Buletini i Peshkut 26/06/17

Ok ok,

Sistemi i drejtesise dihej ne dore te kujt ishte

http://telegraf.al/aktualitet/gjykata-kushtetuese-rrezoi-paktin-detar-po-ka-lene-ne-fuqi-vkm-e-paktit-detar

Vetem gomarlleqe thua sot. Asnjehere nuk kam mbeshtetur dulen e meten. Bile kam qene gjithmone kritik. Bile jam kritik edhe kundra Rames dhe e shpreh sa here eshte rasti o expresist.

Une jam expressist aq sa je ti 55ist

Ps, ato me gomarlleqe etj, kurseji se ste duhen. Se pastaj kur merrni reston qulliteni para adminit.

Aha dakort, ishte emancipimi dhe ftillimi, qe ju beri te votoni ish-PPSH-ne, ngaqe PD-ja si parti e pare postkomuniste e opozites, u rikujtoi shqiptareve, qe cila eshte PS-ja dhe cbene mbeshtetesit e saj me 97-n, per ta rickluar ne pushtet. Shume llogjike e forte, pergezime.

1 Like

PD si forca e pare antikomuniste u pelqye dhe u votua kur ishte e tille. Pjesa tjeter e saje bashke me PS eshte nje histori bajate qe pak na e stisen te tjeret dhe pak ja beme vetes.
Sot skena ka ndryshuar dhe smund te mendojme si menjehere pas renies se komunizmit. Te jemi realiste. Po te kishim shume suedeze do kishim dhe politikane suedeze por jemi keta qe jemi dhe do gatuajm me groshet e baçes sone.

1 Like

ACDC, mos harro se marrveshjet qe PS e PD kane bere gjithmon para zgjedhjeve, i kane demtuar partite e vogla, sikunder dhe kjo marrveshja e fundit.

Blushi nuk eshte deshtim Tironco, perkundrazi, prania e tij ne Parlament, do beje qe te ndigjohet nje ze i ndryshem nga PD, PS e LSI. Kjo sjell risi, larshmeri.

Perse e kane demtuar?
Cdo parti konkuroi me vete dhe mati forcat dhe arriti keto rezultate qe kemi sot.
Une mendoj qe ta vendosin ne ligj qe partite te hyjne te vetme ne zgjedhje,bile te vendosin qe kryetaret e partive aleate paszgjedhore te mos jene ne listat e nje partie tjeter…me kete rast zhdukjen njehere e mire partickat shushunjeza qe na kane care k… keto 27 vjet.
Koalicionet nese duhen do te behen pas zgjedhjeve,megjithese personalisht mendoj qe nese nje parti ka shumicen qeverisese,sic e ka tani PS-ja,te bejne qeverine vete.

Per ty Pjer per ty, Blushi eshte shantazhues dhe shantazhimi do ja haje koken, pavaresisht se ka lidhje incestuale me mediatiket…po fitoji…do ngrihet guri e do vershojne krymat.

I kishte kopju ene Programin Sfides kokrra e dembelit, as ka te krahasuar me Bojaxhiun per ate pune pa lene menjane faktin qe ne politike dhe ekonomi eshte injorant…Lere Lere se do shohim te forta me te.

nuk fitoi ps-ja por fitoi rama i cili nuk është socialist! arsyeja e rritjes së ramës nuk ishte ekonomia por qëndrimi i tij shqiptari pakëz patriot! kjo bëri që të marre edhe votat e zgjedhësve të papërfaqsuar të djathtë kombëtaristë! pd-ja me vangjel dulen dhe nard nokën kërkon seriozisht votat e shqiptarëve? mirë që është parti pa identitet kombëtar ,por ndonjë që ti këshillojë nuk ka ? duke bërë servilin e grekëve kujton se do ta mbështesin?
rama duhet të bëjë koalicion me pdiu-n që të qartësojë tek fqinjët që mbaroi koha e çetës serbe të saliut dhe ta lërë pd-në me lsi-në në opozitë të kalben! rama do rrëzohet vetëm nga ndonjë parti e djathtë kombëtariste. sa të jenë kokcepët e saliut dhe hajdutët e metës,nuk ka për ta rruajtur për njeri.
kjo fitore,në të njëjtën kohë me rritjen e vetvendosjes në dardani,bën që shqiptarët ti largohen ndikimit serbo-grek,i cili duket se me rënien e ldk-se dhe pd-së merr fund përfundimisht.

Ke sjell dicka qe e kemi diskutu tre vjet me pare, por a e kupto se ca ke sjelle? Nje mut them une. Ta lexosh e rilexosh gjer neser ne mengjes nuk do kuptosh asgje. Po i ka googllimi per efekt barazlargimi keto.

Kane demtuar ACDC se dy krokodilat kane vene kufizime per partite e vogla, klauzola qe i demtojne keto.

Kurse gomarlleqet qe mos te ti permendim.
Sa per kercenimet, beji shuk…

Blushi nuk eshte shantazhues Tironco, por demaskues ndaj pislliqeve qe pushte-taret bejne. Ku ta gjesh nje oponence ndaj pushtetit. Ne bote shtete e organizma te ndryshme, paguajne per te patur nje oponence qe sheh gabimet.

Po rri o Pjer, mos i trego Blushin Shqiptareve…demaskuesi Leshit…si puna e atyre Analisteve qe demaskojne Palloshin me i morr ndonje leje ndertimi tek ish garda apo ndonje tender…qe Palloshi si Xanxare qe eshte nuku ua jep…ta shofesh ti pastaj denoncimin.
Blushi te justifikoje pasurine se nuk jane qorra njerezit, le qe shif e shkruj se kan votu as korcaret e vet…po fito ne Tirone, vend i madh e ka viktima plot si puna jote.

Skena ka ndryshuar, por sjellja e ps-se ish ppsh-ja e dikurshme, nuk ka ndryshuar fare. Ajo me zanatin e vjeter, qe populli thote " te hedh te tuat", nepermjet rrjetit gjigand te propagandes akuzon pd- ne si serbe, greke, antikombetare, ish-komuniste etj, atribute qe i meriton par excellence vete. Nga ana tjeter, mbyt vendin me droge, largon shqiptaret nga varferia, terrorizon qytetaret e varfer me brutalitet shteteror dhe ben reforma per te kapur pushtetet e pavarura. Nuk po merrem me mediokritetin e udheheqesit te saj, por po te pyes a duhet votuar kjo parti, thjeshte se eshte groshe e baces tone?

amin
:pray:

Dule deputet ne Vlore me votat e cameve ( Dashit te havase qe ishte betuar ti priste veshet ) … Me himare humbi ! Kshu qe keto me patriotizem i lini menjane per sot se nuk vlejne… PS ishte shume afer 9 mandate

Ju thafte dora Comve ne Vlore qe nxorren deputet Dule plehren qe bashke me Tavo plehren kercenonin Bregasit qe do ju hiqnin qytetarine Greke…nese votonin Ramen…ja dhjeu Bregu Grekve po i nderoji Vlora…do shofim kopilin e janulles ne parlament tani e ish-shokun e ngushte te Edvinit.

Tironco, a mund te ma perkthesh ne shqip kete qe ke shkruar, si, qysh, tek, eshte puna.