Ç'mendoni për zemërimin grek me gurin çam?


#21

Mendon qe Fantomas eshte Arben Duka?


#22

Keshtu eshte poezia skam qa ti bej.


#23

Imagjinoni se cfare do te kishte ndodhur sikur ato qindra mijera shqiptare te uritur ne vitet 90 te mos kishin gjetur pune e strehe ne greqi ?


#24

Perfaqesoj veten dhe jo Arben Duken (as qe e njof kush eshte) .
Greket vrane patriotin tim pasi Shqiperia fitoi ndeshjen Kundra Greqis dhe ky patriot doli rrugeve te Greqis duke festuar , dhe asnje organ kompetent Shqiptar nuk beri asnje kerkes per kete akt.


#25

Do kishin ikur ne ndonje vend tjeter ne mos ne Greqi.


#26

Ku do te kishin ikur ?


#27

Grreki te na haje majen e k…opanarit :grinning:


#28

Pak vende ka toka ?


#29

pse nuk kane ikur atje ?Turqia psh na ka xhan dhe asnjehere nuk ka pasur regjim vizash me ne?


#30

Mos harro mijera kosovare qe shkuan ne turqi per shkak te lufterave me cetniket serb.


#31

po flasim per shqipot e viteve 90 rreth 600 mije thone u ngulen ne greqi ne turqi shume pak shkuan megjithese dera ishte hapur.


#32

Vendi me strategjik per te ikur aty ishte , ne greqi.
Pastaj kapesh tek Turqia, mos harro mijera te tjere qe ike ne Itali , Belgjike , Zvicerr , France , ShBA, mos te harrojme dhe Angline :joy:


#33

Jo se jemi Engjej vete por me kta Komshinj Leshi qe Kemi veshtire te ecet perpara. Sna ra ndonje Gjermani, Angli a France por kta Kaqolat. Kane nje jete ne Oksident e BE por prape fshatare te pagdhendur kane mbetur…lypesaret e Evropit e u rrofte qe kane qene te paret qe kan perkthyer ne Greqisht …Dhjaten e vjeter. … kur nuk thith nuk thith…po mburren ende me Termopillin


#34

Per shume gjera Grreki ja fut kot se ka komplekse si popull racist qe eshte POR, me thene te drejten edhe Gjermani aop France ose edhe Aliene te kishim komshinj neve prape te njejtat gjera do ndodhnin se kemi ca gjera neve qe nuk jane me te mira se te Grrekit…


#35

Pse shkojme mire ne UESEJ ne Shqiptaret ? Jane te veshtire Greket tu jetosh afer ne pergjithesi. Do thuash ti jane perzjere me ne historikisht…prap jane persembrapthi e kan kopjuar vetem horrllikun tone e jo virtytet e traditat e shkelqiera.


#36

pak a shume sheshi eshte I njejti concept I kohes se dulles vecse kushtoi 10 meleone euro.


#37

ashtu eshte mor xhan ,ndersa shqiperia mbeshtetet ne forcat e veta nje kala graniti e pathyeshme fanar ndricues ne brigjet e adriatikut :grinning:


#38

Ne UESEI-in tend e tonin ka bere Cecua bicak dhe sta mban suma te dredhesh bishtin shume kurse kur shkon ne Albani zoterote kapardisesh si kaposhi maje plehut kot per p@rdhe…


#39

Skam pa 1 prostitute shqiptare ne Amerike.


#40

Nuk e kisha me ty, ju pergjigja Cecos qe te pyeste ty. Me pyetjen time doja t’i thoja qe poezia eshte e Arben Dukes. Por as ti s’e dike, thjesht e paske kopjuar diku.