Dhunë dhe vdekje në Charlottesville


#81

#82

Pra te kerkosh te drejta te barabarta, qe te bardhet, te zinjte, aziatiket, latinet etj. burra e gra, emigrante ose vendalinj, te trajtohen njelloj eshte mentalitet komunist?


#83

Kush i mbron ligjet , state police qe urdherohet nga Mayor’s te majte ?!
Si ka mundesi qe gjithmone qe ndodhin perplasje dhe incidente neper rally, gjithmone i nis ANTIFA dhe policia nuk nderhyn. Serish ti si emigrante , mesa duket nuk je mirenjohese dhe nuk i vlereson aq sa duhet ligjet dhe te drejtat themelore qe te garantojne ligjet atje ku je : A well-regulated militia being necessary to the security of a free state, the right of the people to keep and bear arms shall not be infringed !

Sic mbrohen me ligj edhe keto e dashur gjemb


#84

Keshtu eshte kur jo vetem nuk lexon artikujt qe na server si copy/paste ne blog por edhe nese I lexon I merr ashtu shabllon pa I analizuar…
C’merrem edhe une me ty elifmatrak.


#85

Qe ne vitin 1972


#86

Per cilin artikull e ke fjalen qe te kuptoj ku e kam gabimin?


#87

#88

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1965076790402081&set=a.1400058070237292.1073741827.100006993372732&type=3&theater


#89

Sa here duhet te distancohet Trump qe te kenaqet e majta dhe establishmenti?


#90

Ne amerike keta quhen white trash shkabe .


#91

Shyqyr me ne fund ia nxorren si me grep .


#92

quaji c’te duash. Me siguri qe dhe ai te quan ty shume gjera. Por pushtetin e votes e ka ai. Presidentin e vuri ai.


#93

Kujt I plasi .supremacistet e bardhe sa here behen Te bezdisshem iu qepet FBI dhe iu humb pishen.dikur ne Waco Texas I perveloi si minjte .


#94

#95

Kjo po qe eshte analogji! O Devolli me bej nje ice-coffee gati.


#96

#97

Keni 1 vit e ca qe ulerisni Nazi Nazi Nazi , white supremacy ect ect.

Ja pra ju dolen me ne fund , keta nuk kane lidhje me konservatoret apo republikanet edhe pse mund te mbeshtetin Trump per interesat e tyre.

Shume gazetare, dhe persona te cilet jane angazhuar shume ne keto rrallies of freedom of speech e kishin refuzuar ftesen per tu bere pjese e kesaj. Por vetem nje gje nuk ndryshon , ANTIFA dhe negrot e BLM qe nxisin dhunen, ulerasin , thyejne xhamat e bizneseve , vejne zjarre


#98

Me fal se s’po te kuptoj, si e paskan emrin keto tani, rallies of freedom of speech? Dmth hate speech ti nga shqiperia e quan si freedom of speech?

Nejse, ju atje i dini gjerat ketu me mire gjithsesi. :peace_symbol: out


#99

Reciproke Gjemb , sic i dini ju me mire gjerat ketu shyqyr na erdhi rasti edhe ne te flasim per Ameriken


#100

lol. po ndiqja intervisten qe kam postuar me poshte me nje supremacist te bardhe ne amerike. Sa qesharak argumenti i ketyre kunder emigrimit. Thote “kur paraardhesit e mi (te bardhet) ndertuan Ameriken, nuk e ndertuan me planin per t’ia dhene emigranteve Meksikane (te kafteve) apo kineze (te verdheve)”.

Qesharakja eshte qe Meksikanet (e kafte) jane autoktone, jane vendasit e vertete te atij kontinenti. Te kaftet kane mijera vjet aty, ndersa te bardhet me pak se nje gjysme mijevjecari dhe shkone u vene kufij dhe i quajne “emigrante”.

Keta qe bejne patriotet ne amerike jane dava emigrantesh, nga i pari te i fundit. Dhe nuk jane njesoj me emigrantet qe shajne. Emigrantet qe shajne, ata qe shkojne sot ne menyre te paligjshme, vjedhin vertet punen e amerikaneve. Vertet qe po ulin fuqine e te bardheve si raca mbizoteruese ne Amerike. Vertet qe nuk jane ajka e vendeve prej ku nisen, por e pjesa qe kerkon jete te lehte e qe s’ka taban, s’ka karakterin qe te punojne per kombin e vet, per origjinen, por vene parane para gjithckaje. Por prape, nuk jane emigrante aq te keqij sa emigrantet e bardhe, paraardhesit e ketij loqes qe flet.

Paraardhesit e ketij dava emigrantit qe i permend me aq krenari si ndertues te amerikes, jane soji me i keq i emigranteve. Jane ata emigrante qe nuk u vodhen pune vendalinjve, por u vodhen vendin. I vrane me kuptimin e plote te fjales, i shfarosen vendalinjte me genocidin me te madh qe ka njohur planeti toke ne gjithe historine e tij. Sic akuzojme ne greket e serbet, keta e kane bere 100 fish, ne cdo kontinent te tokes. Prandaj nuk ka kuptim ajo qe kerkojne. Tani u mbetet vetem globalizimi si opsion.

Dhe pse dreqin duhej te flisnin duke ngrene derrat?