Dinamo Zagreb - Skënderbeu dhe Milan - Shkëndija

lexoj qepare nje citim te Mirel Joses per Korcen. E permbledhur, thosh: “ta harroje golin atje po te mbrohet mire e te kerkoje te shenoje ne ndeshjen e kthimit”.

Josa eshte jo keq si trainer, por ama mendon tipik si mbrojtes per lojen. -nderkoh Skenderbeu po luan shume me mire se Dinamo Zagreb dhe nese vazhdojne edhe pjesen e dyte keshtu, duhet te shenojne golin e dyte dhe ta mbyllin qe sot kualifikimin.

E myti, dinamo s’qeka gje, te kanali i dyte po e shof po pa ze, rrofsh belulo

Bredho, kapi cik te dhenat e pjeses se pare ; ca thashe me siper… -shume me lart Skenderbeu !

qbW51NnWTVCfsbTp-rQ4gA

@Br3dharaku, mua me thoshte ilegal, raportoje e bla bla, te ky linku i dyt i belulit po e shof

As hija e dinamos se dikurshme.
Skenderbeu shume me te pjekur se kroatet duken.

tani deri ne 30 min e para une e pashe Korcen me te kujdesur, e perqendruar ne mesfushe, pervec atij golit offside.
Edhe zotrimi i topit qe ke vene eshte 60-40 per Dinamon.
Le t’shpresojme qe nuk bejne ndonje pazar per pjesen II

Ishalla me kete ritem edhe ne pjesen e dyte. Bravo Korces qe ka krijuar nje ekip simpatik dhe dinjtioz.

normale qe ne fillim do ishin te kujdesur, se eshte si me thene ajo faza e njohjes me kundershtarin… matet pulsi, Skenderbeu luan jashte fushes dhe ne teori Dinamo eshte favorit… - dhe pikerisht , me pas kjo tregoi edhe maturine e Skenderbeut si ekip qe e kuptoi ‘‘forcen’’ e kundershtarit dhe me kujdes ngriten presingun me lart , qe ne gjysemfushen e Dinamos dhe ne momente te caktuara edhe zoteruan lojen…

zoterimi i topit nuk do te thote gje, apo sic do thosh i madhi Johan Cruijff, puna nuk eshte se sa shume e mban topin ne zoterim, puna eshte se cfare ben me topin e sa eficent je me te. -ata ishin kot, komplet te pademshem me topin.

sulmet e Dinamos po vijne sidomos nga krahu i majte i mbrojtjes se Skenderbeut… nuk e kuptoj trajnerin e Skenderbeut qe beri zevendesim ne krahun e djathte te mesfushes me Muzaken, nderkoh nuk po perforcon krahun e majte ku ka edhe shume probleme…

ja ta beri qejfin. Shehi e shpetoi nga goli i sigurt

:stuck_out_tongue:
po duhej bere me shpejte. ai jevgu i blonduar i Dinamos nga krahu i majte i mbrojtjes se Skenderbeut, ehste edhe me i levizshmi e me i rrezkshmi, duhej te gjente zgjidhje me pare per te mbuluar ate.

vrl
si gjtihnje

nga krahu i djathte u erdhi. Gjynaf. E leshuan lojen ne 3 min e shteses

e hengren se e leshuarn ne fund. gjtihsesi rezultati eshte i kenaqeshem

prape ai i blonduari , Hernandez e beri punen… po nejse, Shehi doli gabim kesaj radhe… se normale, nje kros nga larg, i gjate do vij ne zone… doli bllof Shehi.

po ska gje… 1-1 jashte, eshte ne pozita shme te mira Skenderbeu ! -nderkoh kjo Dinamo eshte e dobet.

gjynah Shkendija, hengri te dytin… dhe pikerisht ne nje moment qe ishin mire, po sulmonin.

@Br3dharaku , shife pak ‘‘golin offside’’ te Skenderbeut.

Kot se luajtem 7+, Milanin. :rage::rage::rage: