Charleroi-Podgorica

me falni i nderuar, a eshte ky programi juaj ne faqen qe mban po ashtu, emrin tuaj? nqse nuk eshte program qeverises, per cfare eshte, a mund te na e shpjegoni?
Biles, ashtu “rastesisht”, aty eshte dhe nje sondazh qe i fton njerezit te zgjedhin kryeminister mes jush, berishes dhe rames. E ashtu “rastesisht” kete sondazh e keni fituar ju me 90%…

Zoteri, une s’kam ndjenja per Pjerin por per atdhetarizmin!

Pjer, a jemi gabim qe mbajme shprese se do na e plotesosh deshiren perveluese per te lexuar pjesen e dyte te aventures, ate te kthimit : Podgorica-Charleroi ? Te lutem mos na ler ne ankth. Thenkju.

Mua me duket titulli gabim sepse me sa lexoj Pjeri ka shkuar dhe me tej se Podgorica. Vec nese ngaterron Shkodren me Podgoricen!

Zonje, ne respekt te ndjenjave te tua atdhetare, me lejoni t’u ve ne dukje se Pjer Thomai nuk eshte Cerciz Topulli

I dashur, ajo faqe, nuk eshte e imja. Nuk e di se kush e ka hapur. Eshte pikerisht ajo faqe qe te kam thene para nja 4-5 vjetesh.

programi i nderuar, programi, a eshte juaji? te tjerat jane me the/te thashe

Ai programi 29 pikesh, e kemi diskutuar ketu tek Peshku, diç para votimeve/zgjedhjeve te 2013. Dikush e ka kopjuar dhe e ka futur ketu tek kjo faqe klandestine (do ta quaja).

pra eshte juaji, flm! Pyetja ishte, a fsheh ky program deshiren tuaj per te qeverisur, kaq e thjeshte eshte

Ka nje ndryshim shume te madh i nderuar, ndermjet meje dhe qeveritarve te ketyre viteve te tranziscionit. Keta jane te babezitur dhe e perdorin pushtetin per tu pasuruar, ndersa nese une do i futesha politikes dhe do mirrja pushtetin, busulla ime ka qene, eshte dhe do te ishte Shqiperia dhe ekonomia e saj.
Megjithate s’kam pretenduar noiher te marr pushtetin apo te behem noi qeveritar, per vete faktin se e di qe ujqerit, nuk i lene barinjt te afrohen te rregullojne ushqimin.

ke nje paradoks ne 2 fjali qe kundershtojne njera-tjetren, i nderuar. Me vjen keq por ketu me kujtoni nje tjeter antar te nderuar te blogut, shkaben.

Kishin pare dike anej nga parlamenti para ca kohesh me thane.

1 Like

Nese, nese, nese, nuk e di a e lexove kete fjale, qe e ben ter kontekstin tim unik, pa kontradikta, aspak 2 fjali qe kundershtojne njera-tjetren.

Pjer e takove E B kur ishe ne Albanie ne tetor!?

Jo-jo. Po te me theriste, do e takoja.

Pjeri eshte ne listen e zeze te EB-se. Kush ka te drejte, le ta gjykoje secili vete!

Pjeri ne listen e zeze te EB-se? mos ngaqe Pjeri nuk eshte tifoz me partizanin!?

1 Like

po jo mo zeqo, c’eshte ajo? ma tha njehere ne konfidence qe nuk i kish pelqyer fare qe Pjeri ka shprehur jo rralle deshiren per te drejtuar nje qeveri teknikesh duke perfshire ne te antare te blogut. Kjo eshte thirrje e hapur per anarki, per te mos respektuar institucionet e dala nga vota e popullit, - me tha. I ve dot faj? kam frike se jo
Nderkohe zoteria e mohon pa te keq tani…

Ne qeverine teknike qe mendoja une i dashur, ishe edhe ti, duke patur parasysh qe punon ne banke, nese s’me ke genjyer.

1 Like

Bredho vertet do e lesh punen ne Bay Street per Albanie? Apo kjo osht deshira e P ? Nejse ti deren e ke pas te hapur ne albanie qe para 3 vjetesh dhe ke thene jo.