Cili është tipari përcaktues i një udhëheqësi të mirë në biznes


#21

Mendoj qe tipar percaktues eshte te kete idete e qarta per ate qe do te arrije dhe te dije te mare ne pune njerezit e duhur. (rrjedhimisht dhe te heqe nga puna pa hezituar ata qe nuk jane te afte). Inteligjenca emocionale eshte e rendesishme per kete pike, sepse nje njeri qe e ke inat mund te jete nderkohe shume i afte :), kshuqe duhet menaxhimi i emocioneve , qe ne shqiptaret (mbase mesdhetaret ne pergjithesi) e kemi pak problem.


#22

Si e “re” ne sipermarrje, synimi eshte gjithnje cilesia; qe klientja/klienti te jete gjithnje e/i kenaqur dhe te krijohet nje marredhenie e vazhdueshme perfitimi. Organizimi i mire rreth ketij parimi mendoj se eshte paresor si cilesi; problemet, pakenaqesirat fillojne kur organizimi eshte i dobet, jo inteligjent.

S’para me pelqejne lojerat e pushtetit, fryrjet e çfryrjet, keshtuqe sa me pak prej tyre aq me mire perqendrohet njeriu te synimi.


#23

modelet e menaxhereve ne kohet e sotme (neoliberale) promovojne nje lloj menaxheri me karakteristika sociopatike.

per te interesuarit ne nje lexim me te thelluar, ja nje liber qe e shtjellon kete fenomen.


#24

Çfar dallimi ka ndermjet nje udheheqesi ne biznes nga nje udheheqes ta zeme psh ne politike (dhe kudo tjeter)? Ose bere pyetja me hollesisht: çfar dallimi ka ndermjet tiparit dallues te nje biznesmeni dhe nje politikani?

Pa sqaruar kete ka rrezik te rrihet ujet ne havan.


#25

tiparet e sudes me kane pelqyer shume


#26


#27

po, po, edhe vehbiu kishte alamet tipari


#28


#29

huh, harrova kamberin
jo me kot kendonte poeti:
shqiperi moj hallemadhe
pisnesment plot me tipare


#30

Me inteligjencen emocionale besoj nenkupton aftesine per t’i nuhatur gjerat/intuiten/instant awareness.

Njerezve me inteligjence emocionale nuk iu pelqen sheflliku.


#31

Te jete shembull per t’u ndjekur. Nuk ka menyre me te mire per t’i bere te tjeret te te ndjekin sesa kur ju pervishesh puneve vete i pari dhe krijon shembullin qe duhet ndjekur. Kur shefi punon vete 12-13 ore ne dite dhe nuk luan golf, edhe punetoret te pakten ata te miret qe duan te perparojne, ndjekin shembullin. Kjo gjithashtu presupozon qe edhe kur ben gabime te mbaje pergjegjesi vete, jo kur ja imponon bordi apo shefi i tij/saj.


#32

Meqe e paskeni marre seriozisht nashti. Shef i mire eshte ai qe i iq kocken vartesit per te arritur ate qe duhet te arrije. Uje nga guri!
Ai tjetri qe jep shembull e me the e te thash, mbase eshte rob i mire (se mund te jete dhe i pazote), por jo domosdoshmerisht drejtor i mire.
Ne dhimokraci dhe kapsllektalizem te tjerat jane llafe.


#33

Po po te iku vartesi se s’i pelqen kur I iq kocken ti? Ideja eshte qe te udheheqesh, jo qe te hiqesh si k…derr.


#35

Po ja merni si shembull biznesmenet tane. Thjesht kane qene injorante (te paditur) per ligjet dhe regullat. Vepronin dhe fitonin kryesisht si rjedhoje e evazionit fiskal (megjithse nuk e dinin se cfare ishte) duke evituar sa te ishte e mundur taksat dhe barierat fiskale, kuptohet nepermjet ryshfetit dhe ose dhunes fizike me jete. Pra, tipari percaktues eshte te mos ja kesh haberin e financave, pastaj te jesh mashtrues, dhe pastaj edhe kriminel.


#36

po, biznesmene te mire jane shqipot ganstera pasuruar ne xhunglen vendase, duke vrare e duke vjedhur nga shteti e nga nj-tj, e qe gjithe duke qendruar ne hije nga publiku drejtojne kukllat e politikes se PD dhe te gjykates per interesat e bizneseve te shtumta te vetat.


#37

Te veme nje rregull qofte edhe te pashkruar qe te mos e dhjesim cdo gje me komente politike? Me mire mbylleni kete temen se filloi devijimi edhe ketu. Cdo gje vete nga vete e del te politika. Si popull mesdhetar qe jemi fiksim e kemi politiken por kot i vijme verdalle. Eshte sport i veshtire s’e luajme dot ne shqipot.


#38

Ideja eshte qe vartesi te jete i kenaqur me kompensimin. Ne momentin qe eshte i kenaqur, pritet qe te permbushe detyrat per te cilat paguhet.


#45

Instinkti/Intuita e forte. Ngaqe roli kryesor I nje udheheqesi eshte te marri vendime, zakonisht pa information te plote dhe ne situata komplekse.


#46

Varet nga pozicioni qe ka shefiew ne kumpani.nese eshte kerkim zhvillim duhet te jete tip mendimtari vizionari.nese eshte ne krye te operacioneve duhet te jete street smart te dije te frikesoje motivoje inspiroje displinoje njerezit .


#47

Lol modeli karrizmatik I nje udhegesi !