Ç'do të thotë zgjedhja e Trump për Europën?


#149

Ka mundesi te flasesh pa ofenduar?
Ketu po diskutojme,nuk po ndajme poste apo pasuri.
Nese nuk ke edukate atehere mjere ti.


#150

Po te varej psikopatia jote nga edukata ime,do ta kisha bere nderin te isha i sjellshem me ty.I djathte bytha jote qe ke idhull nje komunist 25vjecar e qe ben thirrje per marrje armesh per te permbysur “klasen ne fuqi”.


#151

Ambasador i ri, qeveri e re, eh moj Shqipni fatlume


#152

Kjo eshte dhurata e pare e presidentit Trump per shqiptaret.:smile:


#153

1 milion vende pune, vetem me twitter robi imagjino te futet ne facebook

i ka rreshtuar keto miliarderet si shishka peniciline nga me i shkurtri Jack Ma tek me i gjati Bill Gates, nga me i dobti Carlos Slim, tek me me i shendoshti Carlos Slim.


#154

Ja si behen punet.

It’s finally happening - Fiat Chrysler just announced plans to invest $1BILLION in Michigan and Ohio plants, adding 2000 jobs.

This after Ford said last week that it will expand in Michigan and U.S. instead of building a BILLION dollar plant in Mexico. Thank you Ford & Fiat C!

DJT


#155

Po mexicanet ku do punojne?


#156

Ata kane presidentin dhe qeverine e tyre apo jo?
Me burimet natyrore qe kane,ja dalin dhe u teperojne,po te kene qeveri me pak te korruptuar.


#157

Po nese Kane pune atje nuk do kene nevoje te emigrojne . Ky lloj kapitalizme qe predikoni ju dhe trump efenia vdiq aty nga vjeti 1850 me revolucionin industrial te europes.


#158

Nuk po e kuptoj.
Po ben mire apo po ben keq Trumpi qe po ripuneson njerez?


#159

Proteksionizma eshte kondra ligjeve te historise dhe ekonomise .


#160

Per cilat ligje dhe historie e kishe fjalen ti zotrote, ato neoliberale qe e shkaterruan ekonomine boterore dhe e cuan klasen e mesme drejt humneres?
Renedesi ka qe keti "degjenirimi te cthurur ekonomik" po i vjen fundi…Neoliberalizmi i dha grahmat e fundit atje ku lindi, ne Britanine e Madhe.


#161

Po ju qan hallin meksikaneve ti “useful idiot”? Nderkohe qe Detroit eshte kthyer ne germadhe


#162

Meksikaneve nuk po ua mer punen amerika, por po ua mer punen teknologjia dhe robotizimi…


#163

Qekurse u cpik makina me avull u krijua prodhimi kapitalist I cili cduku gardhimet ,krijoi kombet e nashi po kerkon te cduke kufijte e kombeve .ndertimi i mureve proteksionizma etj jane komplet kondra historise .ke bere histori ne shkolle ti apo ishe me grip kur behej kjo lende .:smile:


#164

Ti more racist idiot sikur je dhe kamunist te cilet Jane internacionalist.nese ka Mexicans te kualifikuar qe dine te ndertojne makina per $3 ne ore nese Ford e Gm nuk I puneson Toyota e Nissan te cilet nuku kane trump per president will .makinat e tyre do jene me cost me te larte gm e ford do humbin market share e ne long run kauret do humbin vendet e punes .


#165

Zgjedhja e Trump dote thote qe Hungaria do te mbylle te gjitha OJQ-te sorosiane (e thene ndryshe, agjitatoret politike te paguar) brenda ketij viti.


#166

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#167

Libtard, tani ti zgjidh o racist ose komunist se sikur te dyja bashke sikur nuk shkojne. Ketu nuk flitet thjesht per 3 dollare mor useful idiot por per qindra milone bonuse qe kalojne neper xhepat e ekzekutiveve. Ne treg ajo makine do dale me nje kosto $3000-$4000 me e shtrenjte po harron faktin se nq se industria mbahet ne vend atehere kjo perkthehet ne fuqi fuqi blerese dhe nje ekonomi te mirefillte jo ate te qofteve dhe hamurgerave qe po i mshon ajo fara jote e keqe.


#168

Ne treg ajo makine do dale me nje kosto $3000-$4000 me e shtrenjte po harron faktin se nq se industria mbahet ne vend atehere kjo perkthehet ne fuqi fuqi blerese dhe nje ekonomi te mirefillte

Pyetje nga salla: kush do e paguaje kete koston $3000-$4000 me te shtrenjte?

qindra milone bonuse qe kalojne neper xhepat e ekzekutiveve.

Ti je kundra apo pro bonuseve te ekzekutiveve?