Diskutim i Lirë - Prill 2018

@B-O-H-I-C-A, behu gati per kete. Si mendon, Siria apo Koreja?

Perkundrazi, ti me kete qe thua tregon se sa gjitheperfshirese eshte teoria dyfelore e te Mothit. Asgje nuk i shpeton forces se saj te rendeses, madje as edhe vete i Mothi.

Jo e pesoi Kina.
Korea nuk ka perse te frikesohet se ka dhene fjalen se do te denuklearizohet.

Urime zotit Trump per fitoren e rradhes!

Mendimi i te Mothit ngrihet mbi te gjitha llogoret, ose futet ne te gjitha ato. Pse kam pershtypjen se do te te pelqente kafshimi i Gjembit, po mbase jo aq sa shpimi i saj.

Pershtypje e gabuar, Gjembi me ngacmo, mua e te tjeret, si administratore qe ka fuqi …power …mbi burra e gra… dhe une i pergjigjem me te njejtjten monedhe, i bej rremuje ne faqen qe ajo rri vixhilente me fshese ne dore. Por une e respektoj Gjembin ne ngurtesine e saj po ashtu sic respektoj femrat e hapura ne lirshmerine e tyre. Nuk ngatarrohen ca gjona se shkon ne rruge pa krye e eshte humbje kohe. Per mua si cpimi ashtu edhe kafshimi jane pjese te bukura te nje rituali.

Tironc, edhe une e shoh ate degjenerim te mashkullit ne Perendim, gje qe per mendimin tim eshte pasoje e nje lufte te vazhdueshme te majtisto-liberale qe e ka katandisur ate ne nje qenie jo vetem te paidentitet kombetar e kulturor por tani edhe gjinor e racor. Dhe mua me vjen tmerresisht keq per kete dhe perpiqem me sa mundem t’i rezistoj ketij korruptimi dhe njekohesisht t’i ndihmoj dhe njerezit e mij qe te rezistojne dhe te shiokojne rrugen drejt permiresimit dhe jo vetshkaterrimit. Pra le te shohim se cfare na ka sjelle ne kete pike dhe te perpiqemi te ndryshojme kursin e gjerave. Por ajo qe une nuk kuptoj eshte urrejta patologjike e femrave si Gjembi per white man. Ndaj dhe e shtrova pyetjen ketu. Po Gjembi beri sikur nuk e pa pyetjen dhe ftoi ne loje ate shokun me ate stemen me fuck you, qe mesa duket do jete si i forti i blogut. I zi, patjeter… Ose VorraBoms. :slight_smile:

Femrat e ngurta jane femrat e veshura, sidomos ato qe vishen si meshkujt, se sfondi i zi i veshje/ngurtesise nxjerr me ne pah bardhesine e feminitetit te tyre.

NUk gjykoj keshtu, Femrat e ngurta nuk i shfryjne frustacionet ne realitet aty ku duhet por behen manaxhere ne boten virtuale te ndonje faqeje on-line e i shkrehin energjite e i cojne kot mbi viktima virtuale si ti e une. Ne fund te fundit te gjithe shkrehen ne nje menyre apo tjeter … nejse ti boj si ta ndjesh.
@Katror, Cife, me te majten Liberale e keni zgjidh ekuacionin rehat, e shajne si Marksistet Qorri e Lubonja ashtu edhe te djathtet. Po para Shoroshit e kishin fajin Cifutet here me homoseksualizmin e tyre e here me super virilitetin e tyre.
Ne nje bote globale ti dhe une jemi minoritet e ne kercenim per tu pakesuar. Eshte nis treni e ska Orban ta ndaloje.

Une nuk kam rene ndonjehere viktime e fsheses se Gjembit, kot te qahem. Shkaba po.

Servil … nejse kush nuk do i servilosej …nje Dominatrixeje me fshese ne dore, per me teper e veshur me te errta si Mashkulllllll

Kjo eshte e verteta. Une jam tip macoje, me pelqen te jem mbi femren, ose te pakten te mos jem nen te. Megjithese e kam thene ketu qe pozicioni me i pelqyer edhe per femrat e zakonshme eshte on top. Mbase ngaqe ne nenvetedije te gjitha jane sic thua ti se eshte Gjembi ne mbivetedije.

Michael Cohen’s lawyer’s lawyer nervously hires a lawyer.

M.A.G.A. ! More Attorneys Getting Attorneys !

Tironco, mos u tut vella! Ka gjithmone nje moment qetesie te frikshme para se te plase stuhia. Edhe dallga rritet e rritet deri sa behet si mal dhe pastaj ka nje sekonde ku rri ashtu e palevizur perpara se te bjere ne toke e te behet uje legeni. Ky eshte pikerisht momenti kur njeriun nuk duhet ta leshoje zemra, se ky eshte edhe momenti kur gjerat marrin kthesen. Edhe fitorja e Orbanit qe permende ti, por qe mainstream media as nuk e permend le me qe ta analizoje, tregon se as parja e Sorosit e as Facebook i Suckerbegut nuk bejne me fajde ne zgjedhjen e popujve. Eh, popull i lavdishem hungarezet! Ne 1956-ten i varen neper shtyllat e telefonit komunistet, kur bota akoma dridhej nga frika e Stalinit. Nejse, une po e myll per sot se kemi edhe pune te tjera, plus qe me c’shoh edhe Gjembi nuk me erdhi ne takimin (intelektual) ku e kisha ftuar. Edhe mos harro qe t’iu bashkohesh njezetecamilioneve te tjere per te pare “Roseanne” sonte tek ABC-ja, qe ta lehtesosh pak shpirtin. Tung. :slight_smile:

Te me falesh o ti me cepa qe te paskam lene pa vemendje. E verteta eshte qe s’e pashe qe qenke ngritur me, si i thone, te ngrituren e urines qe ne pike te mengjesit dhe bashke me shoket me pasket permendur 12 - scratch that - 13 here (deri tani). Mund te me ndihmoje njeri si ta interpretoj kete ne menyre statistikore?

Do perpiqem te bej nje pergjigje me te sakte e te gjate sapo te gjej pak kohe te lire nga puna.

P.S. nuk e di fortesine apo butesine e njerit apo tjetrit dhe te them te drejten, nuk kam njohuri per debatin shumevjecar dhe te kontestueshem nese nje VorraBoms eshte me i forte nga nje AliDems, apo e kunderta.

shume i ult niveli juaj i te shprehurit !

i poshter , i pa poshter , i keq per njerzimin , i mire per njerzimin eshte relevante karshi kohes , rrethanave , dhe vlersimeve qe ka kush e gjykon , jane institucionet ,por qe nje person i moshes madhore siq ju lexova juve ne kete rreshte te etiketoj dhe shprehet ne kete forme me duket gjesti me i ult i te llogjikuarit .

Nuk e thithke fare ironine, megjithese ju te andejkufirit jeni qenie superiore krahasuar me ne te kendejkufirit. Se mos me thote I lebetitmi qe po i servilosem Gj. (nuk guxoj t’ia permend emrin e plote se behen 14 here)

1 Like

e thate ju , jo une .

dafne, e kisha me sarkazem.

Ne inferioret spiune ketej ende nuk te kemi kerkuar falje qe te kemi prishur marredhenien e mirebesimit me babain. Mos na e ver re, edhe pse kemi kaluar kufirin, te pacivilizuar kemi mbetur, ndryshe nga ju te perzgjedhurit e ish-Jugosllavise qe ishit ajka.

e thua ti , jo une .