Buletini i Peshkut 26/06/17


#123

Duhet te dilte Liri te pranonte humbjen (perderisa doli ne fushate per tu autoproklamuar “force e parë”) dhe jo Vasili

http://www.oranews.tv/vendi/lsi-ne-opozite-petrit-vasili-ne-konference-per-median/


#124

pyetje teknike: pse ka kaq shume çam ne Qarkun e Elbasanit dhe Dibres ?


#125

Tashmë në mënyrë të prerë zëri i fortë denoncues, vë para përgjegjësisë dhe i përgatit për largim të gjitha ata që janë përgjegjës tashmë do jetë në Parlament. Krimi dhe strukturat kriminale dhe shteti i tyre mbështetës i rilindjes kanë qenë në një situatë pa asnjë kontroll. Duhet çmontuar kjo strategji që ka marrë për fyti Shqipërinë.

Doktor Mortja ?? Jo jo, Doktor Vasili :joy:


#126

Klonet e Doktor Mortjes


#127

Ne fakt Vasili duket si ai Sean Spicer, zedhenesi i Trapit, qe thote do ta pyes neser Trapin se cfare mendon.


#128

Lideri i Ballkanit


#129

Kush eshte gomarllek menaxhimi i prodhimit dhe tregtimit te kanabisit? Gomarllek dhe poshtersi ishte ajo qe bente saliu qe prodhonte dhe tregetonte vetem per interesa te tia personale, ndersa PS e shkateroi kete monopol duke i bere te gjithe te barabarte ne kete biznes. DHe kjo do te thote te kesh vizion dhe vendosmeri per ti sherbyer popullit dhe jo vehtes. PO me ke flas une me nje koqe si ty.


#130

Pjesmarrja e ulet ne zgjedhje, tregon se populli nuk ka me besim tek kjo politike, se populli eshte zhgenjyer nga politikat miope te qeverise.
Rezultatet perfundimtare, di gjo njeri se kur dalin.


#131

Rezultati eshte qe pa nje njeri me vizione te qarta si ju,z.Pjer,vendi do te vazhdoje te rrotullohet ne rrethin vicioz ku e kane futur drejtuesit e vizioneve te vagullta.Nuk e kuptoj c’ju pengon te krijoni vete nje force politike,po u ben tifozllek atyre te tjerave,si ajo e Benit qe ecen vete.


#132

Koha, koha Saturni, duhet te kesh kohe dhe nge te bredhesh qytet me qytet, fshat me fshat, plus qe ata qe do te te afrohen ne misionin tend, mund te te prishin pune se te rregullojne, keshtu qe me mire nxjerr idete e tua ne treg, dhe te tjeret (po te duan) le ti zbatojne, se nuk iu del keq. Dhe ne fakt, nje pjese te ideve kane vite qe po i zbatojne, si Buall Mavria ashtu dhe Palloshi.


#133

Per kryeminister e kisha llafin, per zanatçi!! Per komandar mire eshte!


#134

Perderisa fitoi tregon se eshte kryeminister i mire. S’ka tregues tjeter qe t’i mase punen nje politikani veç votes.


#135

Z.Pjer,thone qe edhe te burgosurit,qe kane gjithe kohen e Perendise ne dispozicion kur i pyet pse nuk bejne stervitje,thone qe nuk kane kohe.Nese nje njeri do vertet te beje dicka,e gjen kohen.Bualli dhe Palloshi mund te kene marre aty-ketu idete tuaja,po ne menyre sporadike,jo gjitheperfshirese,dhe per me keq,mund t’i kene vene ne jete shkel e shko.Si eshte edhe ajo fjala:Uji del i kulluar nga burimi… Prandaj edhe idete tuaja mund te jene te kulluara,po ndoten gjate rruges se zbatimit.


#136

Tashi bejeni edhe festen ene bootht e forta, nuk dum me ju pa me u qajt mo.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/27/me-far-do-t-p-rballen-shqiptar-t-n-4-vitet-e-ardhshme#.WVI56aYazCQ


#137

Ja dhe nje tjeter lajm i gezueshem: Nard Ndoka do te jete ne Parlamentin e ri


#138

O Illy Espresso, ke te drejte 100% qe shqiperia nuk bohet me njerez si puna ime qe ja kan mbathur nga ai vend.
Nderkohe le te merremi pak me koketrashesine tende…nuk ka deshperim pse Dashi me 8 klase nuk fitoji…por ka deshperim qe VangoGreku u zgjodh deputet indirekt me votat e Camve dhe direkt me nderhyrjen e Bashes qe e katapultoji ne vend te 3 te listes se Pedit.
Me pak fjale vota e Camerve te Vlores u deformua dhe shkoji tek Greku kur nuk ishte nisur per te. Dashi po te ishte tek lista e Idrizit ndoshta prap nuk do behej deputet se koketrashe eshte si thua ti…por ene i cik tradhetor.
Po per faktin qe Basha ve Dule Grekun ne liste ne vend te 3 ne Vlore dhe Nick Xhelin te 17 ne Tirane ke gjo per te thene se sa per diplome nje moot diplome kan te dy???


#139

deleted / fshire


#140

Mos. Tani e gjeti ky. Ia ngriu ne buze Jozit buzeqeshjen e humbjes se Bashes. Cka per te te punuar Jozi, per zhelesh ka me te marr.


#141

Shqupistet qenkan si qafekuqet e Trumpit


#142