Deutsche Welle për largimin e trurit nga Shqipëria


#23

Sa kohe qe Shqiperia ka Shkaben, nuk ka nevoje per refugjate deshtake, qe ndonese njohin pecogroso, vazhdojne te punojne me afgane e pakistaneze. Shqiperia do te benet vetem kur ne te te mbetet Shkaba tek pulle.


#24

@Aquamarine, meqe je specialiste, jam kurioz te di çfar mendimi ke per kete pjese muzikore? Munohu te gjykosh vetem si muzike, jo kush e ka bere. (megjithse eshte ndarje artificiale)


#25

Nuk eshte problemi qe po ikin te gjithe …po do ngelen pa elektorat politikanet :stuck_out_tongue: Kujt do ja ndajne thesin me miell …


#26

Shqipërisë i ka ikë truri që moti! Gjithmonë në ikje. Gjithmonë mërgimtar. Gjithmonë bari është më i gjelbër në anën tjetër të gardhit. Gjithmonë në Shqipëri nuk rrihet, edhe pse kemi apartament, makinë, punë të vlefshme për shoqërinë, familje të rehatshme etj. Në Shqipëri nuk rrihet! Dhe pikë.


#27

https://youtu.be/Fl3hBEeeZXo


#28

Kot per kuriozitet…ka ndonje qe ka ik nga Shqiperia e po i jep mendje botes kapitaliste? Apo…une i them tru kujt te dua,eshte e drejta ime ! Ok e drejta juaj eshte…i ka kapitalizmi keto !


#29

E degjova deri tek minuta e 5te. Per te krijuar nje ide. Kisha 12 vjet pa degjuar death waa sa shume. :slightly_smiling_face: Nuk i njoh fare muzikantet death, keshtu s’me mbetet tjeter vec te jap mendimin pa u ndikuar nga krijuesi, por edhe si biased (bazuar tek shija). Brendaperbrenda zhanrit me duken profesionalë dhe me ide te qarta. Ama une nuk duroj dot gjate me kete muzike, eshte terror per veshet e mi, shume e rende, shume elektrike, e ashper, e erret, eshte stres i larte, eshte agresive, anti-dashuri&butesi.


#30

Gjithmone ka ikur dhe do te iki. E per cfare duhet te rrije? per patriotism??? Nje vend ku te mbysin idiotet, injorantet dhe te paaftet. A e dini ju qe ne administrate ka nenpunes te shtetit qe nuk dine te shkruajne shqip? Po pse vetem nenpunes, ka edhe drejtore, deputete apo edhe ministra mund te themi. A e dini ju qe mesuesit e shkollave jane te kryesisht ish-studente ngeles? A ka ndonje kriter kur I punesojne keta lloj mesuesish? A ke besim ti te shkosh ne nje dentist, infermier apo farmacist qe ka mbaruar Kristalin? Albanian University? Marlin Barletin ?? Po eshte shkollat publike sjane me te mira. Ska kerkese llogarie, provimet merren me lek nen dore etj etj.

Po keshtu ka qene dhe keshtu do vazhdoje te jete ne kete vend.