Ç'mendoni për listën e të 100-ve?


#41

po ja mo, me siguri ke lexuar per histori anonimesh ose histori me kusherinj…
Ja po hyj une e po shkruaj 50 a 100 mesazhe per njefare Stalkeri qe eshte hajdut e kryehajdut. Ja ta zeme ta qendisi dhe ty fleterrufene KMja. E pastaj, çfare ndodh pastaj? edhe ata qe i ka vete nen hyqem, pra nen administraten e tij direkte nuk i heq dot pa u dhene rrogen per 1 a me shume vjet. Gjykata, ajo te fut ne burg! KM-ja ben pune, jo llogje FB-je. Po ne nje vend normal, ama. Ne nje si ky i shkabave, kesaj i vihet emri “era shtet”


#42

Stalkeri ka perfituar ne menyre te padrejte nje fond nga Ministria e Kultures per proze te shkurter .


#43

Jo jo sepse ti shkruan pa gabime drejtshkrimore dhe do kuptohet menjehere qe mesazhet e tua janë fake

:grinning:


#44

Kryeministri e ndjen veten si Zeusi, qe me rrufete e tij, ose me sakte me flete-rrufete publike, mund te godase dhe vere ne pyetje moralin e kujtdo, qe atij i intereson. Nese sistemi juridik do funksiononte ne Shqiperi, une po ta kisha emrin ne liste, do hapja nje proces gjyqesor dhe do kerkoja demshperblim financiar per sulm moral, nga pozita pushteti.


#45

Po shif se te duhen nja 100 veta per nji liste te bardhe i here, ato ku ti gjesh,
Po per te zeza e, a ke bojë


#46

Dhe KM do dergonte Prokurorin e do mblidhte disa nga ato dhjetera qindra denoncime e d ote conte ne gjykate. Prokurori do e bente me shume qejf. Si eshte ajo historia e zogut dhe Bajges, kur e ngriti koken prej Bajges erdhi Sqifteri. Nga krahu tjeter Derrat nuk korrigjohen e nuk rrine dot pa vjedh deri sa shkojne ne ate bote.


#47

Ka bojë ky Fiqo ka
A ke gome thuj


#48

Gome jo, gomonja boen pune oj Fikrete


#49

Tamom. Rrepublike Alegorike moo, siq e keni cilësuar zoterija juj.


#50

Po ne kot diskutojme, se kryeministri e sqaroi, qe kjo nuk ishte liste por raport. Hajde gjeje ti cdo te thote kjo!!


#51

I don Partija me moral te paster njerzit mee


#52

Koken hangshin.
Vete ja dhane ka than njani


#53

Fiqo, vetem partine dhe palloshin mos i shaje aty se te benin armik.


#54

Po kot nuk jan rrit divorcet


#55

Prokurorin e komandon kush e komandon. I kishte cuar leter Parlamentit sot qe te merrte vesh “cere doni ju me Xenin? Pse e thirret, ai pershesh po hante”.


#56

Po ca ti them Maksit une, Maksi eshte nga Demokratet e ndershem te 90, Ceta e Zenit dhe Salukut e Doktoreve ka vjedh edhe ato qe i perkisnin Maksit dhe e coji Partine te konkuroj me Comet. Sja themi dot Maksit qe Partia anti-komuniste eshte parti familjare dhe kta tek kjo lista …plot jan Socialista…jan te gjithe Hajduta plus dhjetera mijera te tjere…
Sa per Prokurorine, ka arritur FBI ne Tirane ne Godina te reja…kot spo therrasin Liri Demokraci kta sot se ska mo Ramiz Alia e Xhelil Gjon a Fatos Nano me u qorrolleps.


#57

#58

Gazeta tema kjo!? tobestrufutullah.


#59

Sa per docMortjen, ate ja kanë lene në dorë nderkombetareve, dmth çekeve

http://www.gazetatema.net/2017/07/13/vjedhja-e-cez-deshmitari-kyc-zbardh-fakte-te-reja-ne-krye-te-aferes-familja-berisha/


#60

Lista nuk ka asnje ndryshim nga qytetari digjital qe ka vite qe ametemon cdo njeri. Ne demokraci ka instituacione qe e ngrene akuzen dhe denojne dike. Ne lidhje me doktor Petrelen ka dy konsiderata, eshte mjek shume i mire por qe merr lek.Ama qe ka dhe mjeke te tjere qe fitojne 100 milion ne muaj si Petrala ka sa te duash. Ketu duhet nderhyre nje ore e me pare. Ama te jene institucionet jo fleterrufete.