Dhunë dhe vdekje në Charlottesville


#101

edhe ti flet mu si supremacistet e bardhe .


#102

Une i them gjerat ashtu si jane. Nese dikush paguan miijera dollare me dokumenta, pret me vite sa t’i dale viza, dhe nese ti shkon ne menyre te paligjshme dhe i ze punen, ti je hajdut, jo thjesht emigrant i paligjshem.

Nese shkon kerkon azil nga taksat e popujve te tjere, duke mos pasur nevoje vertet per azil, por duke shpifur per vendin tend, je jo vetem hajdut, por edhe ndyresire. Hajdut ne vendin ku shkon, dhe ndyresire per vendin prej ku ke ikur.

Por prape, nuk je emigrant aq i keq sa amerikanet. Ata jane emigrantet vrases, ndaj s’kane goje te flasin. Paraardhesit e tyre jane ata qe shfarosen vendalinjte e qe bene qyteterimin qe kane sot duke masakruar skllever. Keshtu qe tani u mbetet ta qepin gojen e te pranojne globalizimin, te pranojne emigrantet e tjere ne ate komb emigrantesh. Jo te dalin kunder emigranteve, sepse s’ka kuptim.

del nje cope emigranti dhe quan vendalinjte meksikane “emigrante” lol. eshte kulmi. Sic quajne maqedonasit shqiptaret “njerez qe kane hyre ne vendin tone”


#103

P.S. nuk mbeshtes Antifa ose anarkizmin ne pergjithesi. Komunizmin jo e jo.


#104

Cudi e madhe me ju .ketu supremacistet e bardhe bejne hatane e ju thoni po pse nuk flisni kur te majtet bejne keto gjera .le te presim kur te majtet te bejne gjera te tilla e atehere do I I denojme edhe veprimet e tyre.nashi per momentin jane supremacistet e djathte qe nuk e di pse disa emigrante shqiptare behen pale me ta se ata jane po aq paragjykues edhe ndaj te huajve .


#105

ti shkabe je material supremacisti. ne kohe te dulles ti ke qene hafije se ata I quanin tradhetare ata qe largoheshin nga vendi.


#106

Freedom of speech!

Kur dhe Sessions thote eshte akt terrorist, nuk e di si mund ta justifikojne.


#107

Une jam pro ligjit, pro drejtesise. Kaq.
Nese ligji thote zbato keto rregulla per te emigruar, zbatoji.
Nese nuk e ben, je shkeles ligji.
Te pelqen s’te pelqen ty, te shkelesh ligjin eshte krim.
Nese i ze radhen atij qe zbaton ligjin, je hajdut.
Nese shpif kunder vendit tend per leke, sigurisht qe je tradhtar.


#108

E po deshe ta dish, sa per Ameriken, Angline, Danimarken, Francen, e quaj drejtesi qe po pushtohen nga emigrantet. Sic kane bere, po ua bejne. Nuk me vjen keq fare. Perkundrazi, me behet qejfi qe po vihet drejtesi. Sic zaptuan vendet e tjera me llumin e vet, ashtu po ua kthejne.


#109

Thote tjetri qe vjedh kova me zhavorr. lol pz ncncnc


#110

ca thua mo gjembi. e di qe e ke nga budallalleku me teprice, por kujdes kur shpif per te tjeret se e ke bere rruge. Tjeter gje eshte te ngaterrosh gjera se je budalla. PO te shpifesh tregon qe je kokrra e beqirit


#111

keto jane mite e genjeshtra te perhapura nga supremacistet e bardhe qe ti I amplifikon .mite shkabe per trute e parsimuar e naïve si puna jote , psh emigrantet ulin pagat , marrin punen e e vendasve etj.realiteti eshte ndryshe.bile keto qe thuhen per emigrantet sot jane thene qe kur s’mbahet mend qe ne vitet 20-30te. e megjithate nje punetor paguhet 30-40 here e shume se 100 vjet perpera.


#112

Une s’e ve ne dyshim qe ne largpamesi ardhja e emigranteve te paligjshem eshte pozitive per ekonomine, sepse ata 1 milione hajdutet do te vdesin nje dite dhe do lene pas 2 milione femije qe nuk jane me hajdute, por jane vendalinj qe ashtu si vendalinjte e tjere do blejne shtepi, do punojne, etj. Por nuk e ndryshon faktin qe prinderit e tyre kane qene shkeles ligji dhe zhvates. Sikur dhe nje vend pune ne supermarket te te zere, te ka vjedhur punen. Dhe ata keto pune vjedhin ne mase, se per doktore po ua hapin dyert e prape s’po mbushin dot vendet.


#113

Ca po them mo shkeraba, thjesht po perseris ate qe e ke thene vete ti, pavaresisht se me pseudonim tjeter tek peshku i vjeter. ncncnc.

Ah dhe dicka: me kujtohet para disa diteve qe po akuzoje dike, me duket bredhin, se ngrihet ne mes te nates vetem qe te lexonte cfare shkruan ti. Cfare ben zgjuar ne mes te nates ti shkeraba? Sikur eshte ora gati 1 e mengjesit atje apo jo? lol


#114

gjembi, te perserisesh cfare them une eshte mire. Po te shpifesh i bie te jesh kokrra e beqirit. Une s’kam thene asnjehere ate qe thua ti se kam thene. Kam thene tjeter gje.


#115

Mesa di une ky ishte rasti i pare ku “supremacistet” kane dale ne skene , ne proteste te organizuar nga ata , me simbole naziste dhe dhe flamuj konfederate.

Nese i ke pare te gjitha rrallyt e meparshme , ato per freedom of speech te organizuara nga e djathta ka qene gjithmone antifa qe ka nxitur incidentet dhe perplasjet e turmave.

Edhe keta supremaciste te bardhe duhet te jene , logic :face_with_symbols_over_mouth:


#116

Te vjen keq te te them qe s’e di mire? KKK ben rallies cdo muaj ne vende te ndryshme me flamuj konfederate. Kerko ne duckduckgo.

Psh.


#117

Po ty te vjen keq nese te them qe e majta , demokratet dhe grupet si Antifa dhe BLM deshtuan ne cdo perpjekje per te ndaluar fjalen e lire , ne cdo debat televiziv apo campus speech, ne cdo ceshtje ligjore kunder konservatoreve,liberatarianeve,republikaneve dhe iu duhej te gjenin nje armik te ri per te justifikuar egzistencen e tyre ?
Perse nuk jane bere huge story perpara keto paradat e KKK qe ke sjelle ti , qe duken patetike , thjeshte se nuk ishte vemendja e drejtuar tek ata.

Ti meqe qenke kaq simpatizante e anarkise te sugjeroj te lexosh manualin e shokeve dhe shoqeve antifashiste :ok_hand:

https://www.dailystormer.com/antifa-terrorists-put-out-manual-for-destroying-society/


#118


keto gjera nuk jane te reja.habia eshte se kabimisht eshte menduar se I takonin se kaluares, por fatkeqesisht vazhdojne te mbijetojne .amerika si shoqeri pavaresisht se ka pasur hera heres histori jo te mire gjithmone ia ka dale mbane te qendroje ne anen e te mires.shiqim te kendshem shkabe


#119

Lexo me mire UT.

Tani po sjell website te Nazi per te provuar ideologjine tende? lol pz ncncnc Meqe ra fjala, perpiqu te lexosh sa me shume nga ajo dailystormer se dhe pak ore i kane mbetur.

Je qe je te website i neo nazi, sille dhe kete shkrimin qe tregon si deshtuan demokratet, antifa, blm, etj… Vertet deshton kur te vrasin.


#120

S’ka mbetur asgje. E mori Anonymous kontrollin me sa pashe.