endri Fuga jot? Nuk e ke ? Atehere nuk je gati akoma dhe aspiratat e tua mbeten te papjekura.


#92

Siç e the dhe vete, Grida ka akses mediatik, gje qe une nuk e kam. Ndersa per Fugen, dikur ne kohen e socializmit, kisha i shok tek puna, Fiqiri Fuga, nuk e di nga bohet tani, a jeton apo ka vdekur, s’di gjo.


#93

Opozita intensifikon protestat, Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë

“Në funksion të arritjes së këtij qëllimi madhor se opozita ka vendosur intensifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë. Duke ruajtur si pishtar të kësaj lëvizje çadrën e lirisë 24 orë në ditë por duke e shtrirë në mbarë vendin.

Të hënën të gjithë qytetarët të majtë e të djathtë, bashkohemi midis orës 11:00 dhe 12:00 në bllokimin fatal të trafikut kombëtar në të gjithë Shqipërinë”, tha Lulzim Basha nga çadra e protestës. :v: