Dhuna ndaj gruas nuk ndalet në Shqipëri


#46

e sa kontribon ti nga atje ( pasi u vetedijesove per jeten ne te jetuar ) qe ta zhdukesh injorancen e familles ne bashkesi dhe mire komunikimin mes tyre ,tek far e fisi juaj ?
p.s.
Nga ketu fillon revulocioni shqiptar…


#47

Dhune ndaj gruas, po. Ama gra jane edhe ato ciljetat vjollcat oltat e kallashat, perendeshat qe shqiptari i trashe u perkulet. Asaj qe te lane e te shpelane e te ben kafene, i bie leve pas kokes.
Kjo eshte dhune ndaj te pafuqishmit, jo ndaj gruas.


#48

Digjo Llastice, se gjoja je ene Konservatore trampiste, cere te keqe ka kur vjen Plaku shkrete nga Pazari a fusha dhe nusja qe ka ndejte gjithe diten kot ne shpi a SurratQitap me iphone, ti boj kafen vjerrit e ti laj komet nkotruve??? Ka nevoje ene plaku per i cik foot masazh se zotrote e merr masazhin tek koreania a kinezja aty ku jeton.
KOhe te keqija, nuset e reja sjan per shpi.


#49

Futja kot I lebetitmo. Te kish qene nuse ashtu kishte ca ferren me kohe ajo. Ose ua kish mbledh 8me 2 n sus aty. :confounded: Ka qene e urte e shkreta.


#50

Atyre atje nuk ja u mbledh as Arusha e jo mo nusja e shkrete qe eshte ne shtetrrethim nga Vjerri-vjerra-kunati plus gjithe fshati me gjithe qente e stanit.


#51

UNe revolucionin e kam bere qe ne klase te peste atje. Deri tani ska lajthit njeri nga ato qe njoh Une dhe kontribova me pranine time. Nuk jemi te dhunshem ne, ky rretthi im familjar e shoqerore. Per ato nga Kurbini sdi cte them. Mbase kontribon ndonje tjeter qe ua njeh kokat.


#52

Nashti u kuptum :stuck_out_tongue_winking_eye:


#53

100% dakord me udbashin ketu! mpuq!


#54

As une s’po kuptoj.


#55

Lene Lene se kshu gjonash nuk bonin vaki nkohe te Titos…deri aty nga 1989. Tgjitha Cucat ne cdo katun te humbur pinin coca cola tprodhune lokale ne nightclub e bonin jete si ne Satrurday night Fever me Gjon Travolten.


#56

ok ato gjona dihen tani Tironco … Sahitat e Sabilet e Kosoves jan knaq ne Majorka ku e ku para neve … po tash na lejo ta gezojm kete moment.


#57

#58

Ka nje psikologji te rrahuri ne shqiperi ne te gjitha nivelet e shoqerise.


#59

Ai qe te do te rreh. Nuk e di a ka ndonje filozofi te ngjashme per ate qe te vret.


#60

ja te pyesim ata qe si reagim te pare pyesin se c’fare mund te kete ndodhur nga mosbindja deri tek leva … se helbete kushedi e ka pas hak ajo


#61

Dhuna nuk eshte vetem me efekt frike nga gjaku, muhabetin e keni ne nivel kalamani ole le mami gjaku! Dhuna ka forma nga me te ndryshme, edhe te sterholluara, te vret me me rrezatim pa derdhur asnje pike gjak. Ky lloj niveli diskutimi nuk shkon pertej muhabetit te Melpomeni Çobanit atebote dhe emacipimit te gruas katunare te viteve 60-te. Jane po ata muhabete te neveritshem me vjerre e me nuse te atehershem, futi siper nje luster çokollate evropjane ose amerikane.


#62

Ti si fuks pes leksh na e shpjego ça ka me shume dhuna se nje leve pas koke? une pervete them si ka mundesi s’ka patur kallash ne shpi!.


#63

zeqo tumi, ja psh ty pa te rene me leve kokes te kane bere tarallak fare me rezatim ideologjik te kane demtuar trute me keq se te godisnin me leve kokes.

Po te hapin kafken ty, pa tjeter pjesa e majte e hemisferit kafkian do jete bosh, do kete vetem nje gogel te vogel me ganglione sa per te thene tru, ndersa po te hapin kafken ne pjesen e hemisferit te djathte nga e çara do te shpertheje nje diare si batare me tum Trumpi konservator qe divorcon tre gra si krishter qe lengezohet kur shef sumen e goces se tij si humanist qe ngre mure kinez per te ndaluar qe grate myslimane tu lajne kembet burrave ne legen si Krishti dishepujve te tij para se te vdiste …


#64


#65