Buletini i Peshkut 26/06/17


#82

Mua me ka ngel merak Kapo qe nuk e leshoi qe nuk e leshoi komunistin antikomunist sec.1 proc.doc. salih berishen. I kam thene kaq e kaq here…po kapo si kapo. Nuk degjon


#83

Top fare i Lebetitmo , mo mire nuk bohet , vetem se ska Det ktu por ja do durojme dhe ca dite .


#84

Luli la shqupin… cuditrisht i kishte ik buzeqeshja. Mos i ka ardh lajm qe kalaja e Shkodres ra? Apo thua te kete ate fat Ndoka?

Ndoka ; Te fitosh eshte mire, te humbesh eshte keq :smiley:


#85

Iku dhe i Idrizi i Comeve , pa mandat.


#86

Kaposhit nuk i bo dermon mo Robi ja kum thon, eshte si PENDULUM … nje dite pret qe te morri kallashin e te cliroj Ballkanin prej Komunizmes… nje dite shef Lulthimin si Baby Jesus… e diten tjeter pret Sklleverit te ngrihen ne kryengritje…

Une i boj muhabet a terapi por demi eshte bo… le te themi qe do e mbajme afer njoni tjetrin dhe do e festojme me Kaposhin dhe Bradin fitoren e PeDit ne 2021 e sdo i leme vetem shoqnia per kto gjona osht. Te tjerat jan pune Perendie.


#87

Oqeani… ktu Brado, akull fare…veq une u lasha nplazh…
Lum si ti se Detin si pishine e ke afer vetem 120 evro me rruge ajrore


#88

Po ti fol o burre i dheut, qe sje me asnje, se na bere me zemer. Une e dija, por per nje moment thashe: po sikur te jete socialist ky, ose me keq akoma serbo-demokrat, qe i shet detin Greqise. Se jo per gje, po se po te mos ishin socialistet, iku deti dhe kjo tradheti zor se harrohej. Nejse mo, na lehtesove.


#89

Mire makso mire. Bej dhe ti humor se ke nevoj per moralin.


#90

Me lajmero nese do e jepni dhe humorin me koncesion dhe cila ministri do zhvilloje tenderin. Thone qe humori te ben mire per shendetin, keshtu qe Beqja mund firmose tenderin, apo seshte mjeshter ai…


#91

Ja edhe Greqia si gjithmone ne sintoni me cunat e PDhit


#92

grek me te madh se rama s’ke ku te gjesh them. e ke me fe te grekut dhe surrat te grekut. eshte njesoj. ndersa sales qe i thoni serb ka ftyre te bardhi, nuk e shef vetem po te jesh qorr. edi rama ka koke iraniani.


#93

"Goca came e Dibres"
Ne Shqiperi degjon cudira te tilla.
Eshte njesoj si te thuash vajza greke e Tropojes apo maqedonesja e Vlores…


#94

O pellazg,Sales nuk i thote njeri serb,po sejmen i serbit dhe dhender i Serbise.


#95

Dmth dhenderri i Serbian ishte doktor i vlonjatit Hysni Kapo?
Cfare bente Sigurimi,flinte gjume qe lejoi kete dhenderrin e Serbise si doktor I numurit 2 te Shqiperise?


#96

Shko pyet Sigurimin,po mire qe e pranove qe lideri yt ishte shurrembajtes i Birose


#97

Mos ja u prek shurrmatesin e Hysniut ktyre mer…
Krye Oligarku …Alexander Frangaj i Klanit po luste Salih Qenefin te merrte frenat e PeDit…sepse gjoja Lulthimi ka lon ne Hije Qunin E Sheqeres…ymer ymer …

Kupto ti apo jo…enderra eshte qe Salih Qenefi nuk njef zgjedhjet…,Salih Qenefi te morri armet me rrezu Kamunistat…
Prof Doc Salih Berisha nuk kontrollo mo shurren e ka nevoj per hasimen…mendo per trunin e tij cer ndodh…


#98

hair inshallah .ku do te te emrojne roje socialistet nashi qe fituan ?


#99

Nuk thone kot,Karma.Dikur mante shurren e Hysniut,sot ia majne shurren ACDC dhe Hasimja.


#100

Rrodhe …morro,…gjall je…krruju…krruju…krruj…krruj…kkruj ma shume.


#101

Pietje bera .veteranet e luftes e te punes socialistet zakonisht I emrojne ne poste te tilla delicate.