Diskutim i lirë - Mars 2018

po sanduic?

1 Like

treshe than pellazget

1 Like

?? Femrat paskan qene meshkuj origjinalisht… ja e msuam dicka te re.

Femra po sillet si Mashkull…origjinalisht femra ka qene brinje mashkulli…pastaj Matriarkati…ose shoqeri te caktuara ku Femra ka luajtur rolin qe mashkulli ka luajtur ne civilizimin judeo-kristian…
Per ty Aqua kto Zyshat jane Alpha Females apo Maniake e Perverse

S’do mend manjake e perverse jane. Mjaft te lexoj titullin e me perzihet le me te lexoj c’eshte shkruar aty.

pellazgjo-shqip ju sherbye nje treshe me myk.
:joy:

2 Likes

Mua sme perzihet per ate pune sepse sic thashe me siper kto Femra po kryejne akte te denueshme qe meshkujt i kane kryer per shekuj me rradhe.
A eshte afirmim seksualiteti nga Femra dominante apo sjellje qe kopjon sjelljen e meshkujve deri tani.

Afirmim eshte kur a man and a woman love each other, lidhen, martohen dhe vazhdojne ta duan njeri-tjetrin gjithe kohes. Intimacia e ciftit s’ka pse del e diskutohet sheshit se prandaj behet larg syve te botes.
Te tjerat per mua jane devijanca.

Afirmimi i Seksualiteti nuk ka te beje me Martesen. Martesa eshte nje shpikje borgjeze per te burgosur femren e kontrolluar aftesite e saja riprodhuese, duke cuar ne mohim te seksualitetit. Intimiteti nuk mund te kufizohet kurre brenda nje cifti te vetem, ndonese nje cift mund te kete intimitet ose jo. Devianca per ty eshte e papranueshme kurse per dike tjeter eshte normalitet. Qeshtje personale pa vlera paragjykuese, dhe mos u habit kur te hasesh ne jete njerez qe eksitohen nga ato qe ti quan devijanca.

1 Like

Ti kujton se s’kam pare e hasur?? E dyta, ti s’je brenda femres qe ta njohesh kaq mire. A je mashkull a mos je femer lesbike se vec per femrat flet e per clirimin e sexualitetit te tyre. Nuk mund te pretendosh t’i njohesh femrat pa qene vete femer mos u lodh fare. Ajo qe ti quan clirim heret a vone personit i sjell probleme psiqike dhe emocionale, ca e njohin dhe bejne sikur s’e shohin, ca te tjere nuk arrijne ta kuptojne e nuk i japin dum kur i vjen dita e mjerimit shpirteror.

Po te vazhdoj me shume argumentin tende ti meqe nuk je e martuar nuk ke pasur kurre intimitet me njeri e per me teper njerezit qe nuk martohen kurre nuk kane shansin te kene intimitet. eh sa andralla sjell kur e ben lemsh martesen me affirmimin e seksualitetit.
Problemet psiqike kryesish lindin nga mohimi i vetvetes e nga shtrengesat e imponuara nga jashte e jo aq nga eksplorimi individual i botes.
P.S. me quajte edhe Lezbike eeee… skam problem me Lesbiket sepse na ndihmojne te kuptojme me mire Femren…e kush me mire se ato

S’ka lidhje. Une fola per modelin ideal. Ka raste kur ca gjera nuk shkojne dhe fatkeqesisht lidhja nderpritet. Njeriu qe shfrenohet apo clirohet sic thua ti behet me keq se kafsha. Dhe jo, mos mendo se jemi te ndrydhur ne qe ndjekim kete model, dashuria e paster i kanalizon vetiu njerezit ne intimitet krejt normal, madje te ben te te perzihet nga perversionet.

Kafsha nuk hyn ne kete mes sepse kafsha nuk arrin te perjetoje kurre kenaqesine qe perjeton njeriu. Nejse shpesh ai Normaliteti i ashtuquajtur eshte thjesht abnormalitet. Por une smerrem me norma e masa fare, kam qasje krejt tjeter ndonese te kujdesshme

Atehere kur permbyteshin tokat ishte gjithe faji I saliut nashi e ka fajin voltana qe s’ks Pastruar kanalet .kur isha nuse tha kisha vjehrren e keqe nashi qe jam vjehrre kam nusen e keqe :blush:

1 Like

@bradland, cfare mendimi keni per metaforen e bukur te kryeministrit per popullin tone xhigant lexhendar? Shoket e shoqet e majta s’po ndihen gje.

kjo qe na the s’eshte ajo cka thote shkrimi :stuck_out_tongue:
prape out ti

alba me zamete, nuk e kuptoj pse ke dyshime per nje shkrim pa autor/e, te botuar ne gazeten e barazlarguar Dita.

Sh krimi thote qe vertet u permbytem por po Te ishte ne pushtet PD do ishim permbytur akoma me shume nderkohe qe vendi permbytur sa here bie shi .

Shkrimi sjell volumin e ujerave ne tre permbytjet per te krahasuar shifrat e tyre.
Sesi e ben ti interpretimin kjo varet nga kreativiteti jot :stuck_out_tongue: