Diskutim i lirë - Gusht 2017

Mos eshte ndonje emigrant i deshtuar ose ndonje serb apo grek qe shan shqiptaret ky drejtori, se s’ka mundesi.

1 Like

ah mo i mjeri ti. Ti Vancouverin as ne enderr nuk e shef dot mgjthe imagjinaten e shfrenuar qe ke :joy:
Mbaj fort liveleakun se vec aty e ke shpresen te shofesh boten

VanTirane, VanDurres dhe VanElbasan

Ka shprese ka ene per Qunat Gushpullumat:

Pickesemes. Robte vriten e ndahen per muhabete virgjerie tani, imagjino te marrin vesh qe Luljeta ka qene Lulzim.

1 Like

Qefe Qefe kjo dynja, qefi qefit nuk i ngja…Une them qe LuljetaLulzimi te pakten ne foto, e zoteron mjaft mire biznesmanin…

Nuk e besoj, ku i ke gjetur keto website antishqiptare, qe vetem shajn Shqiperine.

Portale refugjatesh.

O @zeqo haha. O @Fikret haha. O @ACDC haha

Ia nxori bojen Shkerdheni plakut Mere

ne cilen bote?

1 Like

Shkaba merr vesh nga balenat, po nuk besoj se rrok gje nga universet paralele,keshtu qe besoj se e ka fjalen per boten tone :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ky emigranti deshtak qe ka Shqiperia kryeminister do te caktoje nje minister ne qeverine e re vetem per emigrantet deshtake.

as ne boten e liveleak nuk ndodh ashtu.

Nga e thena ne te bere, shkon ne mes nje lume i tere. Ishalla permiresohet vertet situata, po me c’pashe nga eksperienca me samitin e diaspores, nuk besoj te ndryshojne shume gjera ne kete aspekt. Mbase e kishte fajin Likja dhe per ate. Ose diaspora.

Feedback nga takimet e delegacioneve shqiptare me grupin e Harvardit qe po zhvillon projektin e diasporas: Arben Ahmetaj is not the sharpest tool in the shed. Him and his team have no clue what they’re talking about. Ministri i Ekomomise ky, qe do thithte trurin me projekte.

Pavaresisht nga kundershtimet e Shkabes, dhe rezervat parimore qe ka ndaj perandorive si koncept, shqipot po nuk qene pjese e ndonje “entiteti” me te madh, zor se qullosin gje vete.

1 Like

nuk te beri pershtypje i nderuar qe Pjeri nuk ishte i pranishem?

Dikush ne Facebook tha:

Fjale qe tregojne se nuk ka marre vesh fare se c’ka bere kater vite te kaluara qeverisja (mos qeverisja) e tij.Ne qofte se cdo eksperiment qeverisjeje do te kerkoje 4 vite,kur mendoni se do te behet dicka Shqiperia?

1 Like

Pjeri te mbaje syte hapur se po hapet ministri e re dhe duhet minister i ri, qe eshte llagar per kete pune, i pa perlyer, ka njohurite, por edhe kontaktet me Brukselin e me gjere.