Dhunë dhe vdekje në Charlottesville


#61

Racizmi i Rusve eshte kriminal…jo thjesht fodullek. Ka double-personality, vijne si emigrante dhe sillen te gjithe si pjese e oborrit perandorak te ndritur Rus.
I griu Vodka e Divorci…pasardheset e Car Nikolait.


#62

Ne rregull ka plot debila te bardhe. Po kuotat per mua jane prape diskriminuese, e njejta gje edhe per kuotat midis sekseve (meshkuj/femra).


#63

Mesa duket nuk i ke ndjekur me vemendje te gjithe incidentet, jo vetem ne rastin e kesaj te fundit qe mbi te gjitha ishte nje nisme nga simpatizantet e supermacise se bardhe e jo nga ALTRIGHT , TRUMPSUPPORTERS , LIBERTARIAN , CONSERVATIVE.

Gjithsesi
kur policia , dhe city hall , te aprovon lejen , por neglizhon sulmet nga ANTIFA/BLM dhe refuzon te te mbroje te drejtat themelore si qytetar per te cilat ti ke dale te protestosh , me vjen keq @gjembi qe te bejne habi mburojat e shkopinjte , edhe armet , te cilat mbrojne ligjet dhe te drejtat per te cilat ti ke emigruar :wink:


#64

Ku e pe ti perkrahjen time ndaj ketij grupi terrorist? Si gjithmone duhet ti japesh rendesi komentit tend duke lidhur pergjigjet e te tjereve me keto grupe apo veprime terroriste. Tipike majtisto-komuniste…


#65

Imagjino te fitosh llotarine amerikane e te perfundosh te jetosh me keta loqet ne Charlottesville apo femija jote te shkoj ne shkolle me keta… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:


#66

ashtu ka perfunduar nje shoqja ime e shkolles. Shkoi ne nje vend te humbur nga keto te ftohtet ne veri, ku i dhane bursen e shkolles, dhe ngeci aty me burrin amerikan, qyteze me 40000 banore, vetem me pleq.


#67

Keta jetojne ne firfistun .emigrantet zakonisht nuk shkojne ne ato vende vecse ne Kane qejf te merren me bageti e bujqesi.heqja e monumentit ishte vendim qyteti .fajin e ka ai maskarau qe i thirri keta Te vijne nga ana e anes me kobure ne brez per Te trembur banoret e qytetit Te cilet jane zot ne shtepine e tyre .


#68

“Soul destroying” plako apo shqip jete monotone deri ne vdekje… mire qe te iken jeta ty si individ per lesh por ne fund sheh djalin ose vajzen tend ne parade me arme ne dore te mbroje atdheun nga zezaket…


#69

Fajin e ka dhe ai maskarai qe ju beri thirrje “te dyja paleve” te terhiqeshin nga dhuna… Domethen per Trump kokekuqin te jesh racist, ektremist dhe nazist eshte “difference of opinion” njesoj si te mos jesh racist, ekstremist dhe nazist. Kinezet thane dje se perandorise amerikane po i vjen fundi, e kane ne dore vete nese duan fund tragjik.


#70

Virginia eshte firifistun? Pse?


#71

Kete e shkruajte ti, jo une. Juve thoni, qe te jeni brenda (dhe politically correct - sic akuzoni palen tjeter) qe s’i mbeshtesni keto grupe. Pastaj i shtoni nje “por” dhe vazhdoni me retorike qe ne fakt mbeshtet ato grupe.


#72

nje nisme nga simpatizantet e supermacise se bardhe e jo nga ALTRIGHT , TRUMPSUPPORTERS , LIBERTARIAN , CONSERVATIVE.

Nuk e kuptoj cfare kerkon te thuash me kete, ku e paskam gabimin? Nuk me duket se une personalisht kam permendur diku qe ne Charleston e organizuan libertarians, conservatives dhe trump supporters, megjithese, by default, alt-right jane conservative dhe trump supporters. Apo mendon se kane votuar per Clinton?

Duke qene se une, sic thote shkeraba, nuk kam ardhur ne Shqiperi ka 10-11-12-13-14-15 vjet, nuk e di si e keni atje. Por di qe ketu ligjet i mbrojne organet e rendit.


#73

Keta s’ishin nga Virginia .shumica e supremacisteve te bardhe jetojne ne mes Te pyjeve apo qyteza Te vogla te shkeputur nga dynjaja Te cilen e kane frike e cdonjeri te ndryshem nga ta e konsiderojne si kercenim per menyren e tyre Te jeteses.pak a shume si izolacionizmi idulle djegesit I cili kishte frike se mos I molepsej poplli nga idete burgjezo revizioniste .


#74

Nese e pranon qe je dembel dhe snowflake mbaje. Zgjidhja eshte te dales te punosh dhe te marresh ate qe te takon sipas kontributit jo te atakosh te tjeret vetem se kane vizjon tjeter politik shoqeror…
Leri denglat e kohes se komunizmit qe te dhithe merrnin njelloj punoje apo spunoje mjaftonte te paraqiteshe ne 7 te mengjezit ne pune…
Sa per snowflakes; do te deshiroja te me thoje kuptimin tend per kete epitet.


#75

Nuk eshte e vertete. Ke supremaciste te bardhe kudo, edhe ne Boston, NYC, Chicago. Edhe me shkolle te larte. Ke dhe ketu.


#76

Ah tani po kalon te koha e komunizmit? :+1: Kete kercimin ne dege te tjera e keni perfeksionuar shume mire.


#77

Mentaliteti majtist ketu po ja kalon edhe kohes se komunizmit


#78

lol kush flet, robi te cilit i flet per te kuqen e te pergjigjet per jeshilen


#79

Cdo perandori e ka nje fund por fundi do shekuj qe Te vije .kina ka sfidat e veta se automatizimi gjithnje e me I madh I prodhimit ne vendet e zhvilluar a do iu beje gropen ekonomive qe bazohen ne eksport .


#80

Ndoshta ka dhe ne qytete Te medha por militia groups gjenden zakonisht ne qytetet e vogla .