Buletini i Peshkut 26/06/17


#143

c’e paskan pat ters javen e fundit te Qershorit kto demokratet, me 24 lexuam u divorcua Maliqi Jonida demokratja vip e kenges


#144

Meqe po flasim per artiste, me Ciljeten c’po behet? Pse s’e vune deputete ne vend te Edi Paloqes? Edhe pse s’i dha Jari medaljen “Mjeshter i Punes” sic ja dha edhe Jul Dedes? Ajo ka karriere me te gjate, ka bere me shume per artin.


#145

Edhe une do te isha me te dyja duart pro per Cilieten,sidomos po ta kisha perpara Ciljeten kur te ngrija duart.


#146

kujdes se Ciljeta e ka reduktuar profilin,
prandaj do kete ngurruar edhe Jari per medaljen


#147

Nuk dine as si te instruktojne elektoratin te votoje; duan te qeverisin…


#148

Kam pershtypjen se Jarit do i ket thone gruja ta mpi dhe doret tjeter po e vure mbi profilin e reduktuar te Ciljetes.


#149

Jarit i pelqejne moderimet


#150

me c’shifen reagimet PD paska humb vertet nga mungesa e Cilit. Di qe ajo ka pas shpreh deshiren per deputete dikur.
PD duhet te diversifikoje me shume resurset, jo vetem Grida Duma aty


#151

O shoku, po te ishte organizuar hashashi nuk kapej nga 1 ton ne jave. Ngaqe kapej nje ton ne jave, u mor vesh qe ka hashash shume dhe e perdori opozita si argument. Po te ishte ashtu, nuk kapej e nuk lejohej italiani te fotografonte gjithe territorin. Po juve cdo gje qe te thote Sala e shoket e tij, ju e merrni me te vertete. Jeni brezi qe besoni cdo gje qe del ne media. Para ca kohesh doli nje video-montazh i Trump qe takon Papen, dhe dukej sikur Trump perpiqej t’i kapte doren papes dhe papa ia largonte. Ishte tmerresisht e veshtire te bindje nje numer te madh njerezish qe ajo video ishte montazh. Keshtu dhe puna juaj.


#152

E ke Kabim Saturno, tek shqiptaret nuk terheq mo Ciljeta se osht i cik e lodhme e per me teper e kan kaluar ket faze …ja te tregoj kush eshte Ardi Daullxhiu, makina e vertete elektorale qe mbledh vota


#153

Kalova lumin, te dhjefsha kalin. Do jete mbyllur rubineti, s’ka me poste ne ambasade veresie dhe udhetime e dieta prandaj. Do t’i duhet te filloje te kendoje prape tani qe te mund te nxjerre buken e gojes.


#154

C’eshte kjo fytyre e salduar?


#155

Ku lodhet ndonjehere Ciljeta,vetem eshte bere me e matur,me e pjekur,dhe meshkujt i pelqejne te pjekurat.Me shume se ky,magnet votash besoj ka qene Ujku i Cerrikut,po prape nuk ishte i mjaftueshem.Me duket se i kishte mbetur hatri qe doli Luli nga cadra pa u konsultu me te.


#156

A nuk e njef ti Beqarin mo te famshem ne shqiperi karroca votash per LSI dhe kale beteje kunder Gjushit te Durresit

https://video.search.yahoo.com/yhs/search;_ylt=A0LEVi0hXVJZTP4Ag34nnIlQ?p=ilir+meta+baftjari+e+adi+daullxhiu&fr=yhs-mozilla-002&fr2=piv-web&hspart=mozilla&hsimp=yhs-002#id=1&vid=923932a7d2f290770a0975d53555f78d&action=view


#157

Sidoqofte,lajmi i mire eshte qe Grida fitoi.Perndryshe parlamenti i ri do te kishte vertet mungese resursesh …intelektuale.


#158

Sec ka qon nji peshk qe vdiste per Griden e kishte fiksim ditor…tja ket prish menien Ujku i Cerrikut ose Adi Daullxhiu ene atij?


#159

Nuk i shoh keto linket nga cel i punes po mos ishte ky qe ka pas nje a dy video para ca vjetesh ku kerkonte nuse dhe ishte ne nje divan me nje magnetofon? Me ngjan se ishte nga Durresi.


#160

Tani , pas dy ditesh , qe filluam te marrim pak veten , 43 mandate nuk po me duken keq , mund te kishim marre me pak , kush do ti nd…


#161

Komentusi ishte adhuruesi i Grides.Nuk e zevendeson me tjeter ate ai besoj


#162

Ky me duket eshte ai qe del te Cani,i papuni me i famshem,a dicka e tille.Si duket i ka gjete pune LSI-ja,si parti e punesimit qe eshte