Buletini i Peshkut 26/06/17

Deri ne sot ne mesdite 9 mandate kishte PS ne Vlore dhe Dulja ishte jashte. Voten ja dhane camet e Vlores te Dashit te Havase duke menduar se fiton Dashi. Tani do dale Dulja tu thote “came muti”, “fashista”, “kriminel lufte” ne parlament.

Keta hanalistet e gjirizit se bashku me keta te dethperuarit dhe te delilithionuarit nga humja e papritur dhe e papandyer te pijne ndonje çaj me fara kanabisi per ti qetesuar sadopak. Por po vazhduan me llogje qe Luli duhet te ike, se fajin e ka kanabisi, se njerzit u shiten, se kete pune e zgjidh sec.1 proc.doc. salih berisha, aha iku pd per lesh maçi.

Tani ka dite qe Greqia dergon njerez me autobuze per te votuar ne Breg e Vlore e Gjirokaster…gjona te zakonshme.

Situata u bo aq e keqe sa Tavo me Fredi Bejlerin e Vangjelit dhe te masakres greke te Peshkopise, kur pane qe ishin keq me vota… u bone presion Shqiptareve me nenshtetesi Greke qe nese votonin per Ramen do ju hiqnin neshtetesine Greke.

Kete kercenim e materializuan duke i hequr nenshtetesine Greke Kryetarit te Bashkise se Himares disa dite para zgjedhjeve, Jorgo Goro, Direkt nga Athina…per veprimtari anti-greke.

Ky lajm pothuajse nuk u pasqyrua pothuajse fare ne shtypin e shitur tek greket e ruset ne Shqiperi por ne cdo vend do quhej skandal diplomatik.
Prandaj Palloshi uleriste si i shkalluar…diten e fundit te zgjedhjeve… leber leber…dilni e votoni (kunder Grekut) e ju thafte dora po votuat Dashin e Havase.

Sepse ne Listen e PD ne Vlore i 3 ne liste ishte Vangjel Dule si i sigurte…me Dashin e Havase …Camin dy vende poshte…Camet fatkeqesisht nuk e degjuan dhe votuan per Dashin e Havase qe nuk doli dot deputet sidoqofte…se ishte i 5 ne liste, por fale votes se cameve te vlores VangjelGreku qe humbi ne Himare plotesisht u be deputet fale votes se camve te vlores dhe faktit qe ishte i treti ne liste

Lulthimi ve DuleGrekun te 3 ne liste ne Vlore dhe Kreshnik Spahiun e Qadres te 17 ne liste ne Tirane. Ore po per budallenj na marrin keta neve…

O vlonjato, po ju pse hiqeni sikur ju digjet barku per pd-ne, ju sjeni me te, ju jeni socialiste apo jo?

Vlonjat, Camet nuk nxorren dot deputet ne Vlore e as ne Fier ku kane bazen… e hengri Dashi! Po kshu e hengri dhe Idrizi e Mesila ne Tirane , nuk e kalojne pragun… Por, camet nxorren deputet ne Diber :smiley: :smiley: :smiley:

kane nxjerre dhe dy ne belsh e peqin te elbasanit, se ke paskan atje nje person qe terhiqka vota

Vallaj, keto listat e keto pazare une nuk i marr vesh, me duken si te ngatarruara, dhe prap s’po i bie ne te, por po shoh/ndjej qe ka diçka te piset, diçka si perllogaritje meskine, dhe jo diçka qe i sherben ekonomise se Shqiperise.

Fitoria me mbi 50% e PS tregon largpamesine qe pati Rama ndaj menaxhimit te kultivimit te kanabisit. Nga nje monopol te disa individeve ne pushtet me ne krye kriminelin berisha, e beri nje biznes kompetitiv me gjitheperfshirje popullore. Nese ben te njejten gje edhe me pjesen tjeter te ekonomise ne 4 vitet e ardheshme do te siguroje prape vazhdimesi ne qeverisje. Thithja e sa me shume investimeve te huaja , pra hapja e tregut ndaj investitoreve te huaj serioze duhet te jete qasja e duhur ne 4 vitet e ardheshme. I uroj suksese Edit per te miren e ketij populli te vuajtur e katnar ne pjesen me te madhe.

E thjeshte Pjer, fut nje Grek ne listen e PD ne vend te trete, dhe nje Cam ne liste te Pds ne vend te peste…kur fiton me 25000 vota 3 deputete …tre te paret kane marre edhe 5000 vota Camesh. Prandaj Dashi i Havase duhej te terhiqej nga Lista sic ja kerkoji Edvini e te bashkohej me partine e Camve te Idrizit, po si patriot i leshit e i djegur per ceshtjen e came con DuleGrekun ne parlament.

lesh o lesh, muhabete xhajesh dominosh. sasi droge qe eshte kapur keto tre-kater vite nga policia nuk eshte kapur ne 23 vite para. hera pare qe vijne italianet lejohen te fotografojne sipas qejfit me avione te posacem. Pse nuk vinin me berishen?

E hee, pazare politike, pa bereqet siç i quaj une. Thjesht, filma, te gatuara nga prapaskenistet .

Dulen nuk e duan te gjithe minoritaret se s’ka bere shume per minoritaret, u be shok me Rame antigrekun thone. Minoritaret e ndane voten, per PBDNJ dhe per Megen, plus PS.

Nuk kupton gje ti se je nga ata militantet e verber. Kanabisi cau bllokaden o derrezi, por miremenaxhimi i tij e beri prape PS - pozite. Sigurisht qe ky biznes e arriti qellimin e tij dhe nuk mund te vazhdoje me. Por thelbi apo mesimi qe Ps duhet te nxjerre ose e ka nxjerre eshte: promovimi i konkurences se lire, lufte ndaj bizneseve monopol, rritja e taksimit ndaj te pasurve. Dhe nese drejtesia do te filloje te zbatohet do te jete nje ndihme akoma me e madhe.

ti nuk kupton se je brezi i xhajeve qe besoni cdo lloj gomarlleku. prandaj ju mbante enveri aq lehte ne hyqem, se edhe nenat tuaja kishin lloj-lloj bestytnish e besonin gjera nga me idiotet, qe nga e marra me sysh e deri te “mos u laj per dite te marte” se te ecen ters. ty cdo idiot me nje laps ne dore ta kthen trurin ne oturak

Uo Makso uo yllth, ta kam thene me kohe o derebardhe se nuk jam as me komunistet e pd dhe as me kriptokuomunistet e ps. Jam me shqiptarin e ndershem dhe punetor. Hajdutet i ke te stani i pd, ps dhe lsi. Na ler rehat me keto etiketime se po behesh bajat.

2 Likes

keto partite me natyre etnike sesi duken ne parlament te politikes.
Partie cameve, Parti e grekeve…
nuk kane kuptim, perse egziston si grupim
Larg qofte ndonje grupim i natyres fetare, dhe … rrofte demokracia

e make demokracine per gjo te madhe. duket qe s’ke lexu liber tjeter veç atyre te shkolles.

si dhe partite e natyres fetare ekzistojne fare mire ne perendim, pa e prish gje ate demokracine qe te qan zemra. parti demo-kristiane kishte gjithandej mbare europes. nuk jane me ne treg, ngaqe nuk kane me admirante dhe militante. asnje beson te zoti ne perendim. kishat jane bosh veç me pleq.

ti je LAB, je me brime ne gjoks. je me keq se komunistet. kur te zgjoheni nga letargjia prap krime do te beni ju vlonjatet. se per ate pune jeni bere.

lexo librin Les Aigles de Zizia Zyke, nje lab me origjine po i lind jashte shtetit, te mesosh se çfare jane leberit.

pikerisht prandaj po them. Ne shoqeri te perparuar ku te drejtat e minorancave garantohen nuk ka pse egziston arsye per perfaqesim politik.
Imagjino nje parti politike per LGBTQ

Edhe mua me duket çudi qe nuk nxorren dot deputet ne vlore dhe fier. Megjithese me mire pa deputet se me dash trafikantin ne parlament. Hileja e lulit qendron te pozicionimi ne liste e perfaqesuesit te çameve.