Bukë me vaj e me sheqer

Ja te qesh edhe une, hahahahihihi.:purse:

yesss… kjo eshte dyzetshja e famshme

Na shijonte buka aq shume se s’na ishin trullosur gjendrat e shijes me lloj soj budallalliqesh apo me vertete buka ishte e shijshme?? Kshu enigmash jane destinuar te mos zgjidhen kurre

Femijet kane me shume terminale shijesh. E ngrohta u duket me e nxehte femijeve, e ftohta me e ftohte, e embela me e embel, dhe keshtu me radhe.

Keshtu kam ngrene dhe ne Itali, me vaj ulliri sapo te bere, buke gruri te thekur, kripe. Nje nga gjerat me te shijshme ne bote. Pastaj i iken era vajit te ullirit.

Manjola-tirana, duku içik me shpesh, jo vetem💗

1 Like

Identike… “”“Lorri kafe turke”" …pasion per ulcer , gur ne veshka …kancer ne stomak…

ai mis kafe turke.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Shkaba qenka cun i bukur, si qumeshtor dhe duket shume :innocent:

1 Like

Me rrembeve mendimin!

Jam kurioze ama, a rrit shkaba dot mjeker?

1 Like

Shiko se po flasim nisur nga eksperienca te ndryshme, sidomos ne lidhje me femijet e sotem. Une kam pak me shume se ty. Sigurisht qe teknologjia ka te mirat e veta, dhe idealja do ishte qe t’i benin te dyja, edhe te luanin jashte ne natyre me femije te tjere, edhe te eksploronin lojerat e aktivitetet e shumta online. Por kjo eshte e veshtire te realizohet ne menyre sistematike tashme. Ama, nese do duhej te zgjidhej vetem nje mundesi, jam e sigurte qe shumica e femijeve do zgjidhnin te luanin jashte. Ishte kohe tjeter shkabe, me te mirat e te keqijat e veta. Gjithmone kam menduar qe ajo kohe ishte perfekte per femijet, por jo per prinderit.

Albanian Snack
Buke me vaj dhe sheqer, buke me gjalp dhe sheqer, buke me marmalate molle, buke gjalp dhe recel, bukem me sallo, buke me salc domate, buke me djath dhe gjalp , buke me domate dhe kastrave, buke me sallom 144, buke me djath e kackaval…Shenim Buka ishte 40-ce, 32-she, 28-ce, vaji i shte ulliri, domtja, kastraveci,marmalata, receli te gjitha ishin organike -gjak e tul ! Per mrekulli !

Prit se sme keni para akoma mua.

Nuk di, por e sigurt qe pushi do te lulezoje :joy:

1 Like

Ne e kishim buke burro edhe sheqer ose buke djathë e mollatarte.

buke me voj e sheqer dhe rradhe per breke te korces

3 Likes